Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Ceny energií a paliv

VČERAIng. Jan Schindler, redakce
Počet změn dodavatelů v prvním pololetí tohoto roku dosáhl hodnoty 278 517 u elektřiny a 109 079 u plynu. Změny u elektřiny jsou druhé nejvyšší v posledních deseti letech. Naopak u plynu zákazníci měnili dodavatele méně, výsledek byl třetí nejhorší v historii.
1.8.2020Jan Palaščák, Amper holding
Vláda schválila "Lex Dukovany", tj. "bezemisní zákon", který garantuje investorovi do nových jaderných bloků, že víceméně jakékoliv náklady projektu budou uhrazeny koncovými spotřebiteli v nové platbě za jistič, resp. rezervovaný příkon.
26.7.2020Český plynárenský svaz
Evropská plynárenská soustava nalezne uplatnění pro přepravu vodíku a jednotlivých obnovitelných plynů. V evropském energetickém mixu se nadále počítá se zastoupením zemního plynu. Zásadní je role zemního plynu v teplárenství v souvislosti s dekarbonizací.

Nejčastější dotazy a odpovědi z oblasti cen paliv a energií

porovnání dodavatelů elektřiny a plynu porovnávač tzb-infoKalkulátor cen energií TZB-info - nezávislé porovnání dodavatelů elektřiny a plynu
porovnání nákladů na vytápěníPorovnání nákladů
na vytápění

Nejpoužívanější výpočet!Chcete mít stálý přehled o změnách v cenících a obchodních podmínkách dodavatelů elektrické energie a plynu v ČR? Objednejte si pravidelný týdenní nebo měsíční e-mailový report.
Přečtěte si reference od stávajících zákazníků.
V případě zájmu nás kontaktujte
Aktuální ceny paliv a energií v České republice
  Zemní plyn Uhlí a uhelné brikety
  Elektrická energie Dřevní štěpka
  Zkapalněné plyny Pelety
  TOEL (topný olej extra lehký) Krbové dřevo
  Výše výkupních cen elektřiny
z OZE a zelených bonusů
Brikety z biomasy

Historický přehled vývoje cen

Vývoj cen na Pražské energetické burze PXE (zdroj: PXE)

Elektřina na rok 2021 (EUR/MWh)

Zemní plyn na rok 2021 (EUR/MWh)Porovnání dodavatelů elektřiny

Porovnání dodavatelů zemního plynu
Postup jak změnit dodavatele elektřiny nebo plynu

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobrý den, prosím o radu nebo doporučení na možnou příčinu více než pěti násobného zvýšení odběru elektřiny za rok. V předchozích dvou letech byla spotřeba do 7MWh a za poslední měření (srpen 2019 - červenec 2019) to je přes 40MWh. Za poslední rok se neprováděli žádné práce na elektroinstalaci, nepo
Dobrý deň, robil si prosím niekto prehľad v tzv. zelených tarifoch energie - elektrická energia z obnoviteľných zdrojov? Zaujímalo by ma, aké sú medzi jednotlivými poskytovateľmi rozdiely a ktoré tarify sú naozaj zelené a ktoré sa tak len tvária. Zatiaľ mám povedomie o tom, že PRE má svoj zelený tar
Dobrý den, předem se omlouvám, že tomu sám nerozumím, ale nejsem technický typ a už vůbec ne přes odběr elektřiny, apod. 😊 Od března máme bazén a tepelné čerpadlo na ohřev vody, pouze v bazénu. Přišla nám tento týden faktura za elektřinu a je tam extrémní nárůst spotřeby elektřiny. Je mo
Chyba!? S Českou srovnávací s. r.o. jsem uzavřel "Objednávku o zajištění výhodných dodávek energií". Nový dodavatel měl být levnější než dodavatel stávající. Jenže se ukazuje, že dodavatel /jeho tarif/ je cca o 10% dražší než tarif, který mám u dodavatele stávajícího. Dle Čs.srovnávací nabídku musím
Dobrý den, měl bych dotaz, zda je v současné době lepší přejít na tarif se spotovými cenami elektřiny (zvažují Elimon svěží spot) nebo raději fixovat na delší dobu (zvažuji Skautskou energii pro 2021-2022). Děkuji za odpovědi.
Narazil jsem na článek na lidovkách, kde se píše, že ERU vadí ceny elektřiny, které se odvíjejí od cen na burze. Podle mě se jedná o nejférovější způsob účtování, navíc má jít i o nástroj, který má pomáhat řešit nestabilní obnovitelné zdroje elektřiny, tak upřímně tomuto postoji ERU vůbec nerozumím.
Mám dvoutarifni sazbu D 25 u Čezu, jistic 3x25 A a zajímalo by mně, zda se tato sazba vyplati při spotřebě 1 MWh v NT a 1 MWh ve VT. Dekuji za pomoc.
konference Požární bezpečnost staveb 2020
24.7.2020Zeppelin CZ s.r.o.
V lednu 2020 byla uvedena v Dačicích do provozu nová kogenerační jednotka od Zeppelin CZ. Ta dodává teplo do areálu společnosti THK RHYTHM AUTOMOTIVE CZECH a.s. (THK), která se zabývá výrobou autosoučástek. Elektrická energie z kogenerační jednotky je dodávána do distribuční sítě. Celá realizace vznikla spoluprací mezi zmíněnou výrobní společností, společností Zeppelin CZ a E.ON Energie, a.s.
LNG stanice má kapacitu až 60 natankovaných aut
9.7.2020GasNet, s.r.o.
Společnost GasNet, tuzemský lídr v distribuci zemního plynu, úspěšně zprovoznila v tuzemsku první mobilní veřejnou samoobslužnou plnicí stanici na zkapalněný zemní plyn – LNG. Čerpací stanice se nachází v Klecanech u Prahy, kousek od dálnice D8. Řidičům nákladních vozů je tato moderní a ekologická technologie k dispozici non-stop.
4.7.2020Ing. Jan Schindler, redakce
Zákazníci s vysokou spotřebou elektřiny nebo plynu by měli zpozornět, v Kalkulátoru cen energií TZB-info se objevila nová, revoluční nabídka.
1.7.2020SPP CZ, a.s.
Budete stavět dům nebo jste se nastěhovali do nového bytu? Připojení k elektřině vás nemine, u novostaveb je elektřina dokonce jedním z předpokladů pro vydání stavebního povolení. Připojení k elektřině může zabrat více než jeden měsíc. Podívejte se, jak v různých situacích postupovat.
27.6.2020Strom-Magazin.de
Podle analýzy společnosti Verivox zaplatí spotřebitelé v první polovině roku 2020 za elektřinu a plyn méně. Především ceny plynu výrazně poklesly. Na druhé straně elektřinu zdražovali dominantní dodavatelé.
26.6.2020BOHEMIA ENERGY entity s.r.o.
Největší tuzemský alternativní dodavatel energií Bohemia Energy vstupuje do platformy Parc4u. Projekt pražské energetické burzy PXE nabídne spotřebitelům nový transparentní způsob sjednání dodávky elektřiny a plynu. Bohemia Energy zájemcům navíc nabídne i své řešení s dynamickými cenami.
23.6.2020TOMEGAS s.r.o.
Firmám, které jsou napojeny na automobilový průmysl, se v Čechách daří. Kromě rostoucí poptávky po nových vozech hraje roli i ekonomické nastavení výroby jednotlivých dodavatelů, ve kterém jsou důležité provozní náklady. Celá řada větších či menších podniků proto byla nucena přistoupit k efektivnějším a ekonomičtějším řešením. Například v oblasti energetických zdrojů.
21.6.2020Český plynárenský svaz
Na globálním rostoucím zájmu o LNG má Evropa 90% podíl; dovezený objem představoval téměř čtvrtinu světového importu. Česká republika počítá s využitím LNG zejména v dopravě. V plánu jsou tisíce vozidel a desítky plnicích stanic.
Reklama
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEAPartneři oboru
Ceny energií a paliv
 
Reklama