Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Novinka Siemens v systému automatizace budov ovládací panely s dotykovým displejem

Novinka Siemens v systému Desigo pro automatizaci budov - moderní ovládací rozhraní „Desigo Touch and Web“ - dotykový displej pro intuitivní ovládání TZB s širokoúhlým barevným displejem s vysokým rozlišením.

Desigo Touch and Web

Dva panely s dotykovým displejem nabízejí intuitivní ovládání technických zařízení budov (TZB) způsobem, který je mnohem pohodlnější a výkonnější, než bylo dosud obvyklé. Nové rozhraní umožňuje ovládat zařízení v objektech také prostřednictvím webového prohlížeče.

Ovládací jednotky s dotykovým displejem umožňují realizovat zcela nové, intuitivní způsoby řízení, jež jsou operátory vysoce ceněny zejména pro uživatelskou vstřícnost a snadné použití.
Společnost Siemens na tento trend reaguje doplněním systému Desigo pro automatizaci budov o dva ovládací panely s dotykovým displejem. Model PXM40 uživatelům nabízí displej s úhlopříčkou o velikosti 10", model PXM50 pak displej s úhlopříčkou o velikosti 15". Díky použité kapacitní metodě snímání lze oba přístroje ovládat bez přítlaku – pouhým přiložením, resp. pohybem prstů – tedy způsobem známým ze současných inteligentních telefonů a tabletů. Oba ovládací panely mají širokoúhlý barevný displej s vysokým rozlišením a kontrastem i velkým pozorovacím úhlem.

 Siemens Desigo Touch and Web
Siemens Desigo Touch and Web

Snadné ovládání a efektivita

Nové dotykové panely jsou jednoúčelové operátorské jednotky určené k ovládání TZB. Přístup k funkcím operačního systému je tak u nich zablokován, aby se zabránilo změnám klíčových nastavení.
Přístroje jsou přizpůsobeny pro montáž na dveře skříně rozvaděče a trvalý provoz a lze je použít k ovládání mnoha automatizačních stanic Desigo PX současně. Pro rychlou informaci o stavu zařízení v budově se hodnoty nejdůležitějších veličin zobrazují na přehledové obrazovce i v době, kdy není přihlášen žádný uživatel.

Přihlášení uživatelé mohou prostřednictvím grafického rozhraní volit jednotlivá technická zařízení v budově a efektivně ovládat jejich funkce. Grafické uživatelské rozhraní umožňuje také nastavovat časový rozvrh činnosti TZB a zobrazení časových průběhů vybraných veličin. Tyto veličiny lze sdružit do zvláštních zobrazení s přímým přístupem, což uživateli umožňuje rychle upravit důležitá nastavení TZB tak, aby byla optimalizována spotřeba energie v budově.
Detekované závady se zobrazují v podobě seznamu výstražných hlášení, která lze přímo v aplikačním programu potvrdit, a závady tak předat k řešení údržbě, resp. servisní firmě. Při vypnutí displeje informují uživatele o výskytu výstražných hlášení světelné diody umístěné v rámu panelu.

V produktu „Desigo Touch and Web“ je použito nové webové rozhraní využívající nejnovější technologie, které uživatelům umožňují ovládat a sledovat TZB prostřednictvím webového prohlížeče nainstalovaného v notebooku nebo tabletu. Ke konfigurování webového rozhraní slouží program Desigo XWorks Plus umožňující rozhraní nastavit podle specifických potřeb uživatele.

Siemens, s.r.o.
logo Siemens, s.r.o.

Systémy automatizovaného řízení budov, systémy řízení energetických systémů, systémy řízení kotelen a předávacích stanic CZT. Přístroje pro měřicí a regulační techniku, integrované systémy budov, konzultace, projekty, software, dodávky na klíč, projekty ...

 
 
Reklama