Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.

redakce

Ředitelka TZB-info a estav, předsedkyně sekce Zdravotní a průmyslové instalace Společnosti pro techniku prostředí, viceprezidentka Cechu topenářů a instalatérů ČR, externě přednáší na Fakultě stavební ČVUT. Je nositelkou Zlaté Merkurovy medaile HK ČR a stříbrné medaile Společnosti pro techniku prostředí za dlouhodobý přínos oboru.

Archiv článků autora:Ilustrační obrázek, umyvadla, foto D.Kopačková
5.5.2024
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Mytí si rukou je jednoduchý způsob, jak chránit své vlastní zdraví i zdraví ostatních a udržovat dobré hygienické standardy.

17.3.2024
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

150 let stará vitráž Boží oko byla objevena v r. 2023 mezi dvěma zdmi kostela při rekonstrukci starého dřevěného okna, které se mělo vrátit na původní zazděné místo. Díky štědrým dárcům se rekonstruovaná vitráž vrátí v dubnu 2024 na své původní místo.

Co se změní v dotačních titulech 2024?
17.1.2024
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Rozhovor s Ing. Petrem Valdmanem, ředitelem SFŽP ČR, o dotacích a jejich změnách. A také pozvánka na Infothermu 2024 do Ostravy, kde jsou dotační tituly partnerem doprovodného programu, který budeme streamovat.

Energetické úspory a témata pro provoz budov pro MČ a příspěvkové organizace Prahy, foto redakce
6.12.2023
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

V celkovém součtu neočekáváme žádný velký růst cen elektřiny, ke změnám ve vyúčtování tepla a teplé vody dojde až v roce 2025, od ledna budou moci vznikat energetická společenství a od července potom mohou začít sdílet elektřinu. Mimo jiné i toto zaznělo na semináři.

26.11.2023
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Pod zkratkou ESG se skrývá vliv firmy na životní prostředí, společnost a způsob jejího vedení pro vyjádření „udržitelnosti“ či „odpovědnosti“ firmy. Dalšími pojmy jsou NFRD, CSRD, LCA a Scopes.

Kontrola a údržba je důležitá pro bezpečný a úsporný provoz plynového kotle, Vladiír těšínský, T-TOP Kostelec nad Labem
13.11.2023
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Pravidelná kontrola topného zařízení i spalinových cest je klíčová pro bezpečné a efektivní fungování kotle a může významně prodloužit dobu životnosti topného zařízení. Ale není kontrola jako prohlídka. Údržba a servis jdou ruku v ruce. Prohlídka už může být zavádějící pojem.

Ochrana podzemních prostor před vzdutou vodou, Ing. Stanislav Frolík, Ph.D., Fakulta stavební ČVUT. Foto redakce
11.10.2023
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Máte prostory pod úrovní terénu? A je v nich např. umyvadlo, podlahová vpusť? Je potřeba je chránit technickým opatřením proti vzduté vodě. Jak? Poradí Ing. Stanislav Frolík, Ph.D. z katedry TZB Fakulty stavební ČVUT.

Řopík u Bohatic, Objekt R1/19/A-180Z, foto Dagmar Kopačková
29.9.2023
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Dnes si připomínáme 85 let od mnichovské dohody. Ukončila naděje i dostavbu opevnění, jehož součástí byla i lehká obranná linie s řopíky, dnes němými svědky nevyužité obrany.

Moravská Nová Ves, foto D.Kopačková
20.8.2023
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Česká televize zveřejnila reportáž ze stavby kontejnerové školy v Moravské Nové Vsi. Připomínáme pořad Tornádo rok poté, kdy jsme natáčeli o rekonstrukcích domů i v Moravské Nové Vsi.

Sýpka Lemberk, Seminář Grain Talks / Zrnění 3. 7. 2023 Památky a venkovská architektura
10.7.2023
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Jakým způsobem můžeme zapojit památky a staré objekty do života společnosti? Příklad hřbitova v Prášilech, Valdštejnské lodžie v Jičíně, Beranova hostince u Českého Dubu a 70 příkladů inspirace venkovskou architekturou na výstavě v prostorách Sýpky Lemberk. 
 
Reklama