Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Archiv článků autora: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.


22.5.2023
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

ABF, a.s. převzalo 100% obchodní podíl v MDL Expo s.r.o., pořadatele Aquathermu v ČR i na Slovensku. Rozhovor s Michalem Drážďanským a Jitkou Bakalíkovou z týmu veletrhu.

27.konference Vytápění Třeboň 2023 začala
18.5.2023
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Včera proběhl první den konference v sekci Energetická náročnost, Soustavy a regulace v tepelné technice a Projektování v BIM. Dnes program pokračuje.

26.4.2023
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

TZB-info doporučuje Účinnost a hlučnost jsou klíčové parametry ventilátorů. Při modernizaci vzduchotechnických zařízení nejde jen o výměnu kus za kus, ale i o zhodnocení, jak celý systém funguje. Pokud je na systému regulace zapnout/vypnout, tak až 50% úsporu může přidat nová plynulá regulace, a v tomto případě nový účinnější ventilátor přidá další procenta. V rozhovoru odpovídá Ing. Aleš Jakubec, jednatel ebm-papst CZ.

10.4.2023
Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění, Ing. Zdeněk Lyčka, Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

TZB-info doporučuje Podle chystané novely nařízení komise o ekodesignu by od 2029 měly být uváděny na trh pouze kotle, jejichž sezónní účinnost je vyšší jak 115 %. Tuto podmínku by však splnily jen tzv. hybridní zdroje, které novela nařízení definuje.

Jak vyměnit závěsné WC? Foto redakce estav.tv
5.4.2023
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Poslechněte si, na co nezapomenout při výměně závěsného WC. V rozhovoru s montážníkem vyjmenováváme kroky demontáže starého a montáže nového závěsného WC, potřebný materiál, nářadí a důležité tipy pro spolehlivou funkci nové toalety. Na závěr rozhovoru jsme zařadili montážní video.

Mgr. Miloslav Janeček, ředitel Střední odborná škola Jarov
24.1.2023
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., Ivan Holko, redakce

Pozor na dvě školy, které napíšete do přihlášky! V roce 2022 střední školy i učiliště zaplnily místa již v prvním kole. V roce 2023 odchází ze základních škol ještě větší počet dětí.

18.9.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

V živém vysílání estav.tv téma teploty v místnostech probereme s prof. Ing. Jiřím Baštou, Ph.D. v pondělí 19. 9. ve 12.15 hod. Šéf Pražské plynárenské Martin Pacovský se vyjadřuje k zastropování cen. A ceny budou v našem živém vysílání ve čtvrtek 22. 9. v 11.45 hod s Ing. Janem Schindlerem, analytikem Kalkulátoru cen energií TZB-info.

30.7.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Poslechněte si rozhovor s Ing. Petrem Porubským, marketingovým a obchodním ředitelem HELUZ, o cenách, dodacích lhůtách, aktuální akci a výhledu na druhou polovinu roku 2022.

24.6.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., Ing. arch. Petr Brandejský, Tomáš Sehnal, redakce

TZB-info doporučuje Nabízíme vám reportáže z míst, kde řádilo tornádo. Po roce jsme se vypravili s kamerou do Moravské Nové Vsi, Mikulčic a Hrušek najít informace, které lze využít pro projektování a novou výstavbu a pro další fungování obcí a měst.

Klimatizace datových center, Ing. Miloš Lain, Ph.D. z FS ČVUT, foto redakce
2.6.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Dlouhodobě rostou požadavky na výkon datových center, zároveň v době vysokých cen energií roste požadavek na efektivní chlazení, snižování energetické náročnosti budov, a tedy i využití odpadního tepla.

Mikuláš Melena, předseda Asociace provozovatelů PCO u HZS, foto redakce TZB-info
11.5.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

EPS s dvoumužnou obsluhou je například v Praze finančně o 2 řády výše než připojení k HZS. Ve hře je i lidský faktor. Nasazení EPS a napojení na HZS samozřejmě vítají hasiči, ale měli by to uvítat ve větší míře i majitelé budov, facility manažeři i pojišťovny. Poslechněte si celý rozhovor.

estav.tv na Aquathermu Praha 2022, foto redakce
9.5.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

YouTube kanál TZB-info zůstane dále v provozu, ale prioritou je pro nás nové věci umísťovat na estav.tv, kde je máme plně pod kontrolou. Budujeme prostor nejen virtuální, ale i ten skutečný, kde budou kamery a mikrofony mít své místo a hosté budou rádi a jako doma. Vítejte na estav.tv.

Mgr. Michal Drážďanský, jednatel MDL EXPO, pořadatel veletrhu Aquatherm Praha, foto redakce ESTAV.tv
28.4.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

K mikrofonu ESTAV.tv jsme pozvali Mgr. Michala Drážďanského, jednatele MDL EXPO, pořadatele veletrhu Aquatherm Praha. Rozhovor vznikl přímo na výstavišti, když ubíhaly poslední chvíle letošního veletrhu. Na ohlédnutí to ještě není, ale na první dojmy ano. 
 
Reklama