Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Ceny energií a paliv

5.2.2023E.ON Česká republika, s.r.o.
Společnost E.ON se snaží chránit před důsledky energetické krize nejen své zákazníky, ale pomoci chce i ohroženým skupinám obyvatel. Nový projekt Energie pomáhají kombinuje zvyšování energetických úspor s pomocí právě těmto spoluobčanům, kteří v současné situaci pomoc potřebují nejvíce. Čím více elektřiny nebo plynu lidé ušetří, tím více E.ON podpoří tři vybrané dobročinné organizace, které pomoc efektivně zajistí – Charitu Česká republika, SOS dětské vesničky a Nadaci Naše dítě. Podle předpokladů by se mohlo rozdělit až 50 milionů korun.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

ČÍST VÍCE

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Ahoj. Netušíte někdo prosím, proč v loňském roce chybí údaj ze dne 27.3. 24. hodina? Není cena, ani TTD. V grafu na OTE ten den končí 23. hodinou. Dí
Dobrý den, zajímalo by mě, jestli je dodávka El.energie dodávána na odběrné místo nebo na jméno. Proč se ptám. Koupím byt s fixací el. energie do dubn
Jsem v režimu SPOT u dodavatele EPET. Funguje to, jak má. Dostala se ke mně ale informace, že v režimu SPOT nebudu moci zůstat, když mám elektroměr ty
Přihlaste se na seminář Správa a provoz nemovitostí - Facility management v praxi 2023
On-line porovnání dodavatelů energií

Porovnání dodavatelů elektřiny

Porovnání dodavatelů zemního plynuVývoj cen elektřiny a plynu

Elektřina: Spot Market Index (BASE LOAD) (EUR/MWh)

Zemní plyn: denní index OTE (EUR/MWh)


zdroj: ote-cr.cz

Mohlo by vás zajímat


Foto ©analogicus - Pixabay.com
2.2.2023Energetický regulační úřad, tisková zpráva
Energetický regulační úřad (ERÚ) vydal výkladové stanovisko, které upřesňuje možnosti, za kterých je možné odpojit odběrné místo spotřebitele od energií z důvodu nehrazení ceny dodávky za energie. Výkladové stanovisko zároveň vymezuje situace, kdy dodavatel k takovému kroku přistoupit nesmí.
Foto ©Geralt - Pixabay.com
26.1.2023Českomoravská komoditní burza Kladno, Tisková zpráva
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) bylo v roce 2022 uzavřeno 5 637 kontraktů na dodávku 4,25 milionu megawatthodin (MWh) elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 25,1 miliardy korun. Ve finančním vyjádření vzrostla bilance oproti roku 2021 více než trojnásobně.
25.1.2023Ing. Jan Schindler, redakce
Několik doporučení pro zákazníky s končící fixací. Pozor na ceny energií po automatickém prodloužení smlouvy. Kde zjistit termín konce závazku? Který dodavatel byl z hlediska počtu získaných zákazníků nejúspěšnější?
21.1.2023VIPA CZ s.r.o.
Dne 17. ledna 2023 uspořádalo Ministerstvo pro místní rozvoj debatu u kulatého stolu na téma úpravy vyhlášky č. 269/2015 Sb., o rozúčtování nákladů na vytápění a společnou přípravu teplé vody pro dům. Cílem diskuse bylo projednat možné změny, které by mohly přispět k úspornějšímu chování uživatelů bytů s přihlédnutím k potřebám všech obyvatel domu.
Foto © Kautz15 - Fotolia.com
19.1.2023Amper Meteo, Tisková zpráva
Ve čtvrtém kvartále byly úspory plynu po očištění o vliv počasí 14,2 % a celkově za uplynulý rok 12,9 %. Úspory ve spotřebě elektřiny jsou řádově nižší a to o 4,1 % v posledním kvartále a za celý rok 2 %. Navíc se v roce 2022 podařilo vyrobit výrazně více elektřiny z fotovoltaických elektráren. Mnoho velkých firem ale i letos čekají kritické problémy spojené s cenami energií.
Foto © Aldeca Productions - AdobeStock.com
12.1.2023Operátor trhu a.s., tisková zpráva
Na krátkodobých trzích s elektřinou organizovaných operátorem trhu se v roce 2022 zobchodovalo obdobné množství elektřiny jako v roce 2021, což činí téměř polovinu (47 %) tuzemské netto spotřeby. Na vnitrodenním trhu s plynem organizovaném operátorem trhu množství zobchodované v roce 2022 překonalo rok 2021.
foto © stevepb - Pixabay.com
11.1.2023Ing. Jan Schindler, redakce
Vláda konečně určila, jak se budou stanovovat kompenzace za zastropování cen. Vláda také rozhodla o termínech žádostí a o výši přiměřeného zisku. Ceny na burze klesají, ale ceny v cenících dodavatelů rostou. Jaké ceny elektřiny a plynu očekávají obchodníci na burze?
6.1.2023Mgr. Vojtěch Kaska, Doucha Šikola advokáti
Očekáváte, že Vaše společnost nebo instituce má od 1. 1. 2023 zastropované ceny elektřiny a plynu? Potom byste měli zpozornět – možná že i vás se týká povinnost odevzdat obchodníkovi s elektřinou nebo plynem formulářové prohlášení, jinak nadále budete za elektřinu a plyn platit nezastropované ceny. Prohlášení je potřeba odevzdat do 16. 1. 2023.
21.12.2022Ing. Jan Schindler, redakce
Vláda rozhodla o zákazu nabízení produktů s cenami podle spotového trhu novým zákazníkům, kteří nemají průběhové měření spotřeby elektřiny nebo plynu. Stav plynu v zásobnících klesá, podívejte se na vývoj. Ceny elektřiny a plynu začaly rovněž klesat. Jaký byl vývoj cen energií za posledních deset let, podívejte se na grafy.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEAPartneři oboru
Ceny energií a paliv
 
Reklama