Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Rozhovory, komentáře

Ing. Walter Sodomka ml., ředitel APOKS. Zdroj: estav.tv
24.2.2024APOKS – asociace pro optimalizaci komínů a spalování, z.s.
Vodík jako řešení pro soběstačnost a udržitelnost v oblasti energetiky budov. 2. ročník vodíkové konference H2 HEATING proběhne 30. 5. 2024 ve WELLNESS HOTEL STEP v Praze.
23.2.2024Martin Kubín, redakce
V prostorách stavební fakulty ČVUT můžete do konce února zhlédnout pozoruhodnou výstavu, která mapuje vývoj projektu, jehož cílem je vznik střední školy v Zambii. Nejedná se ovšem o dodávku stavby na klíč, o kterou se po přestřižení pásky všichni přestanou zajímat. Je to přesně naopak. Do stavby školy jsou zapojeni místní obyvatelé, kteří se během celé realizace vzdělávají.
Foto © vencav, Fotolia.com
16.2.2024Ing. Milan Bechyně, redakce TZB-info
Bývalý člen bankovní rady ČNB a spolupracovník „Pačesových komisí“ Lubomír Lízal komentuje návrh aktualizace současně platné Státní energetické koncepce, který Ministerstvo průmyslu a obchodu minulý týden vložilo do připomínkového řízení.
2.2.2024redakce
TZB-info doporučuje Podzimní pravidelné školení poběží v termínu 14.-16.+21.-22. října 2024. Intenzivní 5denní (3+2 dny) vzdělávací seminář je zaměřen na technické, ekonomické a energetické aspekty správy nemovitostí. Účastníci obdrží Certifikát managera správy a provozu nemovitostí, který vydává TZB-info.
Nová výrobní hala Master Thermu v Jablonci nad Jizerou
1.2.2024Master Therm tepelná čerpadla s.r.o.
Master Therm není v segmentu tepelných čerpadel žádným nováčkem, spíše naopak. Výrobců tepelných čerpadel v Česku najdeme jen málo, a právě Master Therm vyniká tím, že vyrábí tepelná čerpadla vzduch-voda i země-voda. Firma, která letos oslaví 30 let na trhu, svoji výrobu rozvíjí už od roku 2004.
Radek Červín, NIBE Energy Systems. Zdroj: estav.tv
30.1.2024redakce
Fotovoltaika nejvíc elektřiny vyrobí v létě, tepelné čerpadlo má největší spotřebu v zimě. Co je potřeba, by se kombinace fotovoltaiky a tepelného čerpadla vyplatila? V rozhovoru pro Estav.tv odpovídá Radek Červín ze společnosti NIBE Energy Systems.
26.1.2024Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Novela energetického zákona lex OZE III. zavádí do české legislativy pojmy akumulace, agregace a flexibilita. Děje se tak v rámci možností co nejpomaleji a jediný důvod, proč se o něco takového vůbec usiluje, je tlak Evropské unie. Co mají tyto služby řešit? Jakým překážkám jejich zprovoznění v ČR čelí? A kdo na zpoždění vydělává? O tom jsme v rozhovoru pro estav.tv hovořili s Janem Fouskem, výkonným ředitelem asociace AKU-BAT.
Co se změní v dotačních titulech 2024?
17.1.2024Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
Rozhovor s Ing. Petrem Valdmanem, ředitelem SFŽP ČR, o dotacích a jejich změnách. A také pozvánka na Infothermu 2024 do Ostravy, kde jsou dotační tituly partnerem doprovodného programu, který budeme streamovat.
29.12.2023
Digitální televizi estav.tv v roce 2023 ozdobilo ocenění GRAND PRIX. Odborná porota ocenila celý koncept, ale i jednotlivá témata, rozhovory, reportáže, pořady i audiočlánky.
20.12.2023Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Stavba fotovoltaiky téměř výhradně na střechách rodinných domů znamená, „že v době energetické krize dáme levnou elektřinu z fotovoltaiky třeba třetině Benešova,“ říká v rozhovoru Jan Krčmář, ředitel Solární asociace. Jaké jsou bariéry rozvoje fotovoltaiky na rodinných domech, v areálech firem nebo na polích? A proč o ně vůbec usilovat?
12.12.2023Redakce
Jak je účinnost ventilátorů chápána z pohledu výrobce, projektanta VZT a energetického specialisty a kde se potkávají? Kulatý stůl s doc. Ing. Alešem Rubinou, Ph.D. z VUT v Brně, Ing. Milošem Lainem, Ph.D. z ČVUT v Praze a Jiřím Hanusem z Ziehl Abegg.
Jiří Heger a Jan Štěpán, PROPASIV. Zdroj: estav.tv
8.12.2023redakce
Tepelný most nebo také tepelná vazba je místo, kde konstrukcí domu uniká více tepla než v ostatních místech tepelné obálky objektu. Jsou nedílnou součástí každé konstrukce a není možné se jim zcela vyhnout. Dobrá zpráva je, že je lze redukovat na minimum, aby jejich vliv byl co nejmenší a nezpůsoboval žádné funkční poruchy. O tepelných mostech a jejich eliminaci prostřednictvím řešení PROPASIV® jsme si povídali s pány Jiřím Hegerem a Janem Štěpánem.
Energetické úspory a témata pro provoz budov pro MČ a příspěvkové organizace Prahy, foto redakce
6.12.2023Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
V celkovém součtu neočekáváme žádný velký růst cen elektřiny, ke změnám ve vyúčtování tepla a teplé vody dojde až v roce 2025, od ledna budou moci vznikat energetická společenství a od července potom mohou začít sdílet elektřinu. Mimo jiné i toto zaznělo na semináři.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


VIDEA 
 
Reklama