Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Ceny energií a paliv

29.3.2020Ing. Jan Schindler, redakce
Operátor trhu (OTE) zveřejnil měsíční zprávu za únor. Ceny elektřiny a plynu na spotovém trhu byly v únoru stabilní a držely se na velmi nízké úrovni. Vzrostl počet odběrných míst obou komodit. Domácnosti s cenami ze spotového trhu měly v únoru skvělé ceny elektřiny i plynu.
24.3.2020Energetický regulační úřad
Energetický regulační úřad zveřejnil výzvu, kterou žádá všechny účastníky energetického trhu, aby při řešení možných problémů se zákazníky i ostatními účastníky trhu přihlíželi k omezením vyvolaným pandemií COVID-19. U drobných spotřebitelů hrozí v důsledku zásahu vyšší moci zejména potíže s opožděnými platbami. U velkých odběratelů se jedná především o nevyužití rezervované kapacity v důsledku omezení výroby.
17.3.2020MND a.s.
V cenách potravin a spotřebního zboží se orientuje většina z nás. U cen energií již to tak nebývá. Na to, jak jednoduše zjistit, jestli neplatíme za energie zbytečně moc, jsme se zeptali přímo těžařů z Moravy, v Moravských naftových dolech. Na naše otázky odpovídal Jan Sýkora, ředitel marketingu MND, a. s.

Nejčastější dotazy a odpovědi z oblasti cen paliv a energií

porovnání dodavatelů elektřiny a plynu porovnávač tzb-infoKalkulátor cen energií TZB-info - nezávislé porovnání dodavatelů elektřiny a plynu
porovnání nákladů na vytápěníPorovnání nákladů
na vytápění

Nejpoužívanější výpočet!Potřebujete data o cenách energií pro své analýzy a projekty? Pro všechny profesionály v oblasti energetiky nabízíme aktuální databázi informací s cenami a obchodními podmínkami většiny dodavatelů elektřiny a zemního plynu na českém trhu. Více informací a recenze
Máte-li zájem o naši zajímavou službu, tak nás kontaktujte
Aktuální ceny paliv a energií v České republice
  Zemní plyn Uhlí a uhelné brikety
  Elektrická energie Dřevní štěpka
  Zkapalněné plyny Pelety
  TOEL (topný olej extra lehký) Krbové dřevo
  Výše výkupních cen elektřiny
z OZE a zelených bonusů
Brikety z biomasy

Historický přehled vývoje cen

Vývoj cen na Pražské energetické burze PXE (zdroj: PXE)

Elektřina na rok 2021 (EUR/MWh)

Zemní plyn na rok 2021 (EUR/MWh)Porovnání dodavatelů elektřiny

Porovnání dodavatelů zemního plynu
Postup jak změnit dodavatele elektřiny nebo plynu

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Právě jsem dal výpověď u stávajícího dodavatele EON , kde bych měl od 1.7.2020 nevýhodný tarif na plyn při roční spotřebě 15 Mwh. Když jsem se díval na kalkulačku TZB, líbí se mi tam nabídka Komplet_24 firmy Conte. Ta firma je nová, ale vznikla z bývalé "Férové energie". Nemáte někdo někdo zkušenost
Zdravím, nedávno jsme koupili dům kde je elektřina od ČEZU na dobu neurčitou. Sazba je d45d, jistič 3x25 A ale topí se tuhými palivy. Když jsem teď zkoušel kalkulačku tady na webu tak mi vyšlo, že by možná bylo výhodnější přejít na jiný produkt a sazbu d26d. Bohužel přesnou spotřebu nedokážu říct
Dobrý den, včera mi stávající dodavatel oznámil slušný skok směrem nahoru takže budu nejspíš odcházet. Na BE se od té doby co dělali pofidérní podomní smlouvy dívám přes prsty, ale v cenové kalkulačce mi vyšel jejich Start++ zdaleka nejlevněji, vpodstatě kopíruje stávající cenu. Tak mě zajímalo jes
Kupte si originální pasy, zelená karta, id karty, pracovní povolení, víza, řidičské průkazy, univerzitní certifikáty, diplomy, ielts osvědčení pro všechny země Snažíte se změnit svou národnost? potřebujete pracovní dokumenty? dělat chceš cestovat? Potřebujete papíry, které nemůžete mít? Pokud ano,
Dobrý den,mohl by se mi ozvat někdo,kdo řešil problém s nabídkou KTST Opava?Děkuji jarkakrejci@seznam.cz
Ukončil jsem s dodavatelem odběr elektrické energie k 30.9.2019. Do dnešního dne, tj. cca 3,5 měsíce, jsem neobdržel konečné vyúčtování. Samoodečet ke dni 30.9.2019 jsem dodavateli zaslal a firma toto potvrdila. Dne 3.1.2020 jsem konečné vyúčtování zaurgoval, ale pořád vyúčtování nemám. Prosím
Zdravím, můj současný dodavatel mi nabízí na tento rok tyto podmínky. Mám zůstat, nebo odejít? Poku odejít, doporučíte kam? Destinace Opava, jinak je snad vsechno na tom obrazku. Díky
Přihlaste se na seminář Správa a provoz nemovitostí - Facility management v praxi 2020
1.3.2020Ing. Vladimír Stupavský, redakce
Světová výroba pelet poslední dvě desetiletí stabilně narůstá. Výraznější růst můžeme sledovat od roku 2006, od roku 2012 lze sledovat rozdílné objemy výrob v různých částech světa.
29.2.2020Ing. Jan Schindler, redakce
Britský regulátor v energetice Ofgem vydal dvě pro nás zajímavé zprávy o tamější regulaci cen a o podpoře zákazníků při změně dodavatele. Uvádím to jako zajímavost, protože přijmout podobná opatření u nás by bylo těžko představitelné.
© yuriyzhuravov - Fotolia.com
26.2.2020Tisková zpráva ERÚ
14 259 spotřebitelských podání přijal v roce 2019 Energetický regulační úřad. Oproti předchozímu roku se jejich počet znovu zvýšil, a to téměř o 6 %. Důvody neustále rostoucího počtu stížností a možná řešení proto ERÚ otevřel na konferenci Novela energetického zákona: Stop energetickým šmejdům.
24.2.2020PRIMAGAS s.r.o.
Plynové láhve naplněné propanem či propan-butanem jsou snadno dostupným, univerzálním a snadno přenosným zdrojem čisté energie. Pro větší provozy nebo vytápění domů již ale vychází často levněji a pohodlněji instalace plynového zásobníku. Kdy se vám již vyplatí o něm uvažovat?
Radnice Vrchlabí
23.2.2020ČEZ, a. s.
Vrchlabská radnice realizuje energeticky úsporný projekt, který přinese snížení nákladů na energie v 5 objektech o téměř 19 %. Investice do modernizace v hodnotě 16,6 mil korun s DPH bude splacena převážně z budoucích úspor tepla, elektřiny, plynu a vody. Dodavatelem projektu je ENESA, dcera ČEZ ESCO.
17.2.2020MND a.s.
Každý dnes ví, jaká je dobrá cena banánů. Víme to ale u energií? Jaká je férová cena energií, jsme se zeptali přímo těžařů z Moravy, MND, a. s.
15.2.2020Ing. Jan Schindler, redakce
Produkty s cenou podle spotového trhu se díky nízké průměrné ceně stávají pro zájemce velmi atraktivní. Navíc jsou údaje čerpány z důvěryhodných zdrojů státem zřízených nebo dozorovaných společností a údaje jsou dohledatelné řadu let zpátky.
9.2.2020Ing. Jan Schindler, redakce
Široká nabídka a malá spotřeba jsou hlavními atributy nynějšího poklesu cen plynu ve světě, potažmo i u nás v Evropě. Ceny na světových trzích ovlivňují i ceny na spotových trzích v ČR.
7.2.2020Amper Meteo
Nedávno zveřejněná data Českého hydrometeorologického ústavu ukazují, že teploty naměřené v loňském roce na stanicích v ČR byly vloni v průměru o 2 stupně vyšší než dlouhodobé průměry z let 1961–1990.
2.2.2020tisková zpráva Evropské komise, redakce
První plynovod mezi Finskem a Estonskem s názvem Balticconnector (Baltský propoj), byl na začátku roku 2020 uveden do plného komerčního provozu.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEAPartneři oboru
Ceny energií a paliv
 
Reklama