Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
FM služby
Archiv článků od 19.7.2012 do 8.4.2013

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

8.4.2013
Ing. Veronika Nídlová, Ing. Jan Hart, Technická fakulta, Česká zemědělská univerzita v Praze, Ing. Petr Vaculík, Ph.D., Česká zemědělská univerzita v Praze, Technická fakulta, katedra technologických zařízení staveb

Současné biometrické identifikační systémy dokáží číst téměř všechny jedinečné údaje z lidského těla. Jedna z posledních možností inovace tak připadá na identifikaci dle kůstek v kostře zápěstí (karpální kosti).

4.3.2013
Ing. Štěpánka Michálková, ČVUT, Fakulta stavební, obor Ekonomika a řízení ve stavebnictví

Benchmarking je kontinuálně a systematické porovnávání vlastní výkonnosti v produktivitě, kvalitě a výrobním procesu s podniky a organizacemi představující špičkové výkony.

Kolik zákazníků změnilo dodavatele plynu v roce 2012?
5.1.2013
Ing. Jan Schindler, redakce

V médiích se často objevují články, které poukazují na fakt, že dodavatele změnily statisíce zákazníků, ale v roce 2012 dodavatele změnilo o 13 885 zákazníků méně než v roce 2011.

25.12.2012

Dnešní pohled na projekční společnosti je tuzemský. Očekává se pokles výkonu i tržeb, obrat zahraničních aktivit je jen 5–20%, roste podíl společností ochotných přijmout zakázku s nulovou nebo i zápornou marží, vytížení projekčních společností je cca 81%, nákup softwaru jen pokud je pro zlepšení efektivity práce.

LEDVANCE® AREA – jedno z nejlepších OSRAM svítidel
21.12.2012
Karel Murtinger, energetický poradce

LED diody mají poměrně vysokou účinnost, kterou je možné ještě zvyšovat, mohou mít téměř libovolnou barevnou teplotu a mají velmi dlouhou životnost. Předpokládá se, že organické LED (OLED), které se zatím používají na displeje, by mohly časem sloužit také jako levné plošné zdroje světla.

EPC v nemocnici v Pardubicích
15.12.2012
Siemens, s.r.o.

V rámci projektu řešeného metodou Energy Performance Contracting (EPC) dojde v areálu nemocnice k instalaci nové energeticky efektivní prádelny a k realizaci dalších úsporných opatření. Siemens v rámci desetiletého projektu smluvně garantuje snížení emisí CO2 o více než 21 000 t a finanční úsporu téměř 120 miliónů Kč.

Analýza změny ceny zemního plynu
13.12.2012
Ing. Jan Schindler, redakce

Ve vývoji ceny plynu nastal jen malý pohyb u obchodníků, byla to spíš stagnace cen než pohyb nějakým směrem. Došlo ke zvýšení cen několika dosud nejlevnějších dodavatelů, které však bylo kompenzováno naopak snížením nabízené ceny některých, původně dodavatelů s vyššími cenami.

Analýza vývoje cen elektrické energie na přelomu let 2012/2013
12.12.2012
Ing. Jan Schindler, redakce

Ceny obchodníků se snižují, ale zvýšily se regulované ceny energie, příspěvek na obnovitelné zdroje a další poplatky. V analýze počítáme se zvýšením DPH na 21 %. Není možno nevidět negativní vliv fixace cen elektřiny a je třeba zdůraznit, že další změny cen probíhají a u některých obchodníků budou probíhat i začátkem roku 2013.

Porovnání cen elektřiny a plynu
10.12.2012
Ing. Jan Schindler, redakce

Kalkulátor cen energií TZB-info již obsahuje ceny elektřiny a plynu 2013. Ve srovnání s minulým rokem, kdy převažovala snaha změnit nevhodně vybraného dodavatele, letos zákazníci víc hledají cesty, jak ušetřit. Reagují na oznámení o zdražení, ptají se na nové možnosti a nové dodavatele.

10.10.2012
Petra Gütterová, TESCO SW a.s.

Efektivnímu řízení podpůrných procesů facility managementu výrazně napomáhá nasazení vhodného CAFM (Computer Aided Facility Management) systému, který umožní individuální nastavení programového řízení průběhu procesů v konkrétní organizaci. Takové technologie řízení pracovních toků jsou označovány pojmem workflow.

facility management
9.10.2012
STAEG, spol. s r.o.

Staeg facility spol. s.r.o. je dlouhodobě respektovanou, ryze českou společností. Našim hlavním cílem je zajistit pro všechny uživatele svěřeného majetku jeho bezproblémový chod a klidné užívání. Zajišťujeme trvalou péči s vysokou kvalitou a profesionálním přístupem s efektivním hospodařením.

22.8.2012
Siemens, s.r.o.

Siemens uvádí na trh pátou verzi svého systému Desigo pro ovládání technických zařízení budov. Zdokonalený systém byl rozšířen o pokročilé nástroje, mezi něž například patří podsystém Total Room Automation a optimalizační funkce RoomOptiControl a Eco Monitoring.

Podzemní šachta pro kontejnery MEVA
19.7.2012
MEVA a.s.

Polopodzemní kontejnery představují levnější a technicky méně náročnou variantu řešení třídění odpadu ve městech a obcích. Nejlepší uplatnění najdou na sídlištích, jejichž největším problémem bývá vandalismus. S kontejnery zpola zapuštěnými do země totiž nikdo nehne.

19.7.2012
Siemens, s.r.o., Bc. Ivo Pavera

S pokračující expanzí nízkoenergetické výstavby v naších luzích a hájích přibývá nejenom energeticky úsporných novostaveb, ale nemalou měrou i rekonstrukcí stávajících objektů. Ty jsou zaměřeny právě na snížení provozních nákladů sanované budovy, zároveň však mohou nabídnout svým obyvatelům nový rozměr v oblasti kvality prostředí.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama