WELL-BEING – co to vlastně znamená?

Datum: 17.3.2018  |  Autor: redakce

Dle této filozofie mohou být řešené celé interiéry, kde hraje hlavní roli výběr kvalitních přírodních materiálů, dobrá dispozice, ergonomie, příjemné i funkční osvětlení, živé rostliny a to, co nám dělá dobře.

Ilustrační obrázek, zdroj: autorka a Tribu
Ilustrační obrázek, zdroj: autorka a Tribu

Stále častěji se v textech i v prezentacích o interiérech setkáváme s kategorií "well-being". Co to znamená?

„Je to úzce spojené se slovem wellness, tedy cítit se dobře - být v pohodě“, říká Ing. Iva Bastlová, DiS., interiérová designérka, která se zaměřuje se na soukromé i veřejné interiéry s důrazem na individuální přístup a dotažení projektu k realizaci ve vlastním ateliéru Loxo.
„Až na konferenci Hotelového spa & wellness jsem si uvědomila, jak může být toto slovo také vnímáno a že význam může řada lidí chápat zcela jinak. Ve všem mě utvrdil Jack Travis, zakladatel prvního wellness centra, které vzniklo v 70. letech v San Franciscu. Ten jako první řečník hovořil o tom, proč takové centrum založil a jak vlastně vypadalo. Důvod byl jasný, jako lékař nechtěl jen předepisovat pilulky a zajímal se o prevenci. A cítit se dobře po všech stránkách, je ta nejlepší prevence. Možná vás překvapí, že toto 1. wellness centrum mělo jen jednu vířivku v suterénu, a téměř nikdo ji nevyužíval. Mnohem významnější bylo lidské obětí.“

TZB-info: U nás vnímáme wellness jako místo, kde stojí sauna, vířivka a další technické vybavení.

„Ano, ale wellness a well-being však o tom není,“ vysvětluje Ing. Iva Bastlová, DiS. a pokračuje: „V tomto duchu a dle této filozofie mohou být řešené celé interiéry, kde hraje hlavní roli výběr kvalitních přírodních materiálů, dobrá dispozice, ergonomie, příjemné i funkční osvětlení, živé rostliny a to, co nám dělá dobře. Barva ani styl není jasně daný, jde jen o naše - či klientovi pocity. Zdůraznit bych v tomto článku chtěla i údržbu. Pokud vybereme materiál, který je na údržbu náročný nebo lze velmi snadno poškodit, bude to stresovat uživatele a to není ten správný směr.“

TZB-info: Podlehá Well-being trendům?

„Interiéry tohoto typu jsou nadčasové, jen tak se neokoukají a nepřestanou bavit. Ty nenásledují trendy, ba naopak - trendy se tímto směrem ubírají,“ odpovídá Ing. Iva Bastlová, DiS.

Na veletrhu For Interior 2017 byly přednášky a expozice na téma Well-being. "Ohlasy od návštěvníků předčily naše očekávání a jen se nám potvrdilo, že i koncový klient touží po pohodovém bydlení", byla s expozicí spokojena Ing. Iva Bastlová, DiS. Na expozici se podílely tyto společnosti: V-PODLAHY, PLASTIA, HITRA, LUSITO, TOMTON a TRIANT.

„S našimi dřevěnými radiátory TOMTON jsme se zúčastnili expozice Well-being, jejímž tématem byly přírodní materiály. Jsme rádi, že jsme měli možnost představit naše produkty na tak vkusné a propracované akci, kam náš radiátor skvěle zapadl a ohromil mnoho návštěvníků. Akce byla velice podařená, “řekla k účasti na expozici Ing. Lucie Říhová ze společnosti TOMTON


 

Hodnotit:  

Datum: 17.3.2018
Autor: redakceSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (žádný příspěvek, přidat nový)


Témata 2018

CAD a BIM knihovny

Normy

Knihovna FM

Odborné semináře TZB-info

Odborné semináře - Správa a provoz nemovitostí, FM v praxi
Správa budov, úspory energií a správa technického zařízení od předních odborníků. Témata přizpůsobíme vašim potřebám. Školení vícedenní i na 1 den na vybrané téma. Máte dotazy nebo zájem o školení?
Přečtěte si reakce účastníků 5 denních seminářů 3+ 2 dny s certifikátem:
Podzim 2013: Praha 6 Petřiny
Únor 2014: Hotel Golf, Praha
Podzim 2014: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2015: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2016: Aquapalace Hotel Prague
Březen 2017: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2017: Aquapalace Hotel Prague


účastníci semináře FM

Spolupráce

Česká pobočka mezinárodní asociace Facility managementu (IFMA CZ) www.ifma.cz

Odborný garant

Petra Gütterová
 
 

Aktuální články na ESTAV.czStát letos rekordně podpoří stavbu cyklostezek, přibude 50,1 kmFOR ARCH 2018 upozorní nejen na novinky v legislativě, ale i na časté chyby ve stavebnictvíStavební připravenost pro venkovní a vnitřní stínění domů i bytůSenát schválil úpravy vzniku společenstev vlastníků bytů