Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Údržba budov

Foto © Fotolia.com
19.2.2024Bc. Lenka Křížová, dataPartner s.r.o.
Recenzovaný Měnící se prostředí průmyslových podniků ovlivněné příchodem nových technologií se dotýká i údržby. Cílem příspěvku je představení možnosti řízení údržby s pomocí informačního systému, který svými funkcionalitami umožňuje využití všech strategií, tedy kromě korektivní a plánované údržby využívá i preventivní diagnostickou údržbu.
18.2.2024Ing. Vilém Sluka a kol., Výzkumný ústav bezpečnosti práce (VÚBP), Jeruzalémská 9, Praha 1
V rámci Týdne vědy a inovací pro praxi a životní prostředí nám zástupci Výzkumného ústavu bezpečnosti práce představili projekt, jehož výstupem jsou metodické a koncepční materiály, které si kladou za cíl napomoci k zajištění vyšší bezpečnosti na stavbě i mimo ní. Týká se to podniků, laboratoří, skladů, staveb i provozů, kde se pracuje s nebezpečnými chemickými látkami.
12.2.2024Ing. Jan Vidim
Odborný Důsledkem nevhodné obsluhy TZB jsou havárie, zvýšená spotřeba energií, ale i postupný pokles hodnoty budovy. Toto si mnozí majitelé neuvědomují a neumí řešit. Na několika příkladech jsou ukázány nejčastější chyby a možnosti jejich řešení.
2.2.2024redakce
TZB-info doporučuje Podzimní pravidelné školení poběží v termínu 14.-16.+21.-22. října 2024. Intenzivní 5denní (3+2 dny) vzdělávací seminář je zaměřen na technické, ekonomické a energetické aspekty správy nemovitostí. Účastníci obdrží Certifikát managera správy a provozu nemovitostí, který vydává TZB-info.
Foto © lightfield studios, Fotolia.com
19.12.2023Vladimír Baletka, eFACILITY consulting s.r.o.
Recenzovaný Vlastníci a provozovatelé budov a technických zařízení běžně narážejí na nedostatek vhodné dokumentace, nesplnění legislativních požadavků, a časté chyby v bezpečnostních postupech. Autor podrobně rozebírá různé aspekty, včetně chybějící dokumentace, nevyhovujících oprávnění a školení a nedodržování bezpečnostních norem. Článek také zdůrazňuje význam správného vedení dokumentace a dodržování aktuálních legislativních požadavků pro zajištění bezpečného a efektivního provozu.
Foto © endostock, Fotolia.com
5.12.2023Juraj Grenčík
Recenzovaný Príspevok predstavuje pojem inžinierstvo údržby tak, ako ho chápe nová európska norma EN 17666:2022 Údržba — Inžinierstvo údržby — Požiadavky. Norma predstavuje inžinierstvo údržby ako oblasť, ktorá využíva kompetentnosti, metódy, techniky a nástroje na vývoj a podporu údržby s cieľom zaistiť, aby objekt (údržby) bol schopný vykonávať požadované funkcie bezpečným, udržateľným a nákladovo efektívnym spôsobom počas celého životného cyklu.
9.11.2023Nabytek-Bogart.cz
Nájemní bydlení je stále na vzestupu a predikce je taková, že tento trend bude ještě posilovat. Neroste jen poptávka, ale i nabídka nájemních bytů. To samozřejmě utváří vysoce konkurenční prostředí. Vyvstává tak otázka, jak vybavit nájemní byt, aby zaujal a zároveň byl udržitelný a funkční?
28.9.2023JUB akciová společnost
Biotické napadení fasády začíná nenápadně. Nejprve se objeví malá zelená nebo šedá skvrna, která se pomalu zvětšuje. Pokud se nezakročí, skvrna se rozroste a vytvoří tmavou mapu. Biotické napadení je způsobeno mikroorganismy, které jsou součástí přírody již po miliony let. Tyto mikroorganismy mohou napadnout i povrchy stavebních konstrukcí. Nejprve se na fasádě usídlí bakterie, následují řasy a nakonec plísně.
10.9.2023Česká společnost pro údržbu
Údržba a správa technických zařízení hrají klíčovou roli v zajišťování plynulého provozu průmyslových, komerčních a obytných prostor. S rychlým vývojem technologií a zařízení se však i nároky na odborníky v oblasti údržby neustále zvyšují. Česká společnost pro údržbu (ČSPÚ) si je vědoma této skutečnosti a aktivně přispívá k profesnímu růstu tím, že nabízí vzdělávací programy, kurzy a semináře, které umožňují údržbářům získat nejnovější znalosti a dovednosti potřebné k úspěšnému výkonu své práce.
3.9.2023Česká společnost pro údržbu
Dovolujeme si vás i vaše známé srdečně pozvat na tradiční mezinárodní odbornou konferenci Údržba 2023 , která se bude konat ve dnech 20. a 21. září. Tato prestižní událost představuje jedinečnou příležitost setkat se s vrcholovými odborníky v oblasti údržby a sdílet nové perspektivy na efektivní správu zařízení.
30.8.2023redakce
Je pro nás ctí pozvat Vás na konferenci, která nesmí chybět v kalendáři žádného odborníka či nadšence zabývajícího se stavebnictvím a požární bezpečností. Na webu konference Požární bezpečnost staveb je již zveřejněn kompletní program akce. Přidejte se k nám, přihlaste se a do kalendářů si označte datum 21. září 2023.
Zdroj: Dreamstime
3.8.2023KOVOS družstvo Teplice
Kovový mobiliář je zařízením do průmyslových provozů, nebo se jako kvalitní řešení umisťuje při rekonstrukci do veřejného prostoru a kolem novostaveb. Jaké nejběžnější komponenty lze instalovat pro základní zkvalitnění okolí budov?
19.4.2023JUB akciová společnost
Spolehlivým nástrojem v boji proti tvorbě řas a plísní na venkovních stěnách je pravidelná údržba. Majitel objektu by proto měl venkovní stěny domu pravidelně čistit a nejpozději po 10–15 letech renovovat jejich nátěr. Vlivem atmosférických jevů totiž postupně klesá voděodolnost fasádních povrchů. Díky tomu se fasáda rychleji znečišťuje a rovněž je více náchylná k napadení řasami a plísněmi.
9.3.2023PRAGOTHERM, servis fasád s.r.o.
Způsobů, jak ochránit zateplenou fasádu před vnějšími vlivy je více. Jeden z těch nejúčinnějších bychom vám rádi představili v tomto článku. Jedná se o unikátní transparentní nátěry AlgaClean, které dlouhodobě chrání povrchy fasád před působením mikroorganismů (řas, plísní, bakterií a virů) a tím zamezí znehodnocování fasád.
17.2.2023reca spol. s r.o.
Společnost využila známé technologie, jako je RFID, k vývoji chytrých systémů, které dnes udávají trendy v digitální správě C-dílů. Reca je předním poskytovatelem automatizované péče a elektronického obchodování. Ať už jde o středně velké firmy nebo velké firmy – už to není jen o šroubech. Korona krize také dala digitalizaci nový impuls v tomto odvětví. Protože, ať už zamknete nebo ne, dodavatelský řetězec nesmí být nikdy přerušen.
25.1.2023Floor Special Services®
Betonová podlaha je velmi odolná konstrukce, vhodná do vysoce zatížených prostor průmyslových objektů i například kancelářských budov nebo showroomů. Její nevýhoda je ale určitá nasákavost, tedy i náchylnost k zašpinění, které po čase lze jen velmi obtížně dočistit. Řešením je impregnace podlah materiálem OBTEGO.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


NEJČTENĚJŠÍ


Partneři - Facility management


Odborné semináře TZB-info


Odborné semináře - Správa a provoz nemovitostí, FM v praxi
Správa budov, úspory energií a správa technického zařízení od předních odborníků. Témata přizpůsobíme vašim potřebám. Školení vícedenní i na 1 den na vybrané téma. Máte dotazy nebo zájem o školení?
Přečtěte si reakce účastníků 5 denních seminářů 3+ 2 dny s certifikátem:
Podzim 2013: Praha 6 Petřiny
Únor 2014: Hotel Golf, Praha
Podzim 2014: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2015: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2016: Aquapalace Hotel Prague
Březen 2017: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2017: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2018: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2019: Aquapalace Hotel Prague
Červen 2020: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2022: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2023: Aquapalace Hotel Prague


účastníci semináře FM

Odborný garant


Petra Gütterová

VIDEA 
 
Reklama