Věnujte se projektu, ne papírování!

Datum: 6.12.2016  |  Organizace: Callida, s.r.o.  |  Firemní článek

Mnoho investorů, projektových manažerů, dodavatelů či stavbyvedoucích většinou řeší stejný problém – jak rychle a přehledně komunikovat mezi kanceláří a stavbou, případně s dalšími partnery (subdodavateli, zástupci investora apod.). Zpravidla se to neobejde bez vyplňování celé řady formulářů a protokolů. Ale existuje i efektivnější způsob, jak řídit stavbu a zbavit se nepřehledných archivů v papírové podobě.

Callida, s.r.o.
Kloboučnická 24
140 00 Praha 4

tel.:234 710 234
e-mail:
web:www.callida.cz

Nesdílená informace jako by neexistovala

V současné době je běžná praxe taková, že každý nedodělek, každou změnu, přejímku nebo autorizaci je potřeba nahrát, potvrdit, odevzdat, kopírovat a pak vše archivovat v šanonech či nepřehledných sjetinách. Jak postupují stavební práce, tak každodenní agenda narůstá. Tím se stává řízení stavby méně přehledné, a to zejména kvůli hromadění nejrůznějších dokumentů, reportů a zápisů. Jistě, pro někoho je to denní chleba a rád se odpoledne šéfovi pochlubí: Podívej, dnes jsem vyřídil tenhle metrový štos papírů. Ovšem komu jde skutečně o to pracovat efektivně a věnovat se naplno projektu místo papírování, tomu tento styl práce nemůže vyhovovat. Přitom dnes už existují možnosti a technologie, které celý proces nejen výrazně urychlí, ale hlavně zefektivní.

Jít s dobou se vyplatí

Představte si, že byste v dnešní době používali pro každodenní komunikaci starý telefon s vytáčecím číselníkem. Bez možnosti zasílání SMS zpráv, bez přístupu k internetu, bez fotoaparátu a dalších vymožeností, které chytré telefony nabízejí. Jistě by se s ním žít i pracovat dalo, ale ruku na srdce, stáli byste o to? Věci, které lidem přinášejí užitek a pomoc, se vždy prosadí a po čase je už bereme jako samozřejmost. To platí také o mobilní aplikaci Field View, která je přímo určená pro tablety i chytré telefony a je navržená pro řízení projektů. To, co projektový manažer zaznamená složitě na papír, a tyto poznámky se pak většinou nesystémově zpracovávají, lze pomocí Field View vyřešit snadno, rychle a přehledně. A hlavně přímo na místě jen s tabletem v ruce.

Jak tedy Field View funguje?

Pomocí této aplikace se do tabletu nahraje 2D výkresová dokumentace konkrétní stavby. Změna nebo úkol, který má být vykonán, se snadno přiřadí přímo k danému místu v projektu. Lze jednoduše pořídit fotografii a okamžitě ji sdílet s dodavateli. Jediným kliknutím se e-mailem rozešlou protokoly se zadanými úkoly konkrétním osobám, které mají problém řešit. Samozřejmě je možné zpětně kontrolovat zadané úkoly, a díky tomu projektový manažer vždy ví, kdo, jak a kde pracuje. A protože data v tabletu jsou neustále aktualizovaná, má pokaždé k dispozici skutečný obrázek, jak práce na projektu probíhají.

Projektového manažera rovněž zajímá, zda-li subdodavatelé pracují podle smlouvy a dodržují stanovené termíny. Tyto informace jednoduše získá přes online webové rozhraní, takže může sledovat klíčové ukazatele projektu a vytvářet si tak vlastní reporty a analýzy. Veškerá data jsou umístěná v zabezpečeném sdíleném prostředí – vždy snadno a rychle dostupná, a to i po letech. Tím odpadá nepřehledná archivace dokumentů v papírové podobě.

Implementace a nastavení systému Field View zabere jen několik hodin a v podstatě okamžitě je plně funkční a lze s ním začít ihned pracovat. Více se dozvíte na www.fieldview.cz

 

Datum: 6.12.2016
Organizace: Callida, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Normy

Knihovna FM

Partner - Facility management

logo Mark2 Corporation

Odborné semináře TZB-info

Odborné semináře - Správa a provoz nemovitostí, FM v praxi
Správa budov, úspory energií a správa technického zařízení od předních odborníků. Témata přizpůsobíme vašim potřebám. Školení vícedenní i na 1 den na vybrané téma. Máte dotazy nebo zájem o školení?
Přečtěte si reakce účastníků 5 denních seminářů 3+ 2 dny s certifikátem:
Podzim 2013: Praha 6 Petřiny
Únor 2014: Hotel Golf, Praha
Podzim 2014: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2015: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2016: Aquapalace Hotel Prague
Březen 2017: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2017: Aquapalace Hotel Prague


účastníci semináře FM

Spolupráce

Česká pobočka mezinárodní asociace Facility managementu (IFMA CZ) www.ifma.cz

Odborný garant

Petra Gütterová
 
 

Aktuální články na ESTAV.czKarlovarský hotel Thermal se začne opravovat na konci rokuUmění recyklace: Staré cihly rozdrtí a tvoří z nich novéOd noci je uzavřen Libeňský most, tramvaje jsou odkloněnyKostel s obtížemi vzdoroval válce i totalitě. Dostal moderní skleněnou střechu a ožívá