Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
FM služby
Archiv článků od 7.6.2014 do 25.11.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

25.11.2014
Schneider Electric CZ, s. r. o.

Schneider Electric představuje AdaptiApps, nové cloudové řešení přinášející výkonnost a pohodlí vlastních aplikací Vašim zaměstnancům, zákazníkům a dalším uživatelům budovy. Díky personalizaci a snadnému použití zlepšuje řešení AdaptiApps uživatelský komfort, přičemž poskytuje další úroveň řízení pro zvýšení operační a energetické efektivity.

25.11.2014
IFMA CZ

Ministerstva zdaleka nefungují jako moderní firmy, ročně utrácejí stamiliony korun zcela neefektivně. Průzkum české pobočky mezinárodní asociace facility manažerů IFMA CZ totiž odhalil, že ministerstva dostatečně nesledují kvalitu služeb, nemají jednotnou metodiku pro outsourcing a nevyužívají moderní postupy pro správu, provoz budov a majetku a zajištění podpůrných služeb pro úřad a zaměstnance.

24.11.2014
CEEC Research

Stabilní ekonomický vývoj, nízké úrokové sazby, ale také příznivá poloha České republiky vůči ostatním zemím regionu, povedou k oživení trhu s byty, kancelářskými prostorami, ale i průmyslovými halami a logistickými parky.

15.11.2014
CENTRA a.s.

V letošním roce 2014 divize Facility Managementu slaví malé výročí 15 let od založení. Od svého vzniku v roce 1999 prošla divize FM všeobecným rozvojem jak po technické stránce, tak po té profesionální.

4.11.2014
Ing. Jan Blažíček, redakce

Česká společnost pro rozvoj bydlení (ČSRB) připravila v rámci cyklu „Fórum bydlení 2014“ workshop pod názvem „Energie v bytových domech“ zaměřený na problémy spojené s nakládáním s energiemi a médii při správě a provozování objektů hromadného bydlení.

3.11.2014
doc. Ing. František Kuda, CSc., Fakulta stavební VŠB-TU Ostrava

Předmětem článku je stanovení východisek, která byla motivem pro vznik certifikované metodiky „Zvyšování kvalifikace a rekvalifikace správců domů jako nástroj udržitelnosti užitku bytového fondu“. Metodika byla vytvořena s cílem formulace postupů a obsahové náplně při zvyšování kvalifikace osob, zabývajících se správou majetku, zj. bytového fondu. Zmíněná metodika je orientována na čtyři skupiny osob, které se správou majetku v oblasti bytového fondu přicházejí do kontaktu.

29.10.2014

Prague Research Forum oznamuje údaje o trhu s kancelářskými prostory za 3. čtvrtletí roku 2014. Budovy třídy A představují 67 % celkové plochy, nejkvalitnější budovy třídy AAA zabírají 9 % z celkové výměry moderních kanceláří v Praze.

13.10.2014
Mgr. Martin Maňák, Advokátní kancelář Šikola a partneři, člen konsorcia Frank Bold

Předmětem tohoto článku je poukázat na možnosti stanovení cen a odměn při stavebních, montážních a projekčních prací, inženýrských činnostech a technických pomocí. V článku 1 se zaměřuji na to, jakými smluvními typy se regulují tyto druhy činností. Čl. 2 je zaměřen na možnosti stanovení cen u smluv o dílo, jako je např. pevná částka, odhad a rozpočet.

15.8.2014
ATALIAN CZ s.r.o.

Perfektní technický stav objektů, ve kterých provozujete svoji výrobní, administrativní či obchodní činnost, je nutností pro bezproblémový chod firmy, ale i vizitkou obchodním partnerům. Svěřte starosti s Vašimi budovami našim kvalifikovaným pracovníkům, postarají se dobře o jejich provoz i správu.

29.7.2014
OKIN Group, a.s.

Každá průmyslová či obchodní společnost, která ve svých budovách provozuje technická zařízení, musí dbát nejen na jejich údržbu, ale také na provádění pravidelných kontrol a odborných revizí. Jejich zajištění patří mezi zákonné povinnosti, zároveň se k nim však přistupuje i z důvodů ochrany osob a majetku, bezpečnosti a zachování plynulého chodu firmy.

25.7.2014
CORMEN s.r.o.

Společnost CORMEN s.r.o. vyrábí k ošetření povrchů z porézních a částečně porézních materiálů impregnaci CLEAMEN 127, která je vhodná k použití v prostorech wellness centra. Další prostředky CLEAMEN vám pomohou při následné pravidelné údržbě. Zajištění odborné poradenské a servisní činnosti je samozřejmostí.

8.7.2014
CENTRA a.s.

Už uběhlo 5 let od doby, kdy divize úklidu společnosti CENTRA a.s. získala zásadní zakázku. Je to 5 let úspěšné spolupráce s Fakultní nemocnicí Motol. Společnost CENTRA a.s. se již 5 let stará o úklid na ploše 47 000 m2 ve 3 800 místnostech.

30.6.2014
Mgr. Adam Kučera, Masarykova univerzita

Moderní budovy umožňují sjednotit sledování a ovládání různých automatizačních a elektronických systémů do jednoho prostředí, nazývaného BMS (Building Management System). Zatímco v mnohých instalacích BMS hraje roli doplňku, který zejména zvyšuje pohodlí práce, od určité velikosti systému se BMS stává nepostradatelnou součástí provozu budovy.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama