Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Ceny energií a paliv

23.9.2021Český plynárenský svaz
Každý třetí nový zdroj tepla, který nahradil zastaralý kotel na pevná paliva v rámci kotlíkových dotací, byl plynový kondenzační kotel. Rostoucí zájem o zemní plyn dokládá i nárůst žádostí o zprovoznění dříve nevyužívaných tzv. mrtvých přípojek.
18.9.2021Energetický regulační úřad, Ministerstvo průmyslu a obchodu
Poslanecká sněmovna schválila novelu energetického zákona s pozměňovacími návrhy Senátu. Připojí-li podpis prezident České republiky, začnou v energetice od příštího roku platit nová pravidla. Zatímco spotřebitelé se dočkají větších práv, povinnosti přibydou dodavatelům energií a zejména energetickým zprostředkovatelům, nad kterými konečně získá dohled Energetický regulační úřadu (ERÚ).

Nejčastější dotazy a odpovědi z oblasti cen paliv a energií
Chcete mít stálý přehled o změnách v cenících a obchodních podmínkách dodavatelů elektrické energie a plynu v ČR? Objednejte si pravidelný týdenní nebo měsíční e-mailový report.
Přečtěte si reference od stávajících zákazníků.
V případě zájmu nás kontaktujte
Aktuální ceny paliv a energií v České republice
  Zemní plyn Uhlí a uhelné brikety
  Elektrická energie Dřevní štěpka
  Zkapalněné plyny Pelety
  TOEL (topný olej extra lehký) Krbové dřevo
  Výše výkupních cen elektřiny
z OZE a zelených bonusů
Brikety z biomasy

Historický přehled vývoje cen

Vývoj cen na Pražské energetické burze PXE (zdroj: PXE)

Elektřina na rok 2022 (EUR/MWh)

Zemní plyn na rok 2022 (EUR/MWh)Porovnání dodavatelů elektřiny

Porovnání dodavatelů zemního plynu
Postup jak změnit dodavatele elektřiny nebo plynu

Reklama

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Čekal jsem, že mám plyn u silného dodavatele, ale dostal jsem po pár letech od Plyníků výpověď, že už mě nedokážou pokrýt a zásobit. Hnedka mi taky na
Dobrý den, Máte někdo reálnou zkušenost s Optimal Energy a jejich produkty dobrá energie.? Stará se o vás poradce a nabízí vždy výhodný produkt? Děkuj
Dobrý den, nedávno jsem do diskuze přidával příspěvek, kde Vám jsem schopen zařídit spotové tarify s maximální horní hranicí 1 299,- Kč na elektřině
Dobrý den přikládám nový ceník plynu, který mi dnes přišel. Ve zprávě bylo i sdělení že se na rozdíl od plynu ceny elektřiny zatím nemění. Nevím, k ja
Chtěl jsem se zeptat, dodavatel Lumius bez předchozího ohlášení upravil ceníky plynu od 1.7.2021. No a docela extrémně. Teď je otázka, mohu teď protož
ESTAV.cz

27.8.2021bezDodavatele a.s.
Za největšího producenta CO2 v Česku považuje 42 % lidí průmyslovou výrobu, ukazuje průzkum energetického startupu bezDodavatele. Nelichotivé první místo přitom připadá energetice, která stojí za 40 % všech tuzemských emisí CO2. Zelenou elektřinu zatím podle průzkumu odebírá jen 5 % Čechů, další čtvrtina domácností to již plánuje.
10.8.2021redakce
Komentář k cenám energií poskytl Lidovým novinám Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energií TZB-info. Mizí nabídky nejlevnějších energií. Záleží na tom, jak jednotliví obchodníci nakoupili.
3.8.2021Jan Kučmáš, AMI Communications
ŠKO-ENERGO uzavřela výjimečný kontrakt o dlouhodobém odběru ekologicky vyrobené elektřiny z obnovitelných zdrojů od společnosti Ambient Energy. Dnes uzavřely tyto dvě společnosti první korporátní PPA v České republice: tedy smlouvu, která zajistí odběr elektřiny přímo z konkrétního zdroje. Tímto zdrojem bude nový větrný park, který postaví Micronix Group na severní Moravě.
18.7.2021Amper Meteo s.r.o.
V druhém kvartále letošního roku byla celková spotřeba elektřiny v České republice o 11,9 procenta vyšší, než jak tomu bylo ve stejném období minulého roku. Mezikvartálně ovšem došlo k poklesu o 2 procenta.
25.6.2021Europe Easy Energy a.s.
Sehnat elektrikáře, zajistit servis plynového kotle, ale třeba i možnost podpořit výrobce energií z obnovitelných zdrojů. To jsou služby, které se čím dál častěji objevují v nabídce mnohých dodavatelů energií. Nově s nimi přichází také Europe Easy Energy (3-E), konkrétně jsou to: eServis ELEKTŘINA, eServis PLYN a Zelený certifikát.
24.6.2021Český plynárenský svaz
K rozšíření využití stlačeného zemního plynu ve formě CNG pro pohon automobilů pomáhají domácí plničky. V provozu jich je v Česku asi 150. Mohou zásadním způsobem a velmi rychle doplnit síť cca 220 veřejných plnicích stanic.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEAPartneři oboru
Ceny energií a paliv
 
Reklama