Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Bezpečnost budov

21.9.2023NRG Group a.s.
Extra lehký topný olej je stále obestřen určitým tabu, vnímán značně předpojatě a dostupných informací o něm je málo. Skýtá v sobě přitom obrovský potenciál, zvláště v dnešní době energetické krize, kdy ceny rapidně stoupají a nejistota ohledně dodávek je veliká.
19.9.2023Fermacell, James Hardie Europe GmbH, o.s.
Cílem příspěvku je představit zkušenosti s návrhem vícepodlažních budov na bázi dřeva v České republice a Německu s ohledem na rozdílné požadavky, klasifikace a bariéry.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

ČÍST VÍCE

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobrý den, potřebuji poradit. Hledám jak velká má být nehořlavá plocha před krbovými kamny. Někde píší 300mm nebo 500mm nebo 800mm. Dočetl jsem se, že
Dobrý den, rád bych poprosil o radu, jak vyřešit detail kolem komína v místě vyústění ve stropu (dřevěná prkna s rákosem na trámech, mezi trámy vata,
Zdravím všechny, rád bych se zeptal, zda-li nemá někdo zkušenost s montovanými halami. Jedná se mi především o zateplení haly v návaznosti na požární
Dobrý den, rád bych si nechal poradit. Máme nevytápěnou garáž, která je součástí domu. Na stěně mezi domem a garáží je v garáži pod omítkou cca 3 cm t
Dobrý den, mám starší dvoupatrový (dvougenerační dům). Celý podsklepen. V suterénu je kotelna, kde byl dříve atmosférický kotel na plyn 21kW, momentál

RECENZOVANÉ A ODBORNÉ ČLÁNKY

další články

Výstaviště PVA EXPO PRAHA. Zdroj: ABF, a.s.
12.9.2023redakce
Přehled zajímavostí vybírá z nabídky stánků veletrhu FOR ARCH 2023. Pomáhá nasměrovat kroky návštěvníků a stručně informuje o novinkách ty, kdo se na veletrh nedostanou. Veletrh FOR ARCH se koná na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany ve dnech 19.–23. září 2023.
11.9.2023prof. Dipl. Ing, Dr. Vladimír Benko, PhD., doc.Ing. Viktor Borzovič, PhD., Stavebná fakulta STU v Bratislave, Katedra betónových konštrukcií a mostov
Recenzovaný Článok sa zaoberá opisom nosných konštrukcií bodového panelového domu typu T06B a následkami požiaru. Bohužiaľ opäť tragická udalosť je porovnávaná s  podobnou udalosťou z Prešova. V príspevku sú opísané nosné konštrukcie bytového panelového domu, spôsob ako sa dopracovať k podkladom pre posúdenie spoľahlivosti konštrukcií. Taktiež sú opísané vzniknuté poruchy po požiari.
10.9.2023Česká společnost pro údržbu
Údržba a správa technických zařízení hrají klíčovou roli v zajišťování plynulého provozu průmyslových, komerčních a obytných prostor. S rychlým vývojem technologií a zařízení se však i nároky na odborníky v oblasti údržby neustále zvyšují. Česká společnost pro údržbu (ČSPÚ) si je vědoma této skutečnosti a aktivně přispívá k profesnímu růstu tím, že nabízí vzdělávací programy, kurzy a semináře, které umožňují údržbářům získat nejnovější znalosti a dovednosti potřebné k úspěšnému výkonu své práce.
10.9.2023Siemens, s.r.o.
Stavba multifunkční arény za 763 milionů korun začala v srpnu 2021, autorem návrhu je architekt Tomáš Vymetálek. „Malšovický stadion je nabitý technologiemi a my jsme velmi hrdí, že je řídí právě systém Siemens Desigo s využitím vizualizační platformy Desigo CC,“ uvedl Jiří Tobolík, produktový manažer Desigo z divize Siemens Smart Infrastructure.
3.9.2023Česká společnost pro údržbu
Dovolujeme si vás i vaše známé srdečně pozvat na tradiční mezinárodní odbornou konferenci Údržba 2023 , která se bude konat ve dnech 20. a 21. září. Tato prestižní událost představuje jedinečnou příležitost setkat se s vrcholovými odborníky v oblasti údržby a sdílet nové perspektivy na efektivní správu zařízení.
Požár Hradec Králové – Smiřice, foto © HZS Královéhradeckého kraje / Michal Fanta
30.8.2023Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě
Celkem 45 požárů fotovoltaických systémů v celé České republice evidoval Hasičský záchranný sbor ČR od letošního ledna do konce července. Srpen do statistiky přispěl řadou dalších případů. V minulém roce 2022 došlo k 29 požárům fotovoltaických elektráren. V předchozích letech jich bylo nanejvýš 15 ročně.
30.8.2023redakce
Je pro nás ctí pozvat Vás na konferenci, která nesmí chybět v kalendáři žádného odborníka či nadšence zabývajícího se stavebnictvím a požární bezpečností. Na webu konference Požární bezpečnost staveb je již zveřejněn kompletní program akce. Přidejte se k nám, přihlaste se a do kalendářů si označte datum 21. září 2023.
21.8.2023Eviden Czech Republic
Společnost Eviden, an Atos business, upozorňuje na riziko, které přináší umělá inteligence (AI) do oblasti kyberbezpečnosti a přichází s novým konceptem, jak tyto dvě oblasti efektivně propojit. Od roku 2024 budou muset firmy dle nové evropské směrnice NIS2 splňovat přísnější podmínky kybernetické bezpečnosti. V rámci efektivního nastavení ochrany by tak měly počítat také s riziky, která nově přináší umělá inteligence a zároveň se snažit využít využít její potenciál. Využívání umělé inteligence by navíc v budoucnu měla zpřísnit směrnice známá jako AI Act. Na co si dát pozor už nyní? Radí Tomáš Hlavsa, ředitel divize Big Data & Security ze společnosti Eviden.
21.8.2023Honeywell Safety and Productivity Solutions (SPS)
Ve vývojových laboratořích společnosti Honeywell v Brně vznikly nové zachycovače pádu VC510 a VC570, které na konci června získaly Red Dot Design Award – mezinárodní ocenění za produktový, průmyslový a komunikační design. Honeywell je odhodlaný dál poskytovat nejlepší uživatelskou zkušenost v podpoře bezpečnosti pracovníků a zlepšování efektivity a produktivity práce.
17.8.2023Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Bezpečnost práce a bezpečnost strojních zařízení patří zajisté mezi stěžejní témata, která řeší každý výrobní podnik. Drtivá většina firem má dnes speciální programy pro prevenci a zajištění bezpečnosti svých zaměstnanců a strojního vybavení. Setkáváme se s různými formami od plakátů na stěnách, používání speciálního pracovního oblečení nebo školení až po přidání šestého S do zavedeného systému „5S“. To vychází z angličtiny a znamená “Safety“, tedy bezpečnost.
2.8.2023Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Zásah u hořícího elektromobilu v hromadných garážích v Praze na jaře letošního roku proběhl bez větších komplikací díky včasné detekci požáru elektrickou požární signalizací a napojením budovy na pult centralizované ochrany. Na co dalšího ale zásah ukázal? Jak by měly být garáže navrhovány? Na to jsme se ptali v rozhovoru s plk. Ing. Jiřím Hoškem, náměstkem ředitele HZS hl. m. Prahy.
31.7.2023Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Solární elektrárny se po otřesech na trhu s energiemi dostaly na výsluní. Vyrábění vlastní, čisté energie se stalo atraktivní možností pro mnohé české domácnosti a firmy a tak instalace fotovoltaických panelů (FVE) zažívá v České republice nebývalý boom. Správně provedený fotovoltaický systém přináší uživateli významné úspory ve spotřebě elektrické energie a také pocit soběstačnosti a udržitelnosti. Nicméně se s instalací FVE pojí i jistá rizika, která není radno podceňovat. Přemýšleli jste například, jak vypadá požární útok na objekt, na kterém je instalována fotovoltaika?
28.7.2023ABF, a.s.
Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH letos proběhne ve dnech 19. až 23. září v PVA EXPO PRAHA a opět bude přehlídkou toho nejlepšího napříč stavebními odvětvími. Již 34. ročník nejvýznamnější akce v oboru přinese návštěvníkům tipy a inspiraci pro stavbu, rekonstrukci a energetické úspory v domácnostech. Nebude chybět program pro odborníky i širokou veřejnost. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.
27.7.2023PROMO HALY s. r. o.
Výstavba montované haly je velkým fenoménem Česka v průmyslovém a komerčním sektoru. Budují se neustále další logistická centra a montované haly, které musí splňovat vždy určitá kritéria, aby stavby byly povoleny. Největší nároky jsou kladeny u montovaných hal na nosné konstrukce a následně na opláštění montovaných hal. V článku se budeme věnovat opláštění těchto hal, jejich odolnostem a výhodám.
Reklama
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEA 
Reklama