Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Ceny energií a paliv

VČERAIng. Jan Schindler, redakce
Přinášíme přehled nových nabídek na trhu s elektřinou a s plynem. Vítězové a poražení, kdo získal nejvíce odběrných míst v prvním čtvrtletí. Žebříček osmi nejvíce úspěšných dodavatelů v součtu za obě komodity vede Pražská plynárenská. Z jakých nejvýhodnějších nabídek elektřiny a plynu můžete vybírat? Jak se pohybují ceny energií na burzách v ČR.
18.4.2024Energetický regulační úřad
Spotřebitelé reagují na oživení energetického trhu a ve zvýšené míře mění dodavatele, jejichž nabídky se liší až o desítky tisíc ročně. Přesun mezi obchodníky s sebou ovšem nese některá rizika, zejména v podobě náhrady škody tzv. ušlým ziskem, který si někteří dodavatelé účtují. ERÚ radí, na co všechno myslet před podpisem nové smlouvy a jak se vyhnout potenciálním problémům.
17.4.2024Ing. Jan Schindler, redakce
Nové nabídky na energetickém trhu pro domácnosti obsahují možná poslední zlevněné ceníky pro nové zákazníky. Jaké jsou nyní nejlepší nabídky pro ty, kteří hledají levnější elektřinu nebo plyn. Ceny energií na burzách v ČR se měsíc téměř nehýbaly, před polovinou dubna však ceny plynu a elektřiny začaly prudce stoupat.
17.4.2024ARMEX ENERGY a.s.
Český dodavatel ARMEX ENERGY se silně hlásí o slovo a přináší elektřinu a plyn za ceny, které odběratelům ušetří tisíce korun na výdajích za energie. Cenu elektřiny stanovil na 3 255 Kč s DPH (2 690 Kč bez DPH) a plyn je od 1 271 Kč s DPH (1 050 Kč bez DPH). Zákazník si přitom může vybrat, jak dlouhý kontrakt zvolí.

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Ve vyúčtování se objevila tato položka, přitom není uvedena ani zmíněna v ceníku dodavatele. Činí cca 40 Kč/MWh plynu bez DPH. Objemový koeficient je
Ahoj, chtel jsem si udelat orientacni prepocet a nedopadlo to moc dobre. Kalkulator byval bezvadnej, ale ted mu muzu nejak jen tezko uverit, ze pocita
Po novele energetického zákona (Zvýšení ceny za dodávku elektřiny nebo plynu nebo změnu jiných smluvních podmínek dodávek elektřiny nebo plynu je drži
Reklama
On-line porovnání dodavatelů energií

Porovnání dodavatelů elektřiny

Porovnání dodavatelů zemního plynuVývoj cen elektřiny a plynu

Elektřina: Spot Market Index (BASE LOAD) (EUR/MWh)

Zemní plyn: denní index OTE (EUR/MWh)


zdroj: ote-cr.cz

Mohlo by vás zajímat


Foto © Aldeca Productions, stock.adobe.com
10.4.2024Ing. Jan Schindler, redakce
Novinky na energetickém trhu pro domácnosti ukazují začátkem dubna 2024 silný konkurenční cenový boj několika velkých obchodníků s elektřinou a plynem. Jak se liší Kalkulátor cen energí TZB-info od srovnávače ERÚ. Jaká cena energií vstupuje do porovnávače nákladů na topení. Nejlepší nabídky dodávek elektřiny a plynu ke sjednání za uplynulý týden. Ceny energií na burzách v ČR stagnují.
10.4.2024Yello
Zálohy na elektřinu a plyn jsou důležitou součástí procesu dodávky energií. V zájmů odběratelů je, aby je měli nastaveny optimálně, a tak se vyhnuli nepříjemným situacím. Co zálohy jsou, z čeho se skládají, kdo je může měnit a jaký je jejich význam pro každého z nás?
Foto © Fotolia.com
27.3.2024Ing. Jan Schindler, redakce
Jak se vyvíjí ceny energií na jaře 2024? Podívejte se na aktuální doporučení nejvýhodnějších nabídek elektřiny a plynu pro sjednání. Dvacet úspěšných a dvacet nejméně úspěšných dodavatelů – koho se v únoru nejvíce dotkly změny počtu odběrných míst. Ceny energií se na burzách v ČR příliš nehýbou. Z měsíční zprávy o trhu s elektřinou a plynem Operátora trhu.
21.3.2024Yello
Většina z nás jednou za rok s napětím očekává vyúčtování za energie. Z něj se snadno dozvíme, zda máme za odběr elektřiny a případně plynu přeplatek, nebo naopak nedoplatek, který musíme uhradit. Většinou nás zajímá především jedno nejtučnější a největší číslo. Těm ostatním totiž dost často moc nerozumíme. Patříte i vy mezi ty, kteří při odběru energií vlastně nevědí, za co platí? Udělejte si v tom jasno!
Foto © Gut Feeling, Fotolia.com
20.3.2024Ing. Jan Schindler, redakce
Přinášíme přehled nových ceníků na trhu s elektřinou a plynem pro domácnosti. Ceny energií na burzách sice neklesají, ale i tak je z čeho vybírat. Podívejte se na nejvýhodnější nabídky na trhu. Lidovou energii potrestal Energetický regulační úřad pokutou jeden milion korun. Operátor trhu v roce 2024 pokračuje v odběru elektřiny z obnovitelných zdrojů.
Foto © HandmadePictures, Fotolia.com
13.3.2024Ing. Jan Schindler, redakce
Jak se aktualizovaly nové ceníky u našich dodavatelů energií. Porovnal jsem ceny elektřiny a plynu v Praze s Drážďanami a Vídní, kde zákazníci nakupují energie nejlevněji. Nechybí přehled nejvýhodnějších nabídek elektřiny a plynu za uplynulý týden. Ceny energií na burzách v ČR přestaly výrazněji růst. Majitelé pozemků zapomínají na povinné ořezy kolem elektrického vedení.
13.3.2024BlueBen servisní a.s.
Specializované firmy poskytují bytovým domům nové řešení – iKomunitu. Jde o unikátní systém řízeného nabíjení a vybíjení baterií, který umožňuje většímu počtu odběratelů, již mají obnovitelný zdroj energie a jsou vzájemně propojeni, maximalizovat spotřebu elektrické energie a minimalizovat přetoky do sítě. Chcete se také zapojit?
Foto © weerapat1003, Fotolia.com
6.3.2024Ing. Jan Schindler, redakce
Nové ceníky u našich dodavatelů energií. Kdo patří mezi absolutně nejlevnější? Podívejte se na deset nejlepších nabídek elektřiny a plynu. Jak se mění ceny energií na burzách v ČR. Loňská spotřeba plynu byla nejnižší od roku 1992.
Foto © by-studio, Fotolia.com
28.2.2024Ing. Jan Schindler, redakce
Pražská plynárenská aktualizovala ceníky zemního plynu i elektřiny a s novými cenami je mezi nejvýhodnějšími nabídkami na trhu. Vítězové a poražení, kdo získal nejvíce odběrných míst a kdo zákazníky ztrácí. Přehled nejvýhodnějších nabídek na trhu s energiemi. Ceny elektřiny a plynu na burzách v ČR stále klesají. Češi loni šetřili s elektřinou, spotřebovali o 4,1 % méně.
Foto © Aldeca Productions, stock.adobe.com
21.2.2024Ing. Jan Schindler, redakce
MND pokračují ve zlevňování elektřiny a plynu pro stálé zákazníky. Novým zákazníkům nabízí lepší ceny i Centropol, EPET, Vemex. Sjednejte si smlouvu za nejvýhodnější cenu na trhu. Ceny energií na burzách v ČR dále klesají. Nastavte si správně zálohy.
Pražské sídliště, foto © TZB-info
21.2.2024redakce
V lednu došlo k výraznému oslabení meziročního růstu spotřebitelských cen na 2,3 %, což představuje nejnižší hodnotu od března 2021. Hlavními z faktorů tohoto vývoje byly ceny bydlení a potravin. Proč je tedy meziměsíční inflace nejvyšší od loňského ledna?
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


NEJČTENĚJŠÍ


Reklama

VIDEAPartneři oboru
Ceny energií a paliv
 
Reklama