Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Facility management
Archiv článků od 13.10.2022 do 10.11.2022

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

8.11.2022
redakce

Každý dům má svoji energetickou náročnost vepsanou již od svého vzniku. Zlepšit ji lze samozřejmě revitalizacemi a rekonverzemi objektu. Nejlevnější energie je ta, kterou vůbec nepotřebuje. A jak efektivně a ekonomicky pracovat s technologiemi, které zajistí ten zbytek energií, bez kterých se neobejde?

8.11.2022
IMI Hydronic Engineering

Budovy spotřebovávají 40 % světové energie a jsou jedním z nejvýznamnějších zdrojů emisí CO2. Vzhledem k rostoucím obavám ze změny klimatu a rostoucí ceně zemního plynu i mnoha dalším faktorům zvyšujícím náklady na energie je hledání flexibilních a účinných řešení, díky nimž budou budovy energeticky účinnější, klíčovou prioritou pro majitele budov a domů.

7.11.2022
redakce

Největší potenciál úspor je tam, kde je největší spotřeba. A ta je u přípravy teplé vody. Nejen je že je energeticky náročná, ale potřebujeme ji celoročně. A to je i téma pro hosta v živém vysílání ve studiu estav.tv Jaroslava Olivu, vedoucího prodeje z Družstevních závodů Dražice.

6.11.2022
Ing. Petr Vacek

Z hlediska čerpadlářského každé vypnutí čerpadla přinese úsporu el. energie. Ale u teplé vody musíme dát přednost hygieně vody, tj. zdraví a spočítat úsporu s ohledem na další náklady. Navíc z hlediska mechanického zastavování čerpadla ideální úplně není.

5.11.2022
Merxu s.r.o.

Množství zakázek klesá, s tím klesá i výroba. Tento trend se šíří napříč celou ekonomikou. Pocítila to řada firem a již brzdí výrobu, odstavují provozy, plánují celozávodní dovolené. V horších případech propouštějí. Šetří. Šetření začíná být všudypřítomné. Méně se nakupuje, hledají se úspory. Pokles výroby je v řádech desítek procent. Pro některé firmy může být nastávající situace likvidační.

3.11.2022
AZP Brno s.r.o.

Při průchodu směrem do chráněného prostoru nelze projít bez umytí podrážek a dezinfikování rukou. Vstupem do prostoru mytí obuvi se aktivuje pohon čtyř horizontálních rotačních kartáčů a současně začne z trysek proudit voda s naředěným dezinfekčním prostředkem.

Výrobní areál FENIX se nachází v samém srdci jesenických hor.
2.11.2022
FENIX Trading s.r.o.

Článek hodnotí elektrické sálavé vytápění z pohledu spotřeby energie u výrobních a skladových provozů. Cílem je prostřednictvím reálného výrobního závodu nastavit orientační referenční hodnoty spotřeby pro obdobný typ budov.

28.10.2022
Saint-Gobain Glass

MIRASTAR® představuje neuvěřitelný designový efekt: jeho vzhled se může měnit od vysoce reflexního po průhledný v závislosti na světelných podmínkách. Tato dvojitá funkce umožňuje vytvořit jedinečný vzhled: MIRASTAR® může působit jako zrcadlo nebo propouštět světlo jako běžné sklo. Tato funkce je také skvělým trikem, jak dle libosti skrýt nebo odhalit místnost, proto se MIRASTAR® někdy nazývá špionážní zrcadlo.

27.10.2022
ČEZ, a. s.

Elektrárna od ČEZ ESCO pokryje 22 % spotřeby skladu v Modleticích u Prahy, který zásobuje zbožím všechny prodejny společnosti v České republice. Zařízení o celkovém výkonu 1 MWp ročně vyrobí 1 084 MWh čisté elektřiny a ušetří 527 tun CO2, což je množství, které by během jednoho roku zachytilo 60 hektarů lesa.

26.10.2022
redakce

Tématem konference je dosahování úspor v bytových domech. Přednášející experti se budou věnovat všem klíčovým položkám, jejichž vyúčtování může v roce 2023 majitele bytů, SVJ a družstva překvapit: spotřebě a úspoře tepla, vody a elektřiny. Konference se koná 1. listopadu v Masarykově koleji v Praze-Dejvicích.

25.10.2022
Merxu s.r.o.

Vysoké ceny energií zapříčinily nebývalý zájem o oblast obnovitelných zdrojů energie. Rovněž roste počet výrobců a distributorů OZE, kteří se specializují na fotovoltaické elektrárny. Mnoho z nich prezentují své nabídky komponent pro fotovoltaické elektrárny na merXu – evropském online trhu pro firmy, který spojuje výrobce, prodejce a kupující.

23.10.2022
Luwex, a.s.

O kompletní rekonstrukci systému vysokotlaké klimatizace v budově zpravodajství České televize v Praze na Kavčích horách se postará společnost Luwex. Ta se stala vítězem veřejné zakázky uváděné také pod souhrnným názvem Rekonstrukce indukčních jednotek v OZ. Cílem projektu je zajistit požadované mikroklimatické podmínky kanceláří a technologických pracovišť.

© AdobeStock
19.10.2022
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

V čem spočívá efektivita práce v informačním modelování budov (BIM), bylo hlavním tématem kulatého stolu na estav.tv. Tvorba správných dat je klíčová ve všech fázích přípravy stavby pro investora i dovnitř projekční firmy, pro realizační fázi stavby a jednou bude klíčová i pro její provozování. Hosty kulatého stolu byli Patrik Pokorný, projektant a BIM manažer, Atelier 99, Josef Remeš, projektant a asistent na Fakultě stavební VUT v Brně, a Tomáš Velehradský, majitel projekční kanceláře Atelier Velehradský.

19.10.2022
Saint-Gobain Glass

Společnost Saint-Gobain Glass přišla s přelomovou technickou inovací, díky které uvedla na trh s fasádními řešeními nové sklo s dosud nejnižším obsahem uhlíku. Toto unikátní sklo, vyvinuté díky kombinaci vysokého obsahu recyklovaného skla (kolem 70 % střepů) a obnovitelné energie, je výsledkem značného úsilí v oblasti výzkumu a vývoje a vysoké odbornosti našich průmyslových týmů.

Pro venkovní použití se skvěle hodí plastové 3D etikety Royalplast®, které si pro svá garážová vrata a rolety vybrala firma Lomax.
17.10.2022
RATHGEBER, k.s.

U dveří, oken či vrat se stále častěji používá značení, které musí odpovídat přísným požadavkům na funkčnost a odolnost. Zároveň však tyto technické či designové štítky musí vzhledově ladit s vlastním výrobkem. Firma Rathgeber z Bystřice nad Pernštejnem tento výrobní proces precizně zvládá, na což se spoléhají přední výrobci jako jsou Lomax, PKS okna či Sapeli. Pojďte se podívat, jaké jsou dnešní možnosti značení.

13.10.2022
Frank Bold Advokáti, s.r.o.

Vzrůstající důležitost ESG však vnímají firmy už nyní. Jak se nové evropské směrnice promítnou do praxe a jak zefektivnit byznys ukáže konference Bold Future už 25. října v pražské Spojce Karlín, kde k tématu mimo jiné vystoupí tři eurokomisaři Věra Jourová, Mairead McGuinness a Didier Reynders, kteří se tématu věnovali.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama