Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
FM služby
Archiv článků od 1.9.2014 do 4.6.2015

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

29.5.2015
SODEXO

Společnost Sodexo je světovým lídrem v poskytování komplexních služeb v oblasti firemního stravování a facility managementu a díky zkušenostem od roku 1966 přináší svým klientům kvalitní dodání externích služeb a záruku dlouhodobého a oboustranně prospěšného obchodního vztahu.

18.5.2015
doc. Ing. Viera Somorová, PhD., Katedra technológie stavieb Stavebná fakulta STU BA

Európska norma Facility management má celkove sedem častí. Jednou z najdôležitejších z nich pre meranie priestorov pri prenájme, ale i pre služby facility managementu, v ktorých rozhodujúca je podlahová plocha, je šiesta časť 15221-6 s názvom Meranie plôch a priestorov vo facility managemente.

17.5.2015
SODEXO - služby u klienta, Ing. Ondřej Barták, facility manager

Současným trendem se zdá být implementace služeb facility managementu včetně integrovaného FM, který je v portfoliu služeb společnosti Sodexo výjimečný, do segmentu průmyslu a obchodu.

8.5.2015
ATALIAN CZ s.r.o.

Řízená preventivní údržba je logickou a přirozenou součástí procesu v každé společnosti vlastnící výrobní zařízení. Bohužel ani v dnešní době to není všude samozřejmostí. U mnoha našich zákazníků řízená preventivní údržba v minulosti nefungovala. Mnohdy se začala provádět až po našem nástupu.

4.5.2015
Lenka Novotná, Alena Tichá, VUT v Brně, Fakulta stavební

Cílem tohoto příspěvku je přispět k porozumění oblasti outsourcingu jako vhodného nástroje facility managementu a důvodům jeho volby. V závěru bude proveden výzkum formou dotazníkového šetření ohledně využívání této metody mezi středními a velkými českými stavebními firmami.

18.3.2015
IFMA CZ

Dne 29. 1. 2015 proběhlo pod záštitou české pobočky Mezinárodní asociace facility managementu historické první setkání sekce klientů facility managementu z řad členů asociace a sympatizantů z oblastí komerčního sektoru a veřejného sektoru.

2.2.2015
Ing. Jana Ciencialová, IKA DATA, spol. s .r.o.

Základní data, která jsou potřeba pro výpočet PENB, jsou data z dokumentace stavby. Neexistuje-li dokumentace, je nutné dokumentaci pořídit. Specialista zhotoví zjednodušenou elektronickou dokumentaci, obsahující veškeré informace nutné pro vypočet PENB.

12.1.2015
doc. Ing. Viera Somorová, PhD., Katedra technológie stavieb Stavebná fakulta STU BA

Hlavním cílem facility managementu je vytvořit optimální prostředí pro uživatele budovy. To může zajistit kvalitním provoz a údržbu budov. Významným nástrojem pro správce zařízení, který je nositelem efektivní řízení budov z hlediska kontinuálního provozu budovy, je návod k užívání budovy.

26.12.2014
HSI, spol. s r. o., člen skupiny Unicorn

Jedním hlavních projektů společnosti HSI, spol. s r.o. v oblasti systémů správy majetku v roce 2014 je implementace systému AMI pro Východoslovenskou energetiku Holding a.s. (VSE Holding). V tomto článku bychom Vás rádi seznámili s rozsahem celého řešení.

25.11.2014
Schneider Electric CZ, s. r. o.

Schneider Electric představuje AdaptiApps, nové cloudové řešení přinášející výkonnost a pohodlí vlastních aplikací Vašim zaměstnancům, zákazníkům a dalším uživatelům budovy. Díky personalizaci a snadnému použití zlepšuje řešení AdaptiApps uživatelský komfort, přičemž poskytuje další úroveň řízení pro zvýšení operační a energetické efektivity.

25.11.2014
IFMA CZ

Ministerstva zdaleka nefungují jako moderní firmy, ročně utrácejí stamiliony korun zcela neefektivně. Průzkum české pobočky mezinárodní asociace facility manažerů IFMA CZ totiž odhalil, že ministerstva dostatečně nesledují kvalitu služeb, nemají jednotnou metodiku pro outsourcing a nevyužívají moderní postupy pro správu, provoz budov a majetku a zajištění podpůrných služeb pro úřad a zaměstnance.

24.11.2014
CEEC Research

Stabilní ekonomický vývoj, nízké úrokové sazby, ale také příznivá poloha České republiky vůči ostatním zemím regionu, povedou k oživení trhu s byty, kancelářskými prostorami, ale i průmyslovými halami a logistickými parky.

15.11.2014
CENTRA a.s.

V letošním roce 2014 divize Facility Managementu slaví malé výročí 15 let od založení. Od svého vzniku v roce 1999 prošla divize FM všeobecným rozvojem jak po technické stránce, tak po té profesionální.

4.11.2014
Ing. Jan Blažíček, redakce

Česká společnost pro rozvoj bydlení (ČSRB) připravila v rámci cyklu „Fórum bydlení 2014“ workshop pod názvem „Energie v bytových domech“ zaměřený na problémy spojené s nakládáním s energiemi a médii při správě a provozování objektů hromadného bydlení.

3.11.2014
doc. Ing. František Kuda, CSc., Fakulta stavební VŠB-TU Ostrava

Předmětem článku je stanovení východisek, která byla motivem pro vznik certifikované metodiky „Zvyšování kvalifikace a rekvalifikace správců domů jako nástroj udržitelnosti užitku bytového fondu“. Metodika byla vytvořena s cílem formulace postupů a obsahové náplně při zvyšování kvalifikace osob, zabývajících se správou majetku, zj. bytového fondu. Zmíněná metodika je orientována na čtyři skupiny osob, které se správou majetku v oblasti bytového fondu přicházejí do kontaktu.

29.10.2014

Prague Research Forum oznamuje údaje o trhu s kancelářskými prostory za 3. čtvrtletí roku 2014. Budovy třídy A představují 67 % celkové plochy, nejkvalitnější budovy třídy AAA zabírají 9 % z celkové výměry moderních kanceláří v Praze.

13.10.2014
Mgr. Martin Maňák, Advokátní kancelář Šikola a partneři, člen konsorcia Frank Bold

Předmětem tohoto článku je poukázat na možnosti stanovení cen a odměn při stavebních, montážních a projekčních prací, inženýrských činnostech a technických pomocí. V článku 1 se zaměřuji na to, jakými smluvními typy se regulují tyto druhy činností. Čl. 2 je zaměřen na možnosti stanovení cen u smluv o dílo, jako je např. pevná částka, odhad a rozpočet.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama