opravné prostředky ze zákona 406, když nelze povinnosti splnit
principy referenčních hodnot
kombinace zdrojů a systémů, regulace a monitoring
argumentace pro opatření
registrace
Energetická náročnost budov od 2022
prezenčně středa 1.12.2021
Praha
registrace
Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Ceny energií a paliv

22.11.2021GasNet, s.r.o.
GasNet, největší distributor zemního plynu v České republice, zvýší v týdnu od 22. do 26. listopadu na celém území své působnosti intenzitu zápachu dodávaného zemního plynu. Takzvaná nárazová odorizace se provádí se pravidelně každý rok před zahájením hlavní topné sezóny.
19.11.2021ACON - Smart Grids CZ/SK
Nezbytným krokem pro rozvoj energetické infrastruktury v Česku a na Slovensku je plánované zavádění chytrých elektroměrů – takzvaných smart meterů. Tato moderní zařízení umožňující flexibilní komunikaci mezi dodavatelem a odběratelem energie budou do roku 2027 povinná u všech odběrových míst se spotřebou nad 6 MWh ročně. Nařízení vychází z evropské směrnice o společných pravidlech pro vnitřní trh s elektřinou, která si klade za cíl zefektivnit nakládání s energiemi v zemích sedmadvacítky.
18.11.2021redakce
Novela energetického zákona nabude až na určitá ustanovení účinnosti dne 1. 1. 2022. Je dlouho očekávanou úpravou, která posiluje postavení zákazníků a reaguje na excesy nepoctivých zprostředkovatelů. Ti například zneužívali podepsané plné moci s neomezenou platností či smlouvy na 20 let. Nejen to by měla novela omezit. Jak k získávání zákazníků přistupuje odpovědný dodavatel? O tom jsme hovořili s Lukášem Pokrupou, výkonným ředitelem MND Energie, a.s.
17.11.2021Ing. Jan Schindler, redakce
Setkali jste se s nabídkou velkoobchodních cen pro domácnosti a řešíte otázky: jít do toho, nebo ne. A když ano, jak si cenu lze ověřit, aby při vyúčtování nedošlo k nemilému překvapení?
Reklama

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobrý den, zajímali by mě názory a zkušenosti s dodavatelem plynu Quantum. Vím jen, že jako dodavatel nemá mnoho zákazníků a momentálně smlouvy pro no
Dobrý den, kupujeme dům a nastal čas na přepis elektřiny. Jedná se čerstvě kolaudovanou novostavbu s tepelným čerpadlem. Prodejce má uzavřenou smlouvu
Dobrý den, jsem v přechodu z DPI v plynu i elektřině k ČEZu na dobu neurčitou. Dle Čezu dojde k převodu za 2-3 týdny. Zajímal by mě ceník DPI plynu u
Máme smlouvu s Lamou, tohoto dodavatele jsme převzali po předchozím nájemníkovi domu. Naše spotřeba je cca 15 MWh ročně a Lama nám poslala nový ceník
ESTAV.cz

VÝVOJ CEN ELEKTŘINY A PLYNU

Elektřina: Spot Market Index (BASE LOAD) (EUR/MWh)

Zemní plyn: denní index OTE (EUR/MWh)


zdroj: ote-cr.cz
ON-LINE POROVNÁNÍ DODAVATELŮ ENERGIÍ

Porovnání dodavatelů elektřiny

Porovnání dodavatelů zemního plynu
Mohlo by vás zajímat


Odpuštění DPH za energie s otazníky, foto redakce
30.10.2021redakce
Rozhodnutí Ministerstva financí ČR promíjí ve 2 posledních měsících 2021 DPH jak z vyúčtování, tak ze záloh. Energetické společnosti, daňoví experti a správce daně se neshodují ve výkladu pardonu a jeho uplatnění.
27.10.2021Energetický regulační úřad
Dodavatelé poslední instance (DPI) se při stanovení ceny musejí řídit pevnými pravidly. Cena DPI je totiž regulovaná metodou věcného usměrňování, což znamená, že do ní může dodavatel zahrnout jen oprávněné náklady a přiměřený zisk, který pokrývá jeho obchodní riziko.
22.10.2021Energetický regulační úřad
Energetický regulační úřad (ERÚ) zachytil první stížnosti na energetické šmejdy, kteří se snaží zneužít ukončení dodávek energií od společností ze skupiny Bohemia Energy. Spotřebitelům nabízejí pomoc s výběrem nového dodavatele, jejich služby ale mohou přivést zákazníky do ještě větších problémů.
18.10.2021Yello
Letošní horké letní dny jsou již za námi a vy stále váháte, zda si pořídit nového člena domácnosti, který váš domov ochladí na příjemnou teplotu? Případně jestli je lepší ventilátor, nebo klimatizace? Nevíte, pro co se rozhodnout? Netušíte, který produkt je pro vás a váš domov vhodnější, a chcete znát spotřebu při provozu?
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEAPartneři oboru
Ceny energií a paliv
 
Reklama