Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Facility management
Archiv článků od 11.3.2022 do 25.3.2022

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

24.3.2022
MDL Expo, s.r.o.

Zveme vás na doprovodný program veletrhu Aquatherm Praha, který se koná 19.–22. 4. 2022 na výstavišti v Letňanech.

Foto: image bank Canva
24.3.2022
FN-NANO s.r.o.

Snem každého majitele domu je, aby jeho dům byl čistý, nemusel jej umývat, a dům přesto vypadal stále jako nový. Jak ale takového ideálního stavu dosáhnout? Nejčastější volbou je použití tmavé fasádní barvy, na níž prostě není špína vidět. Je to ale správné řešení?

21.3.2022
Ing. Miroslav Urban, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta stavební, katedra TZB, Ing. Jan Vitouš, ČVUT v Praze, Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, Buštěhrad, Jan Kuldan, SAKUTUS CZ a.s.

První část článku popisuje reálné průběhy vytápění a spotřeby elektřiny sálavými panely dvou rodinných domů s odlišným přístupem k jejich užívání. V druhé části budou domy porovnány z pohledu parametrů svého vnitřního prostředí ve vazbě na měřenou spotřebu energie a jejich energetické náročnosti.

18.3.2022
Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění

Budoucnost vytápění nebude založena jen na jedné technologii. Očekáváme rychlý růst elektrifikace. Souběžně se však budou prosazovat řešení kombinující více technologií a respektující individuální aspekty stávajících obytných budov i možnosti jejich majitelů, říkají experti Bosch Termotechnika.

18.3.2022
Special Service International, spol. s r.o.

Vytápění, vzduchotechnika a klimatizace představují zhruba 40 % energií spotřebovaných v kancelářských budovách. Náklady na tyto energie bývají často vysoké a v mnoha firmách dochází k jejich plýtvání. Což má vliv nejen na uhlíkovou stopu, ale i na náklady firmy. A o to větší, při rostoucích cenách energií v posledních měsících. Níže najdete několik tipů, které mohou spotřebu a finanční zátěž snížit.

17.3.2022
Siemens, s.r.o.

Desigo je řešení pro automatizaci technologií v budovách od společnosti Siemens. Díky svým vlastnostem pokrývá všechny typy a velikosti aplikací – od malých předávacích stanic, přes kotelny, výměníkové stanice nebo strojovny vzduchotechniky až po komplexní automatizaci komerčních budov, kancelářských budov a budov občanské vybavenosti.

13.3.2022
Slovenská spoločnosť pre techniku prostredia

Siedmy ročník s podtextom „Najlepšia energia je tá, ktorú nemusíme spotrebovať“ sa uskutoční 7.– 8. 4. 2022 vo Vysokých Tatrách. Konferencia pozostáva z piatich sekcií.

Pražská Fashion Aréna získala BREEAM Excellent, zdroj Fashion Arena Prague Outlet
12.3.2022
Fashion Arena Prague Outlet

Outletové centrum se posunulo o stupeň výš v prestižním mezinárodním hodnocení trvalé udržitelnosti BREEAM. Dosáhlo tak pětihvězdičkového certifikátu Excellent, který je pro déle stojící budovy považován za maximum.

11.3.2022
REHAU s.r.o.

Zveme Vás na druhý ročník konference BKT.SUMMIT, která se bude konat 31. března 2022 od 10:00 hod. Účast je bezplatná. Odborný program budete moci sledovat opět ONLINE nebo i osobně, pokud to pandemická situace umožní, a to v krásných konferenčních prostorách Uhelného mlýna Libčice.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama