Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Videa

Ing. Martin Najman, projektový a produktový manažer společnosti Heluz Izos. Zdroj: estav.tv
28.2.2024redakce
Největší český producent izolačních skel Heluz Izos provozuje své výrobní linky ve městě Žatec. Nabídka širokého sortimentu skel, krátké dodací lhůty a nároky na kvalitu vyžadují precizní řízení výroby a logistiku. Jednotlivými fázemi výroby izolačních skel nás provedl Ing. Martin Najman, projektový a produktový manažer společnosti Heluz Izos.
Vhodné a osvědčené řešení dánského výrobce ultrazvukových vodoměrů Kamstrup A/S
25.2.2024redakce
Obce se už nyní mohou registrovat, aby mohly požádat o příspěvky na výstavbu vodovodů, kanalizací i na opatření zmírňující sucho. Žádosti o dotace MZe se budou přijímat od 19. 3. do 30. 5. 2024 a v dotačním titulu je 700 milionů Kč.
Ing. Walter Sodomka ml., ředitel APOKS. Zdroj: estav.tv
24.2.2024APOKS – asociace pro optimalizaci komínů a spalování, z.s.
Vodík jako řešení pro soběstačnost a udržitelnost v oblasti energetiky budov. 2. ročník vodíkové konference H2 HEATING proběhne 30. 5. 2024 ve WELLNESS HOTEL STEP v Praze.
23.2.2024Martin Kubín, redakce
V prostorách stavební fakulty ČVUT můžete do konce února zhlédnout pozoruhodnou výstavu, která mapuje vývoj projektu, jehož cílem je vznik střední školy v Zambii. Nejedná se ovšem o dodávku stavby na klíč, o kterou se po přestřižení pásky všichni přestanou zajímat. Je to přesně naopak. Do stavby školy jsou zapojeni místní obyvatelé, kteří se během celé realizace vzdělávají.
Andrea Stejskalová, HELUZ IZOS. Zdroj: estav.tv
21.2.2024redakce
Na výrobních linkách společnosti Heluz Izos vznikají kromě izolačních skel i zakázková skla s digitálním potiskem v libovolných grafických motivech. Trvanlivost keramických barev, které jsou speciální technologií zakaleny do skla, předurčuje jejich použití nejen do interiéru ve formě příček, dveří nebo nábytku, ale také na fasády. Výrobu nám v žatecké továrně ukázala Andrea Stejskalová, designérka Izos studia.
Víceúčelovou sportovní halu v Táboře vytápí stropní sálavé panely Zehnder ZIP
21.2.2024redakce
V jihočeském Táboře, nedaleko Sezimova Ústí – sídla české pobočky švýcarské firmy Zehnder, se nachází víceúčelová sportovní hala, která před několika lety prošla celkovou rekonstrukcí, aby vyhověla kritériím pro pořádání mezinárodních sportovních turnajů v basketbalu a volejbalu. Pro vytápění a chlazení byly zvoleny stropní sálavé panely Zehnder ZIP.
15.2.2024SCHELL GmbH & Co. KG
Ačkoliv tradiční německý výrobce stále inovuje a rozšiřuje na trhu sanity svoji nabídku, navždy zůstane neodmyslitelně spjatý s jedním konkrétním výrobkem – rohovým ventilem. Můžete si být prakticky jistí, že pokud vám jej domů přijde instalovat odborník, s největší pravděpodobností ponese právě název Schell.
Alice Bendová má dům s fotovoltaikou Schlieger. Zdroj: estav.tv
10.2.2024redakce estav.tv
Navštívili jsme rodinný dům ve Zbuzanech u Prahy, abychom se s majitelkou Alicí Bendovou pobavili o životě s fotovoltaickými panely. Její rozhodnutí pořídit si fotovoltaiku vycházelo z touhy po komfortu, energetických úsporách a ohledu na životní prostředí.
3.2.2024redakce, redakce
Jak hala vypadá z venku, jak zevnitř, jak tento kvalitativní i kvantitativní posun hodnotí nejen pracovníci společnosti 2VV, ale i jejich partner pro český a slovenský trh, na to se podívejte v reportáži. V ní též uvidíte, které nové výrobky budou dostupné na českém a slovenském trhu.
Nová výrobní hala Master Thermu v Jablonci nad Jizerou
1.2.2024Master Therm tepelná čerpadla s.r.o.
Master Therm není v segmentu tepelných čerpadel žádným nováčkem, spíše naopak. Výrobců tepelných čerpadel v Česku najdeme jen málo, a právě Master Therm vyniká tím, že vyrábí tepelná čerpadla vzduch-voda i země-voda. Firma, která letos oslaví 30 let na trhu, svoji výrobu rozvíjí už od roku 2004.
Radek Červín, NIBE Energy Systems. Zdroj: estav.tv
30.1.2024redakce
Fotovoltaika nejvíc elektřiny vyrobí v létě, tepelné čerpadlo má největší spotřebu v zimě. Co je potřeba, by se kombinace fotovoltaiky a tepelného čerpadla vyplatila? V rozhovoru pro Estav.tv odpovídá Radek Červín ze společnosti NIBE Energy Systems.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEA 
 
Reklama