Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
FM služby
Archiv článků od 12.6.2015 do 4.7.2016

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

4.7.2016
Tomáš Velemínský, jednatel Erste Group Immorent

Nedostatek přirozeného světla, chybějící stínění a špatné větrání. To jsou nejčastější nedostatky, které trápí Čechy při práci v kancelářích. Přitom v nich stráví v průměru až 2000 hodin ročně. Na pracovní výkon má přitom podle psychologa vliv i výhled a výška stropů.

24.6.2016
OFFICE HUNTERS s. r. o.

Je zájem o atraktivní prostory pro práci nebo společné aktivity. Čím dál více roste mezi firmami poptávka po kancelářích s terasami.

20.5.2016
Slovenská Asociace Facility Managementu

Ve dnech 24. a 25. 5. 2016 se uskuteční 5. ročník mezinárodní konference FACILITY MANAGEMENT 2016 v prostorách Grand Hotelu Pressburg Bratislava. Nosnými tématy tohoto ročníku konference jsou: Facility Management s podporou IT, Workplace solution (pracovní prostředí).

9.5.2016
doc. Ing. Viera Somorová, PhD., Katedra technológie stavieb Stavebná fakulta STU BA

Jedným z najdôležitejších priestorov organizácie v stavebnom objekte je pracovisko. Funkcia pracoviska, vzájomná nadväznosť a prepojenosť v rámci organizačnej štruktúry má pre organizáciu strategický význam. Je významnou zložkou jej efektívneho fungovania.

28.3.2016
Ing. Jan Tichý, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta dopravní, Doc. Ing. Alena Tichá, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně Fakulta stavební

Autoři se snaží na konkrétním příkladu demonstrovat reorganizaci pracovních postupů s využitím nového softwaru IS NEMO, jehož úkolem není pouhá evidence dat, ale též standardizace pracovních postupů a racionalizace práce v oblasti Facility managementu.

9.2.2016
Mark2 Corporation Czech a.s., Ing. Lucie Loudová

Při správě objektů dochází k různým typům událostí. M2C přišla jako jedna z prvních společností poskytující integrovaný facility management s bezpečnostní mobilní aplikací M2C SUPPORT pro své klienty, která je ideální nejen pro provozovatele logistických a průmyslových skladů, ale i pro správu administrativních budov a obchodních center.

1.1.2016
ATALIAN CZ s.r.o.

V rámci udělování cen FM AWARDS se každoročně vyhlašují vítězové v několika kategoriích. Letošní ročník se od těch předchozích ale v jednom lišil. IFMA udělila speciální ocenění panu Pavlu Novotnému, zakladateli společnosti ATALIAN.

Florentinum, foto Ing. Petr Bohuslávek
30.12.2015
redakce

Příští rok naváže na současný trend a dominovat budou převážně investice do sektoru kancelářských prostor a maloobchodních nemovitostí, uvádí tisková zpráva CBRE. Z hlediska výstavby nových retailových developerských projektů již dochází k nasycení českého trhu.

7.12.2015
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Způsob rozúčtování nákladů v bytových domech prodělává v posledních letech výrazné změny. Článek nabízí ucelený přehled způsobu rozúčtování všech nákladů v bytových domech podle platných předpisů. Určen je zejména majitelům bytových jednotek, členům výborů SVJ, vedení bytových družstev, případně osobám a firmám spravujícím bytové domy.

Ceny České komory ASIS International za rok 2015
8.11.2015
Veronika Weinfurtová, Česká komora ASIS International, Michal Randa, redakce

Firmu lze kompromitovat nejen na základě firemních dat, ale i na základě běžně dostupných osobních dat jejích zaměstnanců. Lidský faktor může při špatném zacházení znehodnotit sebelepší bezpečnostní software. Důležité je proto zavádět systémy, které jsou v souladu s uživatelskými návyky.

26.10.2015
Tomáš Krempaský, RevizeKontroly.cz

Pro majitele bytových domů a jejich nájemníků vyplývá z platné legislativy zajištění provádění některých činností na technických a požárně bezpečnostních zařízeních za účelem zajištění jejich bezpečnosti či funkčnosti při užívání. Provádění revizí a kontrol je tedy závazné nejen platnými předpisy, ale především může zabránit vzniku škod na zdraví a majetku.

16.10.2015
ATALIAN CZ s.r.o.

Sací bagry sají jak mokré, tak i suché materiály. Např. husté kaly a tekuté materiály bez nutnosti ředění, sypké odpady při rekonstrukcích staveb kde nelze využít kontejner nebo shoz z důvodu prašnosti, pro rychlejší dopravu na stavbě, např. při stavbě zelených střech, podsypů a zpevnění.

31.8.2015
Ing. Petra Okřinová, Ing. Josef Remeš, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav automatizace inženýrských úloh a informatiky

Zpracovatelé projektové dokumentace, uživatelé a provozovatelé budov si musí uvědomit úskalí stanovení výměr podlahových ploch, které nemusí primárně sloužit pouze k ocenění hodnoty stavby, budovy při jejím prodeji, ale i při správě budovy a jejím užívání.

3.8.2015
ATALIAN CZ s.r.o.

Technická správa budov (TSB) zahrnuje investiční činnost, údržbu budov, úklidové služby nebo ostrahu. Je jedním z našich hlavních pilířů a přináší naší společnosti velkou část příjmů. ATALIAN je významným hráčem na evropském trhu, museli jsme tedy najít nejlepší cestu a nástroje.

24.7.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce, ÚZSVM

Jak ukázala analýza dat evidovaných v Centrálním registru administrativních budov (CRAB), na nájmech a údržbě administrativních budov užívaných státem by se mohlo ušetřit až 361,5 milionu Kč. CRAB provozuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

2.7.2015
CENTRA a.s.

Společnost CENTRA a.s. připravila novinku v oblasti elektronické komunikace. Na webu společnosti nyní naleznete nový formulář pro zasílání požadavků, dotazů, podnětů apod.

12.6.2015
Prague Fire & Security Days 2015

7. ročník mezinárodního veletrhu nejnovějších trendů v oboru protipožární a zabezpečovací techniky, systémů a služeb Prague Fire & Security Days 2015 (FSDays 2015) se uskuteční ve dnech 15.–19. září 2015 v PVA EXPO PRAHA, souběžně s komplexem stavebních veletrhů FOR ARCH 2015.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama