Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Ceny paliv a energií

11.9.2019Český plynárenský svaz
Nízké spotové ceny zkapalněného zemního plynu (LNG), bohatá nabídka a slabší poptávka po  zemním plynu v  Asii pomohly letos Evropě naplnit její zásobníky zemního plynu na nadprůměrné hodnoty a snížily podíl na trhu se zemním plynem Rusku a Norsku.
10.9.2019TOMEGAS s.r.o.
Vytápění s využitím spalování plynů včetně propanu, má před sebou stále velmi dobrou budoucnost. Ponechme stranou úvahy, zda je fyzicky a finančně reálné během 30 let zcela překlopit celý energetický systém směrem k elektřině plně vyráběné z obnovitelných zdrojů.
7.9.2019Ing. Jan Schindler
Úspěšným nákupem elektřiny a plynu na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) se letos v médiích pochlubily kraje Moravskoslezský, Pardubický, Jihomoravský, Královéhradecký a Středočeský.
1.9.2019Ing. Jan Schindler, redakce
Česká republika má příležitost stát se aktivním členem Světové energetické rady (World Energy Council – WEC). S tímto cílem pořádá Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) jednání odborné veřejnosti, státní správy a zástupců této největší světové organizace sdružující energetické experty.

Nejčastější dotazy a odpovědi z oblasti cen paliv a energií

porovnání dodavatelů elektřiny a plynu porovnávač tzb-infoKalkulátor cen energií TZB-info - nezávislé porovnání dodavatelů elektřiny a plynu
porovnání nákladů na vytápěníPorovnání nákladů
na vytápění

Nejpoužívanější výpočet!Potřebujete data o cenách energií pro své analýzy a projekty? Pro všechny profesionály v oblasti energetiky nabízíme aktuální databázi informací s cenami a obchodními podmínkami většiny dodavatelů elektřiny a zemního plynu na českém trhu. Více informací a recenze
Máte-li zájem o naši zajímavou službu, tak nás kontaktujte
Aktuální ceny paliv a energií v České republice
  Zemní plyn Uhlí a uhelné brikety
  Elektrická energie Dřevní štěpka
  Zkapalněné plyny Pelety
  TOEL (topný olej extra lehký) Krbové dřevo
  Výše výkupních cen elektřiny
z OZE a zelených bonusů
Brikety z biomasy

Historický přehled vývoje cen

Vývoj cen na Pražské energetické burze PXE (zdroj: PXE)

Elektřina na rok 2020 (EUR/MWh)

Zemní plyn na rok 2020 (EUR/MWh)Porovnání dodavatelů elektřiny

Porovnání dodavatelů zemního plynu
Postup jak změnit dodavatele elektřiny nebo plynu

Reklama

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

V našem domě na Křižíkově ulici máme přes deset let na střeše 3 mobilní antény. Pod nimi bydlím v 5. poschodí. Vedle bydlí starší manželé. A za nimi bydleli starší manželé Mychajlyshinovi. Ti už tu tři roky nebydlí, oba měli Alzheimera. Mně diagnostikovala neuroložka MUDr Hořejší před dva a půl roke ...
Dodavatel nám nabídl smlouvu, v níž si vyhrazuje právo na změny ve smlouvě, které pouze zveřejní na svém webu. Na změnu smlouvy nás mailem neupozorní, prý to není technicky možné. Nechci na to přistoupit, to bychom museli neustále kontrolovat jejich web, jestli tam něco podstatného nezměnili. Když n ...
Dobrý den, předem se omlouvám ze možná hloupý dotaz. Rozhodla jsem se změnit dodavatele elektřiny. Na základě zdejšího srovnávače jsem vybrala Skautskou energii. Ceny ze srovnávače jsem porovnala s ceníkem na jejich webových stránkách. Vše souhlasí kromě paušální ceny za hlavní jistič. Podle srovná ...
Dobrý den, zvažuju tarif Energie A++ od Bohemia Energy. Jak to chápu, tak u plynu počítají cenu na burze každý den. U elektřiny dokonce každou hodinu. K burzovní ceně si připočtou marži za MWh. Co nechápu je, jak přiřadí konkrétní objem spotřeby pro dané časové období? Elektroměr/plynoměr se re ...
Dobrý den, máte někdo zkušenost s tímto tarifem? Na první pohled to vypadá zajímavě. Ale přece jen je to Bohemia Energy, takže se člověk bojí a hledá záludnosti. PK.
Dobrý den, ano mám to vyřešné. Řešila jsem to na stránkách ČOI, kde mají připravený formulář pro mimosoudní vyrovnání. Vše jsem popsala, dokumenty naskenovala a ještě jsem je musela odeslat poštou. Vše bylo rychlé. Přestože mi nebyla poslána faktura, tak mi přišel dobropis a tím i stornovali to co ...
Zdravím všechny, porovnávám právě rodičům pro nezateplený 1. patrový RD (půda, sklep) někdy z roku 1950 dodavatele na elektřinu a plyn. Nyní jsou přes podomní jehovistický prodej prostřednictvím Terra Group u Centropolu, ale elektřinu jsem již vypověděl a plyn bude začátkem května následovat ( ...
Nové hodnocení energetické náročnosti budov (ENB) 2020
25.8.2019Ing. Jan Schindler, redakce
Přestože stávající legislativa s pojmem akumulace energie nepracuje a ani v její chystané novele MPO její širší využití pro stabilizaci sítě pravděpodobně neumožní, své uplatnění si velkokapacitní baterie stále častěji nacházejí v průmyslu. Jejich využití má mnoho technologických i bezpečnostních přínosů a návratnost mnohdy i 3 roky.
24.8.2019Ing. Jan Schindler, redakce
Na tuto přímou otázku zbývá jen jediná odpověď, ano bude. Otázkou je, kdy. Nejprve se podívejme, jaké jsou důvody ke zdražení elektřiny a plynu a jaké jsou faktory naopak brzdící zdražování. Jak by se mohl zákazník zdražení bránit?
23.8.2019Ing. Jan Schindler, redakce
Energetický regulační úřad vydal zprávy o provozu elektrizační a plynárenské soustavy za druhé čtvrtletí tohoto roku. Zatímco výroba elektřiny v porovnání se stejným obdobím loňského roku mírně klesla, spotřeba se naopak zvýšila. Výrazně se v porovnání s loňským druhým čtvrtletím navýšila spotřeba plynu, důvodem byly především nízké venkovní teploty v dubnu a v květnu.
© Alexander Raths - Fotolia.com
17.8.2019Ing. Jan Schindler, redakce
Blíží se topná sezóna a zákazníci řeší, jak obstarat dodávku elektřiny za co nejnižší cenu. Sice na trhu a potažmo i v Kalkulátoru cen energií TZB–info máme téměř 250 nabídek, ale i tak není snadné najít tu optimální nabídku. Vybral jsem z hlediska cenových a obchodních podmínek pět nejvýhodnějších produktů, které stojí za úvahu.
16.8.2019Ing. Jan Schindler, redakce, podle tiskové zprávy ČPS
Stlačený zemní plyn (CNG) se stal ekologickou alternativou k  používaným palivům. Český plynárenský svaz (ČPS), zástupci státu a dopravců představili plány na rozvoj používání CNG a k podpoře zavádění zkapalněného zemního plynu (LNG) v segmentu nákladní dopravy.
10.8.2019Ing. Jan Schindler, redakce
Jedním z ukazatelů úspěšnosti obchodníka s elektřinou či plynem je počet zákazníků a zda přibývá nebo naopak klesá. Minulý rok byly počty změn dodavatelů rekordní, výrazně se zdražovalo, tento rok se zdá být cenově klidný. Projeví se současný trend cen i na počtu změn dodavatelů?
8.8.2019Ušetřeno.cz
Rádi byste ušetřili za elektřinu, ale nevíte, jak začít? Často nemáme vůbec představu, kde se v naší domácnosti nachází největší energetičtí upíři. Podívejte se, jak je odhalit a dejte sbohem vysokým účtům za elektřinu.
28.7.2019Ing. Jan Schindler, podle tiskové zprávy ČMKB
Českomoravská komoditní burza (ČMKB) po rekordních objemech obchodů v loňském roce pokračovala v nastoleném trendu. Za prvních šest měsíců roku 2019 bylo na ČMKB uzavřeno 4337 kontraktů na dodávku 5,482 milionu megawatthodin (MWh) elektřiny a zemního plynu v hodnotě 4,960 miliardy korun, což je více než za tři čtvrtletí loňského roku.
20.7.2019Ing. Jan Schindler, redakce
Změnou dodavatele elektřiny pro svícení zákazník sice neušetří tolik, jako kdyby měl zákazník měnit dodavatele energie pro topení, ale přesto se změna mnohým zákazníkům vyplatí, protože není nijak složitá. Otázka je, koho si vybrat, zda spekulovat na růst ceny, nebo si vybrat dlouhodobě levného a slušného obchodníka?
30.6.2019Ing. Jan Schindler, redakce
Pokud vám v současné době končí smlouva na dodávku plynu, vyberte si z kvalitních nabídek v Kalkulátoru cen energií TZB–info. Není nabídka jako nabídka, zákazník má však možnost si vybrat dle našeho doporučení ty nejlepší na trhu.
27.6.2019Schneider Electric CZ, s. r. o.
Skoro čtvrtina domácností v Česku je ohrožena energetickou chudobou. Lidé si nejsou schopni dlouhodobě zajistit dostatečný tepelný komfort, včas hradit účty za energii nebo jsou ohrožováni vlhkostí a plísněmi. Upozorňuje na to Schneider Electric, globální hráč v oblasti řízení energií, s odvoláním na nejnovější průzkum agentury STEM.
19.6.2019Ing. Jan Schindler, redakce
Od začátku tohoto roku to šmejdi nemají lehké, jsou jim kladeny klacky pod nohy a nemají klid na svou práci. Poslední, co je má zlikvidovat, je Deklarace účastníků trhu s elektřinou a plynem na ochranu spotřebitelů. Co nového přináší a jakou změnu to znamená pro obchodníky – signatáře deklarace? A jaké řešení nabízíme my?
6.6.2019Českomoravská komoditní burza Kladno
Na konferenci byly diskutovány různé formy nákupu energií od prosté akceptace nabídky dodavatele přes otevřené řízení s e-aukcí až po zajištění dodávek na komoditní burze. Účastníci se shodli, že varianta nákupu na plně funkční komoditní burze je optimální.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


Reklama

NEJČTENĚJŠÍ


VIDEAPartner rubriky
 
Reklama