Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
FM služby
Archiv článků od 21.4.2014 do 29.8.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

15.8.2014
ATALIAN CZ s.r.o.

Perfektní technický stav objektů, ve kterých provozujete svoji výrobní, administrativní či obchodní činnost, je nutností pro bezproblémový chod firmy, ale i vizitkou obchodním partnerům. Svěřte starosti s Vašimi budovami našim kvalifikovaným pracovníkům, postarají se dobře o jejich provoz i správu.

29.7.2014
OKIN Group, a.s.

Každá průmyslová či obchodní společnost, která ve svých budovách provozuje technická zařízení, musí dbát nejen na jejich údržbu, ale také na provádění pravidelných kontrol a odborných revizí. Jejich zajištění patří mezi zákonné povinnosti, zároveň se k nim však přistupuje i z důvodů ochrany osob a majetku, bezpečnosti a zachování plynulého chodu firmy.

25.7.2014
CORMEN s.r.o.

Společnost CORMEN s.r.o. vyrábí k ošetření povrchů z porézních a částečně porézních materiálů impregnaci CLEAMEN 127, která je vhodná k použití v prostorech wellness centra. Další prostředky CLEAMEN vám pomohou při následné pravidelné údržbě. Zajištění odborné poradenské a servisní činnosti je samozřejmostí.

8.7.2014
CENTRA a.s.

Už uběhlo 5 let od doby, kdy divize úklidu společnosti CENTRA a.s. získala zásadní zakázku. Je to 5 let úspěšné spolupráce s Fakultní nemocnicí Motol. Společnost CENTRA a.s. se již 5 let stará o úklid na ploše 47 000 m2 ve 3 800 místnostech.

30.6.2014
Mgr. Adam Kučera, Masarykova univerzita

Moderní budovy umožňují sjednotit sledování a ovládání různých automatizačních a elektronických systémů do jednoho prostředí, nazývaného BMS (Building Management System). Zatímco v mnohých instalacích BMS hraje roli doplňku, který zejména zvyšuje pohodlí práce, od určité velikosti systému se BMS stává nepostradatelnou součástí provozu budovy.

3.6.2014
ATALIAN CZ s.r.o., Václav Soukup, ředitel divize FM3 ATALIAN

„Když jsem byl požádán, abych napsal článek o současné situaci na trhu FM služeb se zaměřením na výhody a samou podstatu facility managementu na českém trhu, tak jsem se rozhodl, že tuto výzvu pojmu naprosto z druhé strany, a alespoň v první části se rozepíšu o negativním dopadu současných trendů,“ líčí Václav Soukup, manažer divize FM 3.

3.6.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

V květnu 2014 proběhl 2. ročník Procurement Fora, které se zaměřilo na přidanou hodnotu, kterou může firemní oddělení nákupu vytvářet: nejen v rovině zisku, ale i v oblasti řízení a vytváření dlouhodobého partnerství s dodavateli.

29.5.2014
CBRE Group

Společnost CBRE, světový lídr v sektoru komerčních realitních služeb, představila inovativní kancelářský koncept nazývaný „New ways of working“. Koncept přináší větší míru využití kanceláří, menší podlahovou plochu, inspirativní prostředí pro týmovou i individuální práci a především udržitelnost.

29.5.2014
Petra Gütterová, Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Elektrické nákupní košíky AMIGO byly speciálně vyvinuty pro všechny druhy řetězců a obchodních domů pro spoluobčany se sníženou pohyblivostí.

Kancelářské budovy na Pankráci
26.5.2014

Míra neobsazenosti kancelářských prostor v průběhu 15 let stále kolísá, od méně než 6 % (2007) po 13 % (2013). V r. 2015 se předpokládá neobsazenost kolem 15 %. Zvyšující se míra neobsazenosti má vliv na ceny kancelářských prostor a celkově náročnější podmínky při vyjednávání smluv.

21.5.2014
Fispogroup s.r.o.

Umíte si představit, že při čištění nedostupných míst ve výškách nebudete potřebovat žebřík ani jiné řešení, které jste si museli draze pronajímat? Teď už si to představovat nemusíte. Společnost Fispogroup přišla s inovativní novinkou, která je ideálním a účinným řešením pro čištění ve výškách.

16.5.2014
CORMEN, s.r.o.

Hygienický plán je v současné době obecně chápán především jako povinnost daná neoblíbeným zákonem. Okresní hygienické stanice jej kontrolují, sledují jeho dodržování a v případě že plán chybí, nebo není správně zpracován, napomínají a vyžadují nápravu.

Security
2.5.2014
Petra Gütterová, redakce

Z diskuse bylo zřejmé, že nejdůležitější oblastí pro společnosti je bezpečnost. Může security management spadat oborově pod facility management? Jaká mzda strážných vychází z tendrových nabídek a jakou kvalitu služeb je možné za tuto cenu očekávat?

21.4.2014
Jan Talášek, ATALIAN CZ

SW podpora je pro facility management a facility služby velmi široká oblast a využití konkrétních SW prostředků může přinést uživateli řadu výhod, ale při nevhodně zvoleném programu nebo nedostatečném využití jeho potenciálu i nevýhod, znamenající spíše přítěž než přínos.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama