Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Ceny energií a paliv

11.5.2022GasNet, s.r.o.
Skupina GasNet, která je největším českým distributorem plynu, apeluje na stavebníky a stavební firmy, aby si před zahájením zemních prací nechali vytyčit umístění plynárenského zařízení na staveništi. Vyhnou se tak zbytečným problémům. V minulém roce došlo během stavební sezony k 585 případům narušení plynárenských zařízení, jejichž škody dosáhly řádu miliónů korun.
5.5.2022Amper Meteo
Spotřeba plynu v dubnu meziročně klesla o téměř 18 % po očištění od vlivů počasí. Pokračuje tak výrazný trend z minulých měsíců, kdy české domácnosti méně topí v reakci na zvyšování cen energií.
3.5.2022Ing. Jan Schindler, redakce
Počty změn dodavatelů u nás patřily vždy k nejvyšším v Evropě. Měli jsme a stále máme mnoho dodavatelů, malých, středně velkých i těch největších – dominantních. Uplynulo více jak půl roku od propuknutí krize a tak můžeme bilancovat, jak zamíchala počty dodavatelů elektřiny a plynu.
3.5.2022TEPLÁRENSKÉ SDRUŽENÍ České republiky
V těchto dnech přichází domácnostem roční vyúčtování spotřeby tepla a teplé vody za rok 2021. Meziročně spotřeba tepla na vytápění a ohřev vody kvůli chladnějšímu počasí a uvolnění pandemických omezení mírně stoupla, optimálně nastavené zálohy na teplo by však měly toto navýšení spotřeby tepla pokrýt.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Máte někdo zkušenosti? Vykupují za 75% ceny z aktuální ceny na burze tudíž ted asi 4,2kč za kwh. Jediná podmínka mít FVE od Solidsunu.
Prosím o radu, mám sazbu D25D s VT a NT. Na elektroměru je T1 a T2. Co je který
Spadnul jsem do DPI, nehodlám to zaplatit, nebo vlastně nehodlám zaplatit nesmyslnou. nestoudnou částku, hodlám zaplatit pouze přiměřeně. Díky za odpo
estav.tv

VÝVOJ CEN ELEKTŘINY A PLYNU

Elektřina: Spot Market Index (BASE LOAD) (EUR/MWh)

Zemní plyn: denní index OTE (EUR/MWh)


zdroj: ote-cr.cz
ON-LINE POROVNÁNÍ DODAVATELŮ ENERGIÍ

Porovnání dodavatelů elektřiny

Porovnání dodavatelů zemního plynu
Mohlo by vás zajímat


12.4.2022Ing. Milan Bechyně, redakce TZB-info
Země EU se připravují na možné omezení nebo i zastavení dodávek zemního plynu z Ruska. Kudy plyn do EU proudí a jaké jsou možnosti jeho náhrady pro EU i pro ČR?
24.3.2022MDL Expo, s.r.o.
Zveme vás na doprovodný program veletrhu Aquatherm Praha, který se koná 19.–22. 4. 2022 na výstavišti v Letňanech.
12.3.2022Energetický regulační úřad
Nabídky dodavatelů, u kterých se cena dodávky elektřiny či plynu určuje přímo podle aktuálního vývoje na burze, tzv. spotové produkty, se staly populárními už před vypuknutím energetické krize. Od loňského září je ale dodavatelé nabízejí ještě aktivněji. Ne všichni přitom zákazníkům vysvětlí, že se cena těchto produktů může v krátké době zvýšit o stovky procent.
9.3.2022Energetický regulační úřad
V souvislosti se zdražováním energií na burze se vyšší ceny promítají do ceníků dodavatelů. Většina z nich své produkty v posledních měsících přecenila dokonce opakovaně. Postup oznámení o zvýšení ceny, tedy to, jak musí dodavatel informovat spotřebitele, má ale pevná pravidla. Pokud je dodavatel poruší, nemá na úhradu zvýšené ceny nárok.
8.3.2022Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Provozní náklady elektrického vytápění závisí na ceně elektřiny. Pro vytápění, případně přípravu teplé vody lze volit z více dvoutarifových sazeb.
© REDPIXEL - Fotolia.com
5.2.2022Ing. Jan Schindler, redakce
Ceny elektřiny a plynu jsou nyní extrémně vysoké. Někteří dodavatelé bez ohledu na to ceny ještě zvyšují nad rámec současných tržních cen. Standardní ceníky mohou obsahovat i ceny kolem 10 000 Kč/MWh u silové elektřiny a téměř 4 000 u plynu za megawatthodinu bez DPH. Tyto ceny můžete mít i vy a nemusíte o tom vědět.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEAPartneři oboru
Ceny energií a paliv
 
Reklama