Potřebujete pro váš bytový dům vyřešit
zateplení
rozúčtování nákladů
financování oprav
rekonstrukci kotelny
čistou fasádu
Zjisti více
První on-line konference portálu TZB-info
Rekonstrukce a provoz bytových domů
středa 9.12.2020od 10:00 hod.
Registrovat se
Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Ministr Brabec schválil ve čtvrtém balíku dotace pro další projekty ze zásobníku

Ministr Richard Brabec pokračuje ve zrychleném čerpání peněz z dobíhajícího Operačního programu Životní prostředí. Podepsal nyní dotace už pro čtvrtou vlnu kvalitních projektů z tzv. zásobníku.

Šanci na realizaci tak dostává dalších 10 projektů s celkovou výší podpory z peněz EU ve výši 24 mil. Kč. Žadatelé o dotaci musí ovšem projekty stihnout profinancovat ještě do konce letošního roku.

Ministr Brabec dnes podepsal už čtvrtý balíček žádostí vyjmutých ze zásobníku projektů, u kterých se žadatelé přihlásili na Státním fondu životního prostředí ČR, že mají zájem pokračovat v jejich realizaci. Jedná se opět o kvalitní projekty, které v už proběhlých výzvách skončily s nižším bodovým ohodnocením takzvaně pod čarou. Na jejich realizaci tehdy nebyly peníze.

„Jsem rád, že mohu, teď už ve 4. kole, dát šanci dalším projektům, které přispějí ke zlepšení kvality života zejména ve městech, kde pomůžou například snížit prašnost. Tentokrát se jedná o 10 projektů s celkovou podporou z evropských peněz zhruba 24 milionů korun. Schválené projekty zahrnují zejména nákup kropicích a čisticích vozů nebo techniky, které přispějí ke zlepšení ovzduší,“ říká ministr Richard Brabec.

Státní fond životního prostředí ČR zaručuje žadatelům, jejichž projekty jsou vyjmuty z tzv. zásobníku, že finanční podporu získají, pokud splní jednoduchou, ale o to důležitější podmínku: a to, že profinancují svůj projekt letos. „Vzhledem k času, který zbývá, je nezbytné využít všechny nástroje, které nabízí Operační program Životní prostředí, a to zejména možnost aplikace zálohových faktur,“ zdůrazňuje ředitel Státního fondu životního prostředí ČR Petr Valdman.


Ilustrační obrázek. Ve IV. části schválených projektů je výsadba izolační zeleně, snížení prašnosti komunikací a z plošných zdrojů, pořízení zametacích vozů i zateplení budovy. Foto D.Kopačková

Co jsou zásobníkové projekty? Kvalitní projekty, které sice splnily v rámci už proběhlých výzev všechny náležitosti, ale tehdy se na ně nedostalo, protože na ně nezbyly peníze.

Téma dotace na TZB-info

Schválené tzv. zásobníkové projekty

 
 
Reklama