Správa a provoz nemovitostí, facility management v praxi

Druhý běh intenzivního vzdělávacího semináře TZB-info
Datum: 4.2.2014  |  Autor: Petra Gütterová, redakce

V lednu tohoto roku se uskutečnil zájemci vyžádaný DRUHÝ BĚH vzdělávacího odborného semináře Správa a provoz nemovitostí, facility management v praxi. Odborným garantem vzdělávání byla opět Česká pobočka mezinárodní asociace facility manažerů IFMA CZ a seminář byl zařazen do celoživotního vzdělávání ČKAIT s ohodnocením 3 body. Pořadatelem semináře je odborný portál TZB-info.

školení TZB-info Správa a provoz nemovitostí, facility management v praxi
Školení TZB-info Správa a provoz nemovitostí, facility management v praxi, leden 2014

Novinkou druhého běhu bylo zařazení přenášek na téma Monitoring pro úsporu nákladů na provoz budov lektora Vladimíra Svozila ze společnosti Enerfis s.r.o. a Širokospektrální dezinfekční prostředky na bázi PHMG lektorky Mgr. Petry Režňákové ze společnosti GUAPEX a.s.
Příspěvky byly zařazeny na základě průzkumu zájmu účastníků, aby přispěly k aktuálnímu trendu oboru a nabídly další zajímavé oblasti facility managementu.

Vzdělávání bylo rozděleno do 5ti odborných oblastí:

 • Facility management, úvod a legislativa (Základy facility managementu – standardizace dle normy ČSN EN 15221 a právní úkony, smlouvy a jejich uzavírání včetně odpovědnosti za škody) – lektoři oblasti byli Ing. Ondřej Štrup, prezident asociace IFMA CZ, jednatel a lektor FM Institute s.r.o. a Mgr. Alexander Klimeš, advokát, Klimeš & Černý.
 • BOZP a PO (Legislativa – současná legislativní stav a připravované změny a jejich využití v praxi) – lektoři oblasti byli PhDr. Lidmila Kleinová, CSc., generální ředitelka a jednatelka CIVOP s.r.o. a Petr Klapka, specialista BOZP a PO, CIVOP s.r.o.
 • Technické systémy budov (Energetická náročnost budov a kontrola kotlů a tepelné energie, Monitoring pro úsporu nákladů na provoz budov a Širokospektrální dezinfekční prostředky na bázi PHMG ) – lektoři oblasti byly Ing. Renata Straková, energetický auditor, jednatelka, ENTECH-GROUP s.r.o. a Ing. Josef Knob, energetický auditor, ENTECH-GROUP s.r.o., Vladimír Svozil, Enerfis s.r.o. a Mgr. Petra Režňáková, GUAPEX a.s.
 • Budova ze stavebního pohledu (Data, pasportizace a plánovaná obnova budov) – lektoři oblasti byli Jan Talášek, manažer projektu CAFM, ATALIAN CZ, s.r.o. a doc. Ing. Daniel Macek, Ph.D., České vysoké učení technické v Praze, Fakulta stavební, Katedra ekonomiky a řízení ve stavebnictví.
 • Facility management v souvislostech (výběr dodavatele energií a vnitřní prostředí) – lektoři oblasti byli Ing. Jan Schwarzer, Ph.D., SaS Projekt a Ing. Jan Schindler, analytik cen energií Kalkulátoru cen energií TZB-info.
 • Školení TZB-info Správa a provoz nemovitostí, facility management v praxi, leden 2014
  Školení TZB-info Správa a provoz nemovitostí, facility management v praxi, leden 2014

Po ukončení semináře získali absolventi certifikát, který potvrzoval úspěšné složení písemného testu v rozsahu školených oblastí.
Mezi absolventy byli zástupci společností jako AB Facility, AZ KLIMA, CPPS, Kendrion (Prostějov), MEGA, RPG RE Commercial, STAEG Facility, TESPRANET SERVICES a Univerzita Pardubice.

Nabízíme Vám hodnocení účastníků vzdělávacího semináře:

 • Ing. Robert Nerád, Bussines Development manažer, AB Facility, a.s. "Seminář mi dal širší rozhled v oblasti IFM. Asi největším přínosem byl pro mě seminář s panem Klapkou. Sdělil mi veškeré novinky v oblasti PO a BOZP. Doufám, že Váš kurz bude pokračovat."
 • Mojmír Soldán, Kendrion (Prostějov) s.r.o.
  "Seminář „Správa a provoz nemovitostí, Facility management v praxi“ byl vlastně jedinou akcí tohoto druhu, co do časového rozvrhu a obsahu , kterou jsem na internetových stránkách našel. Od registrace až po závěrečný přípitek bylo znát, že organizaci semináře byla věnována náležitá pozornost. Z příspěvků přednášejících oceňuji zejména „Základy facility managementu“ ing. Štrupa, „Energetickou náročnost budov“ ing. Strakové a „Pasportizaci objektů“ p. Taláška. Děkuji."
 • Roman Šiška, building manager, Central Park Praha Services
  "Potvrdzujem, že s kurzom (školením) som spokojný na 100%. Při každodenní práci člověk zapadne do stereotypu a nie vždy sa pozerá na problém s hora a s nadhledem. Dá sa povedat, že zopakovanie problémov, vyhlášek a norem ma celkom pozitivně nakoplo a začal som to okamžite aplikovat do praxe. Všetky témata, ktoré sme prebrali, sa 100% týkají facility oblasti. S odstupom času musim potvrdit, že aj výber prednášajúcich bol dobrý. Proste profíci. Odporúčal by som to každému, kto chce zlepšit provoz a efektivnost budovy a majetku. Teším sa na další spoluprácu."
 • Ing. Milan Kopal, Obchodní manažer, STAEG Facility, spol. s r.o.
  "Chtěl bych touto cestou poděkovat organizátorům semináře „Správa a provoz nemovitostí, facility management v praxi“. Výběr témat jednotlivých přednášek považuji za velice vhodný a z mého pohledu informoval všechny zúčastněné o základní problematice facility managementu jak z pohledu legislativy, tak z hlediska praktických zkušeností. K dobré atmosféře semináře přispěla i starost organizátorů v oblasti cateringu. Zároveň bych chtěl pochválit i výběr místa konání semináře z pohledu dostupnosti a příjemného prostředí. Ještě jednou díky všem."
 • Vladimír Hlaváček, Správa objektu Bredovský dvůr, TESPRANET SERVICES s.r.o.
  "V krátkosti si dovoluji stručné zhodnocení - po všech stránkách velice kladné. Od organizačního zvládnutí jako je dostupnost zvolené lokality, tematický program, harmonogram a jeho dodržování včetně cateringu. Z přednášejících zářila jistota a suverenita z daných oborů což dozajista působilo na posluchače velice pozitivně. Za svou osobu mohu říci, že i ostřílené a věčně omílané téma jako je BOZP nebo právní legislativa na mne v suverenitě odbornosti a praktických zkušeností lektorů velice zapůsobilo."
 • Josef Kajtman
  "Za sebe jsem byl s lektory, tématy a organizací spokojen včetně délky celého kurzu i doby přednášek v jednotlivých dnech."
Školení TZB-info Správa a provoz nemovitostí, facility management v praxi, leden 2014
Školení TZB-info Správa a provoz nemovitostí, facility management v praxi, leden 2014

Na základě reakcí z minulého semináře, jsme tentokrát doplnili firemní řešení diskutovaných témat:

 • Modulární konstrukce klimatizační jednotky - jednotka PremiAir Janka má hladký vnitřní průřez jednotky, který umožňuje její dobrou čistitelnost a přístup ke komponentům jednotky je možný na přání ze všech stran.
 • REMS Multi-Push je výkonná kompaktní elektronická proplachovací jednotka a jednotka pro provádění tlakových zkoušek s bezolejovým kompresorem pro mnohá použití (k proplachování vodou nebo směsí vody a vzduchu, dezinfikování, čištění, konzervování potrubních rozvodů, k provádění tlakových zkoušek a kontrol těsnosti potrubních rozvodů a nádob pomocí stlačeného vzduchu).
 • Řešení dálkových odečtů - případová studie Kamstrup A/S. Příklad objektu, kde v závislosti na typu ubytování dochází k vysoké fluktuaci. Účtování spotřeby energií se musí provádět poměrně často a není ekonomicky proveditelné odečítat měřiče energií ručně nebo v delších časových intervalech. Příklad efektivního měření spotřeby teplé a studené vody, elektřiny a tepla.
 • GUAPEX - nabídka širokospektrálních dezinfekčních prostředků. Bezchlórová chemie GUAa odstraňuje bakterie, viry a plísně bez toxických a zdraví škodlivých látek a bez korozívních účinků.
 • Energetický management Enerfis Online řešení On-line monitoring - detekce příležitostí uspořit.

TZB-info děkuje všem absolventům a lektorům druhého běhu intenzivního vzdělávacího semináře Správa a provoz nemovitostí, facility management v praxi, který se uskutečnil ve dnech 13. – 15.1.2014 a 20. – 21.1.2014 v Praze a věříme, že se brzy opět setkáme při jeho pokračování.

V případě zájmu o vzdělávání sledujte webové stránky facility managementu na TZB-info, nebo nás neváhejte kontaktovat.

 

Hodnotit:  

Datum: 4.2.2014
Autor: Petra Gütterová, redakce   všechny články autoraSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (žádný příspěvek, přidat nový)


Témata 2018

Normy

Knihovna FM

Partner - Facility management

logo Mark2 Corporation

Odborné semináře TZB-info

Odborné semináře - Správa a provoz nemovitostí, FM v praxi
Správa budov, úspory energií a správa technického zařízení od předních odborníků. Témata přizpůsobíme vašim potřebám. Školení vícedenní i na 1 den na vybrané téma. Máte dotazy nebo zájem o školení?
Přečtěte si reakce účastníků 5 denních seminářů 3+ 2 dny s certifikátem:
Podzim 2013: Praha 6 Petřiny
Únor 2014: Hotel Golf, Praha
Podzim 2014: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2015: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2016: Aquapalace Hotel Prague
Březen 2017: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2017: Aquapalace Hotel Prague


účastníci semináře FM

Spolupráce

Česká pobočka mezinárodní asociace Facility managementu (IFMA CZ) www.ifma.cz

Odborný garant

Petra Gütterová
 
 

Aktuální články na ESTAV.czJak poznat poškozené stavební dříví, jak se projevuje dřevokazný hmyz a houbyO fotovoltaiku je v ČR zájem, bariérou jsou vstupní nákladyTmavé dekory dveří v kontrastu nebo v tónu?Další plavební komora na Vltavě? Povodí chce oživit debatu o stavbě