Recenzovaný TZB-info doporučuje Ve zkoumaném nezatepleném domě se šetří cca 8 % tepla při 8hodinovém nočním útlumu o 2 stupně. O úspoře tepla a udržení přijatelného komfortu rozhoduje stupeň zateplení, regulace, chování obyvatel a jiné.
Systém svítidel značky Zumtobel vytváří od konce loňského roku příjemné nákupní prostředí pro zákazníky lahůdkářství Julius Meinl situované v přízemí rezidence „The Julius Prague“ na Senovážném náměstí v Praze. V náročném každodenním provozu osvědčují své výjimečné kvality vyspělá svítidla VIVO II od společnosti Zumtobel ve spojení s příslušnými systémovými komponenty.
Fotovoltaika o výkonu 1,6 MWp, kompletní řídící systém i bateriové uložiště. To vše je součástí projektu výstavby energeticky úsporné budovy společnosti, na kterém se podílí IBG Česko v Králici na Hané pro logistickou společnost HOPI. Nyní dochází k instalaci všech dílů projektu, dokončení je naplánováno v únoru roku 2023 a finančně vyjde na necelých 95 milionů korun.
Výrazně jednodušší správu bezpečnostních řešení umožňuje nová aplikace MySecuritas od největší tuzemské bezpečnostní agentury SECURITAS ČR. Prostřednictvím aplikace je možné kdykoli zkontrolovat historii poplachů, měnit plány monitoringu střeženého objektu, seznam kontaktních osob a hesel pro bezpečnostní agenturu nebo třeba i zrušit planý poplach určitého stupně ještě předtím, než na místo vyrazí zásahová jednotka, aby prověřila situaci.
Dne 17. ledna 2023 uspořádalo Ministerstvo pro místní rozvoj debatu u kulatého stolu na téma úpravy vyhlášky č. 269/2015 Sb., o rozúčtování nákladů na vytápění a společnou přípravu teplé vody pro dům. Cílem diskuse bylo projednat možné změny, které by mohly přispět k úspornějšímu chování uživatelů bytů s přihlédnutím k potřebám všech obyvatel domu.
Brněnský hudební klub SONO Centrum již několik let profituje z tělesného tepla vznikajícího zejména při tanci a pohybu návštěvníků. Proces, o kterém se ve světě mluví jako o novince, o bodyheatingu, využívá klub již od svého otevření v roce 2014. Jímá teplo vyzařované návštěvníky do zemních vrtů a následně ho zpětně využívá jako zdroj energie tepelných čerpadel k vytápění hotelové části budovy a ohřevu teplé vody. Díky tomu systém ušetří přes 50 % nákladů na vytápění a chlazení oproti běžnému řešení s plynovým kotlem a klimatizací.
Cílem měření v několika menších přednáškových sálech a ve velké přednáškové aule právnické fakulty bylo přeměřit skutečné hodnoty (jako teploty a objem) přiváděného a odváděného vzduchu a zkontrolovat parametry soustavy – porovnání naměřených hodnot s hodnotami uváděnými na ventilátoru a v projektu. S tím je následně spojeno navržení případných změn pro správnou funkčnost celé vzduchotechnické soustavy. To vše bude sloužit jako podklad pro nastavení příjemného prostředí pro 500 studentů právnické fakulty.