Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Dotace

Oblast Dotace na TZB-info nabízí informace z vybraných oblastí dotační politiky. Zajímají nás evropské dotace, národní dotace, norské fondy, dotace pro investory, města a obce i doplňující finanční nástroje. Samozřejmě sledujeme i Novou Zelenou úsporám v projektu REGENERACE DOMŮ a specifickou část Kotlíkové dotace a dotace na Výměny kotlů.

Dotace se reálně rozbíhá po zveřejnění výzvy k předložení žádosti o dotaci. Připravujeme následující informace o výzvách a jejich obsahu:
  • jaké oblasti se daná výzva týká (např. energetické úspory, zavedení inovace, vodní zdroje atd.),
  • kdo může žádat (průmyslové firmy, územní samosprávné celky, výčet podporovaných regionů atd.),
  • na co lze získat dotaci, resp. jaké jsou dotované aktivity (např. zateplení objektu, výměna otopné soustavy apod.),
  • co jsou uznatelné výdaje (např. projektová příprava a dokumentace, nákup nového kotle atd.),
  • kolik může žadatel dostat,
  • jaká jsou specifika/omezení (např. když nemovitost, která je předmětem projektu, musí být ve vlastnictví žadatele atd.).

Probíhá aktuální období evropských dotací 2021-2027.
Do nového programového období se podařilo České republice vyjednat téměř bilion korun. První výzvy očekáváme na jaře letošního roku.
Leták Evropské fondy v České republice v období 2021-2027

Čerpání v období 2014-2020.Mohlo by vás zajímat


Akce na Den stínicí techniky - 16. květen 2022, zdroj foto SPST
16.5.2022Svaz podnikatelů ve stínicí technice - SPST
Jako každoročně, i letos se připravuje Svaz podnikatelů ve stínicí technice na svátek svého oboru - žaluzií, rolet, markýz, plisé, baldachýnů, japonských stěn, screenů, slunolamů a pergol.
Odvodnění kalů z ČOV s dotací, foto ASIO
30.4.2022ASIO
V návaznosti na vyhlášku č. 437/2016 Sb., respektive vyhlášku č. 305/2019 Sb. O nutnosti hygienizace kalu pro aplikaci na zemědělskou půdu vzniká otázka, co s kaly na menších ČOV.
Kvůli chystané úpravě legislativy čeká mnoho domácností rekonstrukce topného systému.
21.2.2022ACOND a.s.
Kompletní oprava staršího domu je nákladný proces, od kterého si slibujeme mimo jiného především úsporu za jeho provoz a vytápění. Kromě pořízení nových oken a zateplení fasády přichází na řadu většinou také výměna topného systému. Té navíc hraje do karet chystaná úprava legislativy.
29.1.2022Fair Credit Czech s.r.o.
Když vás zaskočí neplánované výdaje, nemusíte hned omezovat svůj životní standard nebo pokorně žádat o pomoc známé. S pokrytím nákladů na domácnost, koupí spotřebiče i čímkoliv jiným vám může pomoci akutní půjčka, kterou získáte ve všední dny i o víkendu do čtvrt hodiny.
19.1.2022Státní fond životního prostředí
Montáž obnovitelných zdrojů energie musí instalovat osoba s příslušným osvědčením. Jako podklad k žádosti postačí jen jednoduchý popis systému. V článku je i několik dalších odpovědí na časté otázky žadatelů o dotace, se kterými se setkávají pracovníci Call centra SFŽP ČR.
15.1.2022Moravskoslezský kraj
Tyto peníze kraj využije na zvýšení odolnosti vůči klimatickým změnám. V rámci desetiletého projektu bude kraj přispívat na adaptační plány i konkrétní opatření, jako je využívání dešťové vody, zelené střechy nebo úprava veřejných prostranství ve městech.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


NEJČTENĚJŠÍ


Partner - Dotace


VIDEA 
Reklama