Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Schiedel poskytuje podporu architektům a projektantům s novou 3D CAD BIM knihovnou

Společnost Schiedel vytvořila nový elektronický katalogu výrobků pomocí knihoven CADENAS, který usnadní projektování. Skupiny prvků ve všech hlavních CAD formátech jsou kompatibilní, jsou k dispozici online a neustále se aktualizují.

Společnost Schiedel se řadí již více než 70 let k absolutní špičce mezi výrobci systémů pro odvod spalin. Jejím cílem je efektivní a spolehlivé napojení spotřebičů na komínový systém. Nyní společnost Schiedel přichází s novinkou, která významně ulehčí práci zejména architektům a projektantům. Společnost Schiedel vytvořila nový elektronický katalogu výrobků pomocí knihoven CADENAS, který usnadní projektování. Skupiny prvků ve všech hlavních CAD formátech jsou kompatibilní, jsou k dispozici online a neustále se aktualizují.

CADENAS
 

Snadnější projektování a aktuálními daty


Elektronický katalog produktů – založený na technologii eCATALOGsolutions – je k dispozici ke stažení na portálu http://schiedel.partcommunity.com. „V první řadě nám jde o to, že inženýři, projektanti a architekti mají na začátku procesu plánování významný vliv na volbu konkrétního komínového systému. A s elektronickým katalogem produktů, který se chová jako 3D BIM CAD knihovna, je tato práce mnohem jednodušší, neboť data jsou stále aktuální a přesná,“ vysvětluje Herbert Pühringer, který je zodpovědný za tento projekt společnosti Schiedel.

 

Knihovna se neustále rozšiřuje


V současné době je již jako první k dispozici ke stažení dvouplášťový komínový systém Schiedel ICS 25. Je to lehký dvouplášťový systém s vložkou a pláštěm z nerezové oceli a vloženou tepelně izolační vrstvou. Je vhodný pro všechny typy spotřebičů a všechny druhy paliv. Práce na knihovnách Schiedel kontinuálně pokračuje a postupně budou publikovány knihovny pro další nerezové i keramické systémy. Zobrazení včetně reálných rozměrů je k dispozici jak v 2D, tak i 3D pohledu.

Inženýři, projektanti a investoři najdou v knihovně všechny nejvyužívanější formáty souborů pro BIM a AEC CAD, jako je například Autodesk Revit, Nemetschek Allpan a Grafisoft ArchiCAD apod. Všechna data jsou k dispozici online, soubory z knihovny je možné stahovat, dále na portálu můžete vytvářet prezentace. Jazykové rozhraní portálu podporuje řadu jazyků včetně češtiny.


Virtuální realita pro dokonalou prostorovou představu

Jako přidanou hodnotu nabízí katalog využití funkce virtuální reality. Pomocí funkce „Cardboard viewer“ a chytrého telefonu si vytvoříte dokonalou prostorovou představu o konkrétním prvku.


Aktuálnost a kompatibilita s podporou silného partnera

Vývojáři softwaru CADENAS zaručují trvalou aktuálnost knihoven a jejich prvků. Navíc je vždy zajištěna kompatibilita údajů v elektronickém katalogu výrobků se všemi hlavními CAD systémy a verzemi založenými na BIM a AEC CAD technologii. „Spolupráce Schiedel a CADENAS není náhodná,“ vysvětluje Herber Pühringer. „Společnost CADENAS známe a sledujeme velmi dlouhou dobu. Pro naší vnitřní potřebu často úspěšně pracujeme právě s komponenty různých elektronických katalogů. CADENAS je navíc jedním z mála dodavatelů 3D CAD objektů jak pro strojírenství, tak i stavebnictví a architekturu (BIM). Proto jsme touto cestou zabili dvě mouchy jednou ranou,“ dodává Pfüringer.

Schiedel, s.r.o.
logo Schiedel, s.r.o.

SCHIEDEL - výrobce a prodejce komínů pro novou i stávající výstavbu - keramické, nerezové, vícevrstvé. Komíny pro nízkoenergetický dům, komínové systémy pro speciální použití. Komínové vložky Schiedel pro vložkování a obnovu stávajících komínů. Krbové ...