Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Ceny energií a paliv

19.6.2021Svaz obchodu a cestovního ruchu
Norma, která mimo jiné zavádí povinný registr zprostředkovatelů na trhu s elektřinou a plynem, zásadně posiluje práva na ochranu spotřebitelů. Pokud si poslanci udělají na tuto zásadní novelu čas, podaří se konečně naplnit slib „Šmejdům zmar!“
13.6.2021BOHEMIA ENERGY entity s.r.o.
Pandemická situace v loňském roce přinesla jeden pozitivní trend – vyšší zájem domácností vyrábět si vlastní elektřinu s využitím fotovoltaických systémů. Důležitým parametrem při hledání vhodného řešení je, jak bude zajištěn výkup přebytků. Tedy elektřiny, kterou vyrobíte a ve své v domácnosti nestihnete spotřebovat.
13.6.2021Energetický regulační úřad
Energetický regulační úřad vydal novou vyhlášku o vyúčtování, která nabyde účinnosti 1. ledna příštího roku. Spotřebitelům předpis kromě základního požadavku na vyhodnocení plateb za spotřebovanou energii nově přinese především jasnou informaci o tom, kdy končí jejich smlouva, kterou uzavřeli s dodavatelem energií.

Nejčastější dotazy a odpovědi z oblasti cen paliv a energií
Chcete mít stálý přehled o změnách v cenících a obchodních podmínkách dodavatelů elektrické energie a plynu v ČR? Objednejte si pravidelný týdenní nebo měsíční e-mailový report.
Přečtěte si reference od stávajících zákazníků.
V případě zájmu nás kontaktujte
Aktuální ceny paliv a energií v České republice
  Zemní plyn Uhlí a uhelné brikety
  Elektrická energie Dřevní štěpka
  Zkapalněné plyny Pelety
  TOEL (topný olej extra lehký) Krbové dřevo
  Výše výkupních cen elektřiny
z OZE a zelených bonusů
Brikety z biomasy

Historický přehled vývoje cen

Vývoj cen na Pražské energetické burze PXE (zdroj: PXE)

Elektřina na rok 2022 (EUR/MWh)

Zemní plyn na rok 2022 (EUR/MWh)Porovnání dodavatelů elektřiny

Porovnání dodavatelů zemního plynu
Postup jak změnit dodavatele elektřiny nebo plynu

KRÁTKÉ ZPRÁVY

archiv zpráv

DISKUZNÍ FÓRUM

forum.tzb-info.cz

Dobrý den, na trhu se objevilo více firem dodávajícíh a zároveň vykupujících přebytky elektřiny z FVE na RD. Chtěla bych se zeptat, zda existuje již také srovnávač tohoto druhu nebo alespoň něco podobného a zda byste mi mohli prosím poradit, na co se při cenových nabídkách zaměřit a jak se v tomto
Dobrý den, Jakou máte osobní zkušenost s informováním o zdražení u Vašeho dodavatele? Ceny na burze rostou, dodavatelé budou muset zdražit, a to takřka bez výjimky a informovat své zákazníky, kteří tak mohou vypovědět smlouvy. Zajímá mě, jak to dodavatelé provádějí, čekal bych něco nenápadného a n
Dobrý den, ceny energií na spotovém trhu rostou nahoru a někteří dodavatelé dokonce i zdražují. Rád bych Vám představil novinku, kde máte ceny elektřiny a plynu přímo za velkoobchodní ceny s nastavením maximálního horního stropu a bez závazků - smlouva na dobu neurčitou bez jakýchkoliv podmíne
1500 m3 spotřeba na plynoměru ,. 14,80 Kč včetně DPH Jak , je to dobrá cenovka.
Dobrý den, otázku směřuji především k rukám pana Jana Schindlera. Dne 12.09.2015 jste se vyjádřil v diskuzi: "123usetri.cz a přepis plynoměru na dodavatele": přípojka plynu (až po plynoměr) je majetkem distributora (podle oblasti RWE, E.ONu nebo Pražské plynárenské). Tím, že podepíšete smlouvu s d
Dobrý den všem, mnoho témat jsem pročítal, zkoušel jsem hledat, přesto jsem se rozhodl napsat nové téma, přece jen každý případ je individuální. Přišlo nám po roce vyúčtování elektřiny od ČEZu, s doplatkem skoro 13 tisíc, zálohy nastavené měsíčně 2 tisíce, tarif D57D, spotřeba 10666 kWh, zdá se mi
Ahoj všem, vím, že tohle téma je tady i jinde docela opakované, ale všechny příspěvky jsem během pár hodin pročetl, přesto si nejsem jist procesem a hlavně mojí docela specifickou situací, tak prosím o radu: - půdní byt (nějakých 112 m^2) v bytovém domě - centrální vytápění domu, v bytě Meibe
ESTAV.cz

11.6.2021E.ON Česká republika, s.r.o.
Pokud se lidé rozhodnou vytápět svoji domácnost plynem, je pro ně plynový kondenzační kotel nejlepší volbou. Proč? Nejen, že dokáže ušetřit až 30 % nákladů na vytápění oproti klasickému kotli, ale i jeho obsluha, provoz a údržba a stejně tak dopad na životní prostředí je minimální. Zároveň je to řešení, které je jednoduché na instalaci, a tak při jeho pořizování není zapotřebí počítat se zvýšenými náklady na stavební úpravy.
8.6.2021redakce
Zatímco v prvním čtvrtletí letošního roku byla obvyklá cena silové elektřiny kolem 1 500 až 1 600 Kč/MWh, v nových cenících není výjimkou cena přes 2 000 Kč/MWh. U plynu rok začínal s cenami kolem 600 až 700 Kč/MWh (pouze komodity bez DPH), v nových cenících je cena o 100 až o 200 Kč/MWh vyšší.
6.6.2021MND a.s.
Novou strategii v oblasti průzkumu a těžby ropy, plány a aktuální projekty vrtného kontraktora i výsledky retailového prodeje energií představilo na tiskové konferenci vedení společnosti MND.
Reklama
6.6.2021Ing. Jan Schindler, redakce
Vybíráte si nového dodavatele podle ceny? Znáte všechny informace, které se skrývají v názvu ceníku nebo ve stručné informaci o produktu? Pro snadnější orientaci přinášíme přehled, čím obchodníci lákají zákazníky.
21.5.2021bezDodavatele a.s.
Velkoobchodní ceny elektřiny a plynu jsou i přes ojedinělé výkyvy pro domácnosti dlouhodobě výhodnější než tarify tradičních dodavatelů, dokazují data českého energetického startupu bezDodavatele. Zatímco u elektřiny mohly české domácnosti za posledních pět let v průměru ušetřit okolo čtvrtiny nákladů, u plynu úspory dosahují dokonce 47 %. Nůžky mezi cenami na burze a u dodavatelů se navíc od roku 2018 vytrvale rozevírají.
15.5.2021innogy
Mladé dynamické firmy táhnou čistou mobilitu v Česku. Rohlik.cz a innogy významnými obchodními partnery v oblasti CNG. BioCNG nabývá na významu, po roce už je pevnou součástí nabídky.
Pracovník GasNetu provádí vytyčení plynovodu, zdroj: GasNet, s.r.o.
7.5.2021GasNet, s.r.o.
V roce 2020 došlo během stavební sezony k 537 případům narušení plynárenských zařízení. Celkově škody dosáhly výše několika miliónů korun, avšak zcela zbytečně. Největší český distributor plynu, skupina GasNet, proto apeluje na stavebníky a stavební firmy, aby si před zahájením zemních prací nechali vytyčit polohu plynárenského zařízení na staveništi.
13.4.2021Ing. Jan Schindler, redakce
Dříve nasmlouvané ceny jednou končí a je třeba se podívat po lepších nabídkách na trhu. Které nabídky jsou pro zákazníky v současné době nejvýhodnější? Vyberte si tarify bez závazku, s fixací ceny nebo od tradičních dodavatelů.
1.4.2021Expertní skupina Frank Bold
Komunitní výrobu energie prostřednictvím energetických společenství má umožnit nový energetický zákon, který aktuálně připravuje Ministerstvo průmyslu a obchod. Energetická společenství na úrovni bytových domů, sídlišť, obcí, i krajů se budou moct věnovat řadě činností od výroby elektřiny přes její skladování až po poskytování flexibility síti.
31.3.2021dTest
Naše spotřebitelská poradna dlouhodobě zaznamenává vysoké počty stížností na takzvané energetické šmejdy. I v současné době ovlivněné pandemií onemocnění covid-19 byste si měli dávat pozor na mile se usmívající podomní obchodníky, kteří vám prezentují, jak snadno můžete ušetřit na platbách za spotřebované energie. Výhodná nabídka totiž za nikým nepřijde sama, ale je třeba ji aktivně vyhledat.
17.3.2021Ing. Jan Schindler, redakce
Vyhodnotili jsme spokojenost zákazníků s poptávanými dodavateli elektřiny a plynu. Uvedené hodnocení slouží pro zájemce o změnu dodavatele, kteří chtějí znát doporučení ostatních. Kterého obchodníka s energiemi zákazníci hodnotili nejlépe a co zákazníci nejvíce oceňují?
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


NEJČTENĚJŠÍ


VIDEAPartneři oboru
Ceny energií a paliv
 
Reklama