Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Ceny paliv a energií

19.10.2019Ing. Jan Schindler, redakce
Ceny energií rostou a lidé hledají způsob, jak se vyhnout zdražování a růstu nákladů na provoz domácnosti. Dříve to byly aukce, nyní je může nahradit prodej energií pro domácnosti za velkoobchodní ceny z burzy.
8.10.2019MND a.s.
Pouze do 14. 10. 2019 máte možnost sjednat si nabídku Plyn z první ruky - Ceník 2020, se kterým si můžete až do konce roku 2020 zajistit cenu oproti našemu běžnému ceníku ještě o 100 Kč na MWh výhodněji. Pokud si navíc jako nový zákazník sjednáte tento ceník online, získáte až do konce roku 2020 snížené měsíční poplatky.
5.10.2019Ing. Jan Schindler, redakce
Rada ERÚ schválila cenové rozhodnutí č. 3/2019, kterým se stanovuje podpora pro podporované zdroje energie (POZE). Nové sazby podpory začnou platit od 1. ledna 2020 a pro většinu nepalivových obnovitelných zdrojů energie předpokládají mírný růst.

Nejčastější dotazy a odpovědi z oblasti cen paliv a energií

porovnání dodavatelů elektřiny a plynu porovnávač tzb-infoKalkulátor cen energií TZB-info - nezávislé porovnání dodavatelů elektřiny a plynu
porovnání nákladů na vytápěníPorovnání nákladů
na vytápění

Nejpoužívanější výpočet!Chcete mít stálý přehled o změnách v cenících a obchodních podmínkách dodavatelů elektrické energie a plynu v ČR? Objednejte si pravidelný týdenní nebo měsíční e-mailový report.
Přečtěte si reference od stávajících zákazníků.
V případě zájmu nás kontaktujte
Aktuální ceny paliv a energií v České republice
  Zemní plyn Uhlí a uhelné brikety
  Elektrická energie Dřevní štěpka
  Zkapalněné plyny Pelety
  TOEL (topný olej extra lehký) Krbové dřevo
  Výše výkupních cen elektřiny
z OZE a zelených bonusů
Brikety z biomasy

Historický přehled vývoje cen

Vývoj cen na Pražské energetické burze PXE (zdroj: PXE)

Elektřina na rok 2020 (EUR/MWh)

Zemní plyn na rok 2020 (EUR/MWh)Porovnání dodavatelů elektřiny

Porovnání dodavatelů zemního plynu
Postup jak změnit dodavatele elektřiny nebo plynu

Reklama

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

V domě mám elektrické topení (2kw ohřívač vody, 3,3kW tepelné čerpadlo, 2kw elektrický ohřívač). V současné době mám tarif D02D. Požádal jsem o změnu tarifu na D57D, obdržel jsem: "SMLOUVA O PŘIPOJENÍ ODBĚRNÉHO ELEKTRICKÉHO ZAŘÍZENÍ K DISTRIBUČNÍ SOUSTAVĚ". Mám starý rozvaděč, musím ho vyměnit? ...
Dodavatel nám nabídl smlouvu, v níž si vyhrazuje právo na změny ve smlouvě, které pouze zveřejní na svém webu. Na změnu smlouvy nás mailem neupozorní, prý to není technicky možné. Nechci na to přistoupit, to bychom museli neustále kontrolovat jejich web, jestli tam něco podstatného nezměnili. Když n ...
Dobrý den, předem se omlouvám ze možná hloupý dotaz. Rozhodla jsem se změnit dodavatele elektřiny. Na základě zdejšího srovnávače jsem vybrala Skautskou energii. Ceny ze srovnávače jsem porovnala s ceníkem na jejich webových stránkách. Vše souhlasí kromě paušální ceny za hlavní jistič. Podle srovná ...
Dobrý den, zvažuju tarif Energie A++ od Bohemia Energy. Jak to chápu, tak u plynu počítají cenu na burze každý den. U elektřiny dokonce každou hodinu. K burzovní ceně si připočtou marži za MWh. Co nechápu je, jak přiřadí konkrétní objem spotřeby pro dané časové období? Elektroměr/plynoměr se re ...
Dobrý den, máte někdo zkušenost s tímto tarifem? Na první pohled to vypadá zajímavě. Ale přece jen je to Bohemia Energy, takže se člověk bojí a hledá záludnosti. PK.
Dobrý den, ano mám to vyřešné. Řešila jsem to na stránkách ČOI, kde mají připravený formulář pro mimosoudní vyrovnání. Vše jsem popsala, dokumenty naskenovala a ještě jsem je musela odeslat poštou. Vše bylo rychlé. Přestože mi nebyla poslána faktura, tak mi přišel dobropis a tím i stornovali to co ...
Zdravím všechny, porovnávám právě rodičům pro nezateplený 1. patrový RD (půda, sklep) někdy z roku 1950 dodavatele na elektřinu a plyn. Nyní jsou přes podomní jehovistický prodej prostřednictvím Terra Group u Centropolu, ale elektřinu jsem již vypověděl a plyn bude začátkem května následovat ( ...
Reklama
1.10.2019BOHEMIA ENERGY entity s.r.o.
Energetický trh se proměňuje a do budoucna v něm důležitou roli bude hrát aktivní zákazník. S tímto konceptem počítá i evropská legislativa. Českým domácnostem se tak otevřou nové možnosti, například i v oblasti zajištění nákupu a dodávky elektrické energie.
26.9.2019Ing. Jan Schindler, redakce
Roční zpráva o provozu plynárenské soustavy v ČR, kterou vydává Energetický regulační úřad, přináší řadu zajímavých údajů. Spotřeba zemního plynu klesla o 4 procenta, počet odběratelů z řad domácností také klesá.
13.9.2019Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Spotřebitelská organizace dTest zveřejnila výsledky kampaně „Chci sluneční energii“, která spočívá v hromadném nákupu a instalaci fotovoltaických panelů včetně příslušenství a souvisejících služeb. dTest poptal několik desítek společností a na základě souboru kritérií vybral jako nejvýhodnějšího dodavatele společnost ČEZ Prodej.
11.9.2019Český plynárenský svaz
Nízké spotové ceny zkapalněného zemního plynu (LNG), bohatá nabídka a slabší poptávka po  zemním plynu v  Asii pomohly letos Evropě naplnit její zásobníky zemního plynu na nadprůměrné hodnoty a snížily podíl na trhu se zemním plynem Rusku a Norsku.
10.9.2019TOMEGAS s.r.o.
Vytápění s využitím spalování plynů včetně propanu, má před sebou stále velmi dobrou budoucnost. Ponechme stranou úvahy, zda je fyzicky a finančně reálné během 30 let zcela překlopit celý energetický systém směrem k elektřině plně vyráběné z obnovitelných zdrojů.
7.9.2019Ing. Jan Schindler
Úspěšným nákupem elektřiny a plynu na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) se letos v médiích pochlubily kraje Moravskoslezský, Pardubický, Jihomoravský, Královéhradecký a Středočeský.
1.9.2019Ing. Jan Schindler, redakce
Česká republika má příležitost stát se aktivním členem Světové energetické rady (World Energy Council – WEC). S tímto cílem pořádá Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) jednání odborné veřejnosti, státní správy a zástupců této největší světové organizace sdružující energetické experty.
25.8.2019Ing. Jan Schindler, redakce
Přestože stávající legislativa s pojmem akumulace energie nepracuje a ani v její chystané novele MPO její širší využití pro stabilizaci sítě pravděpodobně neumožní, své uplatnění si velkokapacitní baterie stále častěji nacházejí v průmyslu. Jejich využití má mnoho technologických i bezpečnostních přínosů a návratnost mnohdy i 3 roky.
24.8.2019Ing. Jan Schindler, redakce
Na tuto přímou otázku zbývá jen jediná odpověď, ano bude. Otázkou je, kdy. Nejprve se podívejme, jaké jsou důvody ke zdražení elektřiny a plynu a jaké jsou faktory naopak brzdící zdražování. Jak by se mohl zákazník zdražení bránit?
23.8.2019Ing. Jan Schindler, redakce
Energetický regulační úřad vydal zprávy o provozu elektrizační a plynárenské soustavy za druhé čtvrtletí tohoto roku. Zatímco výroba elektřiny v porovnání se stejným obdobím loňského roku mírně klesla, spotřeba se naopak zvýšila. Výrazně se v porovnání s loňským druhým čtvrtletím navýšila spotřeba plynu, důvodem byly především nízké venkovní teploty v dubnu a v květnu.
© Alexander Raths - Fotolia.com
17.8.2019Ing. Jan Schindler, redakce
Blíží se topná sezóna a zákazníci řeší, jak obstarat dodávku elektřiny za co nejnižší cenu. Sice na trhu a potažmo i v Kalkulátoru cen energií TZB–info máme téměř 250 nabídek, ale i tak není snadné najít tu optimální nabídku. Vybral jsem z hlediska cenových a obchodních podmínek pět nejvýhodnějších produktů, které stojí za úvahu.
16.8.2019Ing. Jan Schindler, redakce, podle tiskové zprávy ČPS
Stlačený zemní plyn (CNG) se stal ekologickou alternativou k  používaným palivům. Český plynárenský svaz (ČPS), zástupci státu a dopravců představili plány na rozvoj používání CNG a k podpoře zavádění zkapalněného zemního plynu (LNG) v segmentu nákladní dopravy.
10.8.2019Ing. Jan Schindler, redakce
Jedním z ukazatelů úspěšnosti obchodníka s elektřinou či plynem je počet zákazníků a zda přibývá nebo naopak klesá. Minulý rok byly počty změn dodavatelů rekordní, výrazně se zdražovalo, tento rok se zdá být cenově klidný. Projeví se současný trend cen i na počtu změn dodavatelů?
Reklama
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


NEJČTENĚJŠÍ


Reklama

VIDEAPartneři rubriky
 
Reklama