Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Provoz technologií
Archiv článků od 28.11.2013 do 13.6.2014

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

22.5.2014
Schneider Electric CZ, s. r. o., Ing. Jan Krakovič, Produktový manažer systémů měření a regulace

Moderní budovy potřebují výkonný mozek, který dokáže inteligentně řídit mnoho systémů a tisíce datových bodů, které systémy obsahují. Společnost Schneider Electric nabízí integrovaný přístup, který tyto systémy sjednocuje do jednotné podnikové sítě, díky které mají provozovatelé budov jednodušší rozhodování o krocích nezbytných pro zvýšení efektivity.

10.5.2014
Rittal Czech, s.r.o.

Doposud byly návrh a výstavba datového centra záležitostí na několik měsíců. S modulárním standardizovaným datovým centrem RiMatrix S od Rittalu to jde mnohem rychleji. Uživatel si může sám pomocí konfigurátoru RiMatrix S Selector v pouhých sedmi krocích vytvořit konfiguraci svého nového datového centra a rovnou si ho objednat.

28.4.2014
Bc. Martin Hablovič, VŠB-Technická univerzita Ostrava, Fakulta stavební, Katedra městského inženýrství

Provozní řád je dokument, který je součástí provozní dokumentace. Popisuje souhrn určitých pravidel, která stanovují způsoby, jakými bychom se měli chovat k objektu/zařízení a jak jej správně užívat. Tento souhrn a jeho hlavní obsah stanovuje osnova, která určuje několik základních aspektů, které by měl provozní řád obsahovat.

16.4.2014
Ing. Zdeněk Přibyla

Pravidla konkretizují a doplňují např. požadavky na osazení čidel plynové detekce a jejich součinnost s funkcí příslušného větracího zařízení v hromadných garážích používaných k parkování vozidel s pohonným systémem CNG. Požárně bezpečnostní podmínky jsou v těchto pravidlech zcela přepracovány a upřesněny.

31.3.2014
Ing. Ilona Šimoníková

Ochrana před výbuchem, jež je označována jako sekundární, zahrnuje opatření, která mají zabránit iniciaci, resp. omezit možnost iniciace nebezpečné výbušné atmosféry. Iniciačními zdroji jsou předměty nebo látky, jež jsou schopny odevzdat takové množství energie, a působí po takovou dobu, že se tím vyvolá zapálení dané směsi hořlavé látky a oxidačního prostředku.

22.3.2014
Siemens, s.r.o.

Systém Desigo současně s řízením technických zařízení a optimalizací jejich chodu monitoruje a řídí spotřebu tepelné a elektrické energie v areálu. Zároveň Desigo umožňuje zajistit dodávky dostatečného množství elektrické energie z vnitřních zdrojů při dočasném výpadku vnější elektrorozvodné sítě.

2.3.2014
, redakce podle podkladů Geminox a TEP Jablonec n/Nisou

Více než 15 kotelen v Jablonci n/Nisou se odpojilo od CZT. Součástí realizace kotelny bylo i její financování a zajištění provozu. Ekonomické vyhodnocení je hodně zajímavé. Přijďte si jej poslechnout na doprovodný program Aquatherm. Přednáška se koná ve čtvrtek 6. 3. v bloku od 13:15 hod. Vstup zdarma.

13.2.2014
ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o.

Frekvenční měniče finského výrobce VACON představují klíčový komponent energeticky efektivního řízení ventilátorů s motory v souladu se směrnicí ErP. Kromě komfortního ovládání umožňují také energeticky úspornější provoz. Úspora se pak může pohybovat mezi 20 až 50 % spotřebované energie.

5.2.2014
Mgr. Jiří Zilvar, redakce

Lze povzbudit české stavebnictví pomocí prostředků veřejné podpory? Je tato podpora účinná a efektivní? Zkušenosti s jejím dosavadním průběhem v ČR stejně jako trendy a očekávání v této oblasti byly tématem konference Stavebnictví, dotace, inovace pořádané k soutěži Building efficiency awards (BEFFA).

22.1.2014
Kamstrup A/S

DUWO je velké bytové družstvo pro ubytování studentů. U tohoto typu ubytování dochází k vysoké fluktuaci a pro vyúčtování spotřeby energií není ekonomicky proveditelné odečítat měřiče energií ručně nebo v delších časových intervalech. V objektu jsou připojeny nejen tradiční měřiče tepla, ale i elektroměry a vodoměry pro teplou a studenou vodu.

6.1.2014
Ing. Marek Cahlík, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně Fakulta aplikované informatiky Ústav bezpečnostního inženýrství

Cílem článku je analýza falešných poplachů z hlediska příčin a možností řešení této problematiky. V druhém dílu jsou popsány zařízení a softwarové programy, které jsou vhodné k odhalení, snížení či eliminaci falešných poplachů.

30.12.2013
Ing. Marek Cahlík, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně Fakulta aplikované informatiky Ústav bezpečnostního inženýrství

Cílem článku je analýza falešných poplachů z hlediska příčin a možností řešení této problematiky. V druhém dílubudou popsány zařízení a softwarové programy, které jsou vhodné k odhalení, snížení či eliminaci falešných poplachů.

16.12.2013
Ing. Petr Wolf, prof. Ing. Vítězslav Benda CSc., ČVUT Praha, Fakulta elektrotechnická, Kat. elektrotechnologie

Fotovoltaický systém lze připojit k zátěži přímo nebo pomocí regulátoru se sledováním bodu maximálního výkonu (MPP). Bylo zjištěno, že přímým zapojením lze získat maximálně 77 % elektrické energie oproti systému se sledovačem MPP.

11.12.2013
Bosch Termotechnika s.r.o. - Průmyslové kotle

Kogenerační jednotka Bosch poskytuje inovativní a účinnou techniku s kompaktními a prostorově úspornými rozměry. Kombinací optimálních komponentů, perfektního hydraulického vyladění a inteligentní regulační techniky Bosch nabízí řešení Vašich současných i budoucích požadavků.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama