Zejména pro kancelářské budovy nabízejí systémy aktivace betonového jádra Uponor (Uponor TABS) udržitelné a nákladově efektivní řešení vytápění a chlazení.
Institut je určený pro všechny, kteří mají na starost zajistit bezpečné prostředí práce ve výškách. Jsme tu pro projektanty, stavbyvedoucí, koordinátory BOZP, zaměstnavatele i investory a developery v oblasti nemovitostí. Jste si jistí, že víte o všech úskalích a zákonných povinnostech, které máte? Vyhněte se problémům! Pomůžeme vám s tím. Založili jsme Institut bezpečnosti práce ve výškách. Díky týmu odborníků budete mít jistotu, že jsou vaše stavby v pořádku. Zjistěte, s čím vám Institut pomůže a kdo za ním stojí.
Hygiena na toaletě je klíčová pro naše zdraví a prevenci nemocí, ať už hovoříme o osobní hygieně nebo hygienicky čistém prostředí. I proto se pozornost zákazníků i výrobců sanitární keramiky stále více ubírá směrem k moderním technologiím a řešením, která chrání zdraví a přispívají k maximální čistotě.
UBM Development Czechia úspěšně dokončila hrubou stavbu rezidenčního projektu Astrid Garden v Praze 7 – Holešovicích, ve kterém vzniká 138 bytů a dvě obchodní jednotky. Komplex developer realizuje s mezinárodně uznávanou ekologickou certifikací BREEAM a v rámci udržitelnosti klade důraz na využívání obnovitelných zdrojů a snižování spotřeby energií. Součástí projektu jsou privátní zahrady, střešní terasy a uzavřený, klidný a na zeleň bohatý vnitroblok. Výstavba Astrid Garden probíhá od listopadu 2021 a její dokončení je plánováno na druhou polovinu roku 2024. Prodej projektu, který navrhlo renomované architektonické studio Bogle Architects, zajišťuje exkluzivně realitní kancelář Lexxus Norton.
Úspora energie a efektivní vytápění ve veřejných budovách, jako jsou školy, školky, nemocnice, úřady a jiné instituce, jsou důležitými aspekty správy budov a častým důvodem pro renovace. Pomineme-li zásadní kroky a investice, jako jsou zateplení budov, kompletní rekonstrukce soustavy HVAC či výměny zdrojů tepla, existují i mnohem méně náročná opatření, která se dají realizovat bez stavebních zásahů, s velmi krátkou dobou návratnosti nákladů a s překvapivě pozitivním vlivem na úspory.
Stavebnictví produkuje 37 procent emisí oxidu uhličitého, spotřebovává 50 procent přírodních zdrojů a vytváří 40 procent pevného odpadu. Transformace směřující k udržitelnosti tedy leží do velké míry právě na tomto odvětví. Pojem udržitelná výstavba je v něm široce znám, slabší už je to se znalostí, co vše se pod ním skrývá. Jen jeden z pěti dotázaných subjektů v oblasti stavebnictví systematicky kalkuluje uhlíkovou stopu projektu, ukazuje unikátní Barometr udržitelné výstavby 2023.
Ve slovenské Prievidze proběhla instalace podzemní retenční a požární nádrže o objemu 109 000 litrů. Nádrž MEA INFINITY TANK z polyetylenu byla do této velikosti složena z jednotlivých 2,1 m širokých základních modulů – koncových, středových, obloukových a dvou T-kusů. Právě variabilita spojování jednotlivých segmentů umožňuje zadržet vodu v objemu od 15 000 až po 200 000 litrů a současně se přizpůsobit prostoru a dispozici pozemku.
Stavebnictví je často kritizováno za přílišný konzervatismus a byrokratické zpracování dokumentace. Zavádění nových technologií není snadný úkol, ale jsou to právě ony, díky nimž jsou budovy inteligentnější, bezpečnější a udržitelnější. PlanRadar, poskytovatel přední evropské platformy pro digitalizaci ve stavebnictví, přináší přehled nejužitečnějších moderních technologií, které se prosazují v oboru a naplňují i ty nejodvážnější vize o budoucnosti.
Bude možné stavět výškové stavby ze dřeva? A za jakých podmínek? Jak budou zajištěny hromadné garáže s elektromobily z hlediska požární bezpečnosti? Bude se to týkat i stávajících budov? Výškové dřevostavby a hromadné garáže pro parkování elektromobilů, to jsou hlavní témata konference Požární bezpečnost staveb, kterou pořádá portál TZB-info 21. září.
HDL Automation s.r.o. nabízí dva standardy pro systémovou elektroinstalaci budov. Každý z nich má své přednosti i nevýhody, přitom ale oba jsou založeny distribuované logice, což znamená, že nevyžadují centrální procesor. Z důvodu náročnějšího vývoje oproti systémům s centrálním procesorem těchto systémů na trhu mnoho není. Zhodnoťte sami.
Vodoměry připojené k Internetu věcí (IoT) podle odborníků v nejbližších letech nahradí v současnosti běžně používaná dálkově odečitatelná měřidla. V domácnostech by se tak mělo stát do konce současného desetiletí. Podobně na tom budou i municipality, jež mohou díky IoT vodoměrům efektivněji bojovat se suchem. Pozadu nezůstanou ani tuzemské podniky, kterým toto řešení může pomoci plnit i environmentální cíle v rámci ESG reportingu.