Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Ceny energií a paliv

10.4.2024Ing. Jan Schindler, redakce
Novinky na energetickém trhu pro domácnosti ukazují začátkem dubna 2024 silný konkurenční cenový boj několika velkých obchodníků s elektřinou a plynem. Jak se liší Kalkulátor cen energí TZB-info od srovnávače ERÚ. Jaká cena energií vstupuje do porovnávače nákladů na topení. Nejlepší nabídky dodávek elektřiny a plynu ke sjednání za uplynulý týden. Ceny energií na burzách v ČR stagnují.
10.4.2024Yello
Zálohy na elektřinu a plyn jsou důležitou součástí procesu dodávky energií. V zájmů odběratelů je, aby je měli nastaveny optimálně, a tak se vyhnuli nepříjemným situacím. Co zálohy jsou, z čeho se skládají, kdo je může měnit a jaký je jejich význam pro každého z nás?

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Ve vyúčtování se objevila tato položka, přitom není uvedena ani zmíněna v ceníku dodavatele. Činí cca 40 Kč/MWh plynu bez DPH. Objemový koeficient je
Ahoj, chtel jsem si udelat orientacni prepocet a nedopadlo to moc dobre. Kalkulator byval bezvadnej, ale ted mu muzu nejak jen tezko uverit, ze pocita
Po novele energetického zákona (Zvýšení ceny za dodávku elektřiny nebo plynu nebo změnu jiných smluvních podmínek dodávek elektřiny nebo plynu je drži
Ahoj. Od března bych měl přecházet k E.onu, nicméně podepisoval jsem s nimi ještě smlouvu podle starého ceníku z dubna 2023 se zavazkem na 2 roky. V p
Dobrý den . Minuly rok jsem podpal smlouvu smlouvu s Innogy fix na 2 roky cena se mi zdála dobral 4300 Kč bez DPH ale tet je cena jinde, ptal sem se n
Reklama
On-line porovnání dodavatelů energií

Porovnání dodavatelů elektřiny

Porovnání dodavatelů zemního plynuVývoj cen elektřiny a plynu

Elektřina: Spot Market Index (BASE LOAD) (EUR/MWh)

Zemní plyn: denní index OTE (EUR/MWh)


zdroj: ote-cr.cz

Mohlo by vás zajímat


Foto © Fotolia.com
27.3.2024Ing. Jan Schindler, redakce
Jak se vyvíjí ceny energií na jaře 2024? Podívejte se na aktuální doporučení nejvýhodnějších nabídek elektřiny a plynu pro sjednání. Dvacet úspěšných a dvacet nejméně úspěšných dodavatelů – koho se v únoru nejvíce dotkly změny počtu odběrných míst. Ceny energií se na burzách v ČR příliš nehýbou. Z měsíční zprávy o trhu s elektřinou a plynem Operátora trhu.
21.3.2024Yello
Většina z nás jednou za rok s napětím očekává vyúčtování za energie. Z něj se snadno dozvíme, zda máme za odběr elektřiny a případně plynu přeplatek, nebo naopak nedoplatek, který musíme uhradit. Většinou nás zajímá především jedno nejtučnější a největší číslo. Těm ostatním totiž dost často moc nerozumíme. Patříte i vy mezi ty, kteří při odběru energií vlastně nevědí, za co platí? Udělejte si v tom jasno!
Foto © Gut Feeling, Fotolia.com
20.3.2024Ing. Jan Schindler, redakce
Přinášíme přehled nových ceníků na trhu s elektřinou a plynem pro domácnosti. Ceny energií na burzách sice neklesají, ale i tak je z čeho vybírat. Podívejte se na nejvýhodnější nabídky na trhu. Lidovou energii potrestal Energetický regulační úřad pokutou jeden milion korun. Operátor trhu v roce 2024 pokračuje v odběru elektřiny z obnovitelných zdrojů.
Foto © HandmadePictures, Fotolia.com
13.3.2024Ing. Jan Schindler, redakce
Jak se aktualizovaly nové ceníky u našich dodavatelů energií. Porovnal jsem ceny elektřiny a plynu v Praze s Drážďanami a Vídní, kde zákazníci nakupují energie nejlevněji. Nechybí přehled nejvýhodnějších nabídek elektřiny a plynu za uplynulý týden. Ceny energií na burzách v ČR přestaly výrazněji růst. Majitelé pozemků zapomínají na povinné ořezy kolem elektrického vedení.
13.3.2024BlueBen servisní a.s.
Specializované firmy poskytují bytovým domům nové řešení – iKomunitu. Jde o unikátní systém řízeného nabíjení a vybíjení baterií, který umožňuje většímu počtu odběratelů, již mají obnovitelný zdroj energie a jsou vzájemně propojeni, maximalizovat spotřebu elektrické energie a minimalizovat přetoky do sítě. Chcete se také zapojit?
Foto © weerapat1003, Fotolia.com
6.3.2024Ing. Jan Schindler, redakce
Nové ceníky u našich dodavatelů energií. Kdo patří mezi absolutně nejlevnější? Podívejte se na deset nejlepších nabídek elektřiny a plynu. Jak se mění ceny energií na burzách v ČR. Loňská spotřeba plynu byla nejnižší od roku 1992.
Foto © by-studio, Fotolia.com
28.2.2024Ing. Jan Schindler, redakce
Pražská plynárenská aktualizovala ceníky zemního plynu i elektřiny a s novými cenami je mezi nejvýhodnějšími nabídkami na trhu. Vítězové a poražení, kdo získal nejvíce odběrných míst a kdo zákazníky ztrácí. Přehled nejvýhodnějších nabídek na trhu s energiemi. Ceny elektřiny a plynu na burzách v ČR stále klesají. Češi loni šetřili s elektřinou, spotřebovali o 4,1 % méně.
Foto © Aldeca Productions, stock.adobe.com
21.2.2024Ing. Jan Schindler, redakce
MND pokračují ve zlevňování elektřiny a plynu pro stálé zákazníky. Novým zákazníkům nabízí lepší ceny i Centropol, EPET, Vemex. Sjednejte si smlouvu za nejvýhodnější cenu na trhu. Ceny energií na burzách v ČR dále klesají. Nastavte si správně zálohy.
Pražské sídliště, foto © TZB-info
21.2.2024redakce
V lednu došlo k výraznému oslabení meziročního růstu spotřebitelských cen na 2,3 %, což představuje nejnižší hodnotu od března 2021. Hlavními z faktorů tohoto vývoje byly ceny bydlení a potravin. Proč je tedy meziměsíční inflace nejvyšší od loňského ledna?
10.2.2024Česká peleta, z.s.p.o.
Vytápění dřevěnými peletami je levnější než elektřina, plyn i tepelné čerpadlo. Aktuálně lze pelety pořídit již pod 8 Kč za kilo a cena dále klesá. Dlouhodobě jsou ceny pelet v Česku hodně stabilní, jen krizový rok 2022 přinesl nečekaný výkyv kvůli energetické krizi a válce na Ukrajině. Předtím se cena pelet držela 10 let na úrovni 5–7 Kč za kilo.
Foto © REDPIXEL, Fotolia.com
7.2.2024Ing. Jan Schindler, redakce
Nové nabídky na trhu s elektřinou a plynem. Společnost E.ON je nejvíce úspěšným dodavatelem za loňský rok. Nejvýhodnější nabídky ke sjednání v Kalkulátoru cen energií TZB-info. Ceny energií na burzách. Ještě více chytrých prvků i nárůst kabelizace. Společnost EG.D letos investuje do sítě přes osm miliard korun, celkové investice přesáhnou deset miliard.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


NEJČTENĚJŠÍ


Reklama

VIDEAPartneři oboru
Ceny energií a paliv
 
Reklama