Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
FM služby
Archiv článků od 7.12.2015 do 16.11.2016

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

16.11.2016
ASIS International - Česká republika

Jak zajišťují bezpečnost měkkých cílů soukromé firmy? Jakou roli hraje stát při ochraně míst s vysokou koncentrací osob? Jaké jsou aktuální bezpečnostní hrozby? Na tyto a další otázky odpovídali bezpečnostní experti ze státní správy i soukromého sektoru na již 12. ročníku Mezinárodní konference bezpečnostního managementu KBM 2016.

5.11.2016
Petra Gütterová, redakce

Začátkem října 2016 se v Aquapalace Hotel Prague uskutečnil další 5denní seminář pro facility managery. Odborným garantem byla opět česká pobočka mezinárodní asociace facility manažerů IFMA CZ. Pořadatelem semináře je odborný portál TZB-info. Jaké byly reakce? Na březen 2017 se můžete přihlásit i Vy.

18.10.2016
Ing. Josef Hodboď, redakce

V průmyslových podnicích s velkým množstvím zaměstnanců v dělnických profesích jsou na přípravu teplé vody kladeny značné technické nároky. Po každé směně je nutné mít k dispozici velké množství teplé vody, aby se všichni zaměstnanci mohli umýt.

3.10.2016
Ing. Zdeněk Čežík, konzultant managementu a pracovních procesů

Integrace služeb k optimalizaci kapacit, nákladů a lidských zdrojů, je hlavní náplní Facility Managementu. Tzv. „tvrdé“ služby zahrnují prostory a infrastrukturu, komplexní péči o budovy a plochy včetně rozvoje. Integrace je funkční při propojení s tzv. „měkkými“ službami.

17.9.2016

Nový školní rok je tady a s ním i velká fluktuace dětí ve městech, autobusech, obchodních centrech apod. S tím se zvyšuje i procento ztracených věcí, které se ve většině případů k majiteli už nevrátí. Právě proto vznikl projekt eztraty.cz.

15.8.2016
Filip Veselý, jednatel OFFICE HUNTERS

Doposud kanceláře na periferiích využívaly hlavně výrobní závody a velkoobchody. Do svých hal jednoduše přistavěly kanceláře. Nyní se o tato místa zajímají také jiné společnosti. Jak tuto situaci vidí developer a jak konzultant managementu a pracovních procesů?

15.8.2016
Schneider Electric CZ, s. r. o.

Výzkum ENERGY STAR ukazuje, že 30 % energie spotřebované kancelářskými budovami je využito neefektivně. Bezdrátová technologie tvoří nedílnou součást našeho každodenního života ve formě mobilních telefonů, tabletů, notebook, GPS a dalších zařízení. Umožňuje také zvýšit výkonnost a snížit energetické náklady komerčních budov.

4.7.2016
Tomáš Velemínský, jednatel Erste Group Immorent

Nedostatek přirozeného světla, chybějící stínění a špatné větrání. To jsou nejčastější nedostatky, které trápí Čechy při práci v kancelářích. Přitom v nich stráví v průměru až 2000 hodin ročně. Na pracovní výkon má přitom podle psychologa vliv i výhled a výška stropů.

24.6.2016
OFFICE HUNTERS s. r. o.

Je zájem o atraktivní prostory pro práci nebo společné aktivity. Čím dál více roste mezi firmami poptávka po kancelářích s terasami.

20.5.2016
Slovenská Asociace Facility Managementu

Ve dnech 24. a 25. 5. 2016 se uskuteční 5. ročník mezinárodní konference FACILITY MANAGEMENT 2016 v prostorách Grand Hotelu Pressburg Bratislava. Nosnými tématy tohoto ročníku konference jsou: Facility Management s podporou IT, Workplace solution (pracovní prostředí).

9.5.2016
doc. Ing. Viera Somorová, PhD., Katedra technológie stavieb Stavebná fakulta STU BA

Jedným z najdôležitejších priestorov organizácie v stavebnom objekte je pracovisko. Funkcia pracoviska, vzájomná nadväznosť a prepojenosť v rámci organizačnej štruktúry má pre organizáciu strategický význam. Je významnou zložkou jej efektívneho fungovania.

28.3.2016
Ing. Jan Tichý, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta dopravní, Doc. Ing. Alena Tichá, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně Fakulta stavební

Autoři se snaží na konkrétním příkladu demonstrovat reorganizaci pracovních postupů s využitím nového softwaru IS NEMO, jehož úkolem není pouhá evidence dat, ale též standardizace pracovních postupů a racionalizace práce v oblasti Facility managementu.

9.2.2016
Mark2 Corporation Czech a.s., Ing. Lucie Loudová

Při správě objektů dochází k různým typům událostí. M2C přišla jako jedna z prvních společností poskytující integrovaný facility management s bezpečnostní mobilní aplikací M2C SUPPORT pro své klienty, která je ideální nejen pro provozovatele logistických a průmyslových skladů, ale i pro správu administrativních budov a obchodních center.

1.1.2016
ATALIAN CZ s.r.o.

V rámci udělování cen FM AWARDS se každoročně vyhlašují vítězové v několika kategoriích. Letošní ročník se od těch předchozích ale v jednom lišil. IFMA udělila speciální ocenění panu Pavlu Novotnému, zakladateli společnosti ATALIAN.

Florentinum, foto Ing. Petr Bohuslávek
30.12.2015
redakce

Příští rok naváže na současný trend a dominovat budou převážně investice do sektoru kancelářských prostor a maloobchodních nemovitostí, uvádí tisková zpráva CBRE. Z hlediska výstavby nových retailových developerských projektů již dochází k nasycení českého trhu.

7.12.2015
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Způsob rozúčtování nákladů v bytových domech prodělává v posledních letech výrazné změny. Článek nabízí ucelený přehled způsobu rozúčtování všech nákladů v bytových domech podle platných předpisů. Určen je zejména majitelům bytových jednotek, členům výborů SVJ, vedení bytových družstev, případně osobám a firmám spravujícím bytové domy.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama