Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
FM služby
Archiv článků od 26.12.2014 do 8.11.2015

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

Ceny České komory ASIS International za rok 2015
8.11.2015
Veronika Weinfurtová, Česká komora ASIS International, Michal Randa, redakce

Firmu lze kompromitovat nejen na základě firemních dat, ale i na základě běžně dostupných osobních dat jejích zaměstnanců. Lidský faktor může při špatném zacházení znehodnotit sebelepší bezpečnostní software. Důležité je proto zavádět systémy, které jsou v souladu s uživatelskými návyky.

26.10.2015
Tomáš Krempaský, RevizeKontroly.cz

Pro majitele bytových domů a jejich nájemníků vyplývá z platné legislativy zajištění provádění některých činností na technických a požárně bezpečnostních zařízeních za účelem zajištění jejich bezpečnosti či funkčnosti při užívání. Provádění revizí a kontrol je tedy závazné nejen platnými předpisy, ale především může zabránit vzniku škod na zdraví a majetku.

16.10.2015
ATALIAN CZ s.r.o.

Sací bagry sají jak mokré, tak i suché materiály. Např. husté kaly a tekuté materiály bez nutnosti ředění, sypké odpady při rekonstrukcích staveb kde nelze využít kontejner nebo shoz z důvodu prašnosti, pro rychlejší dopravu na stavbě, např. při stavbě zelených střech, podsypů a zpevnění.

31.8.2015
Ing. Petra Okřinová, Ing. Josef Remeš, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav automatizace inženýrských úloh a informatiky

Zpracovatelé projektové dokumentace, uživatelé a provozovatelé budov si musí uvědomit úskalí stanovení výměr podlahových ploch, které nemusí primárně sloužit pouze k ocenění hodnoty stavby, budovy při jejím prodeji, ale i při správě budovy a jejím užívání.

3.8.2015
ATALIAN CZ s.r.o.

Technická správa budov (TSB) zahrnuje investiční činnost, údržbu budov, úklidové služby nebo ostrahu. Je jedním z našich hlavních pilířů a přináší naší společnosti velkou část příjmů. ATALIAN je významným hráčem na evropském trhu, museli jsme tedy najít nejlepší cestu a nástroje.

24.7.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce, ÚZSVM

Jak ukázala analýza dat evidovaných v Centrálním registru administrativních budov (CRAB), na nájmech a údržbě administrativních budov užívaných státem by se mohlo ušetřit až 361,5 milionu Kč. CRAB provozuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

2.7.2015
CENTRA a.s.

Společnost CENTRA a.s. připravila novinku v oblasti elektronické komunikace. Na webu společnosti nyní naleznete nový formulář pro zasílání požadavků, dotazů, podnětů apod.

12.6.2015
Prague Fire & Security Days 2015

7. ročník mezinárodního veletrhu nejnovějších trendů v oboru protipožární a zabezpečovací techniky, systémů a služeb Prague Fire & Security Days 2015 (FSDays 2015) se uskuteční ve dnech 15.–19. září 2015 v PVA EXPO PRAHA, souběžně s komplexem stavebních veletrhů FOR ARCH 2015.

29.5.2015
SODEXO

Společnost Sodexo je světovým lídrem v poskytování komplexních služeb v oblasti firemního stravování a facility managementu a díky zkušenostem od roku 1966 přináší svým klientům kvalitní dodání externích služeb a záruku dlouhodobého a oboustranně prospěšného obchodního vztahu.

18.5.2015
doc. Ing. Viera Somorová, PhD., Katedra technológie stavieb Stavebná fakulta STU BA

Európska norma Facility management má celkove sedem častí. Jednou z najdôležitejších z nich pre meranie priestorov pri prenájme, ale i pre služby facility managementu, v ktorých rozhodujúca je podlahová plocha, je šiesta časť 15221-6 s názvom Meranie plôch a priestorov vo facility managemente.

17.5.2015
SODEXO - služby u klienta, Ing. Ondřej Barták, facility manager

Současným trendem se zdá být implementace služeb facility managementu včetně integrovaného FM, který je v portfoliu služeb společnosti Sodexo výjimečný, do segmentu průmyslu a obchodu.

8.5.2015
ATALIAN CZ s.r.o.

Řízená preventivní údržba je logickou a přirozenou součástí procesu v každé společnosti vlastnící výrobní zařízení. Bohužel ani v dnešní době to není všude samozřejmostí. U mnoha našich zákazníků řízená preventivní údržba v minulosti nefungovala. Mnohdy se začala provádět až po našem nástupu.

4.5.2015
Lenka Novotná, Alena Tichá, VUT v Brně, Fakulta stavební

Cílem tohoto příspěvku je přispět k porozumění oblasti outsourcingu jako vhodného nástroje facility managementu a důvodům jeho volby. V závěru bude proveden výzkum formou dotazníkového šetření ohledně využívání této metody mezi středními a velkými českými stavebními firmami.

18.3.2015
IFMA CZ

Dne 29. 1. 2015 proběhlo pod záštitou české pobočky Mezinárodní asociace facility managementu historické první setkání sekce klientů facility managementu z řad členů asociace a sympatizantů z oblastí komerčního sektoru a veřejného sektoru.

2.2.2015
Ing. Jana Ciencialová, IKA DATA, spol. s .r.o.

Základní data, která jsou potřeba pro výpočet PENB, jsou data z dokumentace stavby. Neexistuje-li dokumentace, je nutné dokumentaci pořídit. Specialista zhotoví zjednodušenou elektronickou dokumentaci, obsahující veškeré informace nutné pro vypočet PENB.

12.1.2015
doc. Ing. Viera Somorová, PhD., Katedra technológie stavieb Stavebná fakulta STU BA

Hlavním cílem facility managementu je vytvořit optimální prostředí pro uživatele budovy. To může zajistit kvalitním provoz a údržbu budov. Významným nástrojem pro správce zařízení, který je nositelem efektivní řízení budov z hlediska kontinuálního provozu budovy, je návod k užívání budovy.

26.12.2014
HSI, spol. s r. o., člen skupiny Unicorn

Jedním hlavních projektů společnosti HSI, spol. s r.o. v oblasti systémů správy majetku v roce 2014 je implementace systému AMI pro Východoslovenskou energetiku Holding a.s. (VSE Holding). V tomto článku bychom Vás rádi seznámili s rozsahem celého řešení.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama