Metodická příručka pro města a obce sousedící s průmyslovými zónami

Datum: 26.5.2017  |  Autor: redakce podle MV ČR

Vláda schválila metodiku jako součást materiálu obsahujícího souhrn dalších přijatých opatření, jejichž cílem je zklidnění situace v problémových lokalitách Královéhradeckého a Plzeňského kraje. Mimo jiné řeší průmyslové zóny z pohledu územního plánování.

Kritickou situaci v oblasti průmyslových zón se rozhodl ministr vnitra řešit vytvořením meziresortní pracovní skupiny počátkem tohoto roku. Cílem skupiny bylo najít řešení problémů, se kterými se obce potýkají v souvislosti s vyšší koncentrací zaměstnaných cizinců. Jedním z výstupů byla také metodika pro obce.
„Jsem rád, že se nám podařilo splnit, co jsme slíbili, tedy vytvořit metodiku, která pomůže obcím řešit jejich problémy s rozvojem průmyslových zón,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec. Metodika bude sloužit jako návod městům a obcím, které sousedí či v budoucnu budou sousedit s areály průmyslových zón.

Metodika popisuje možnosti samospráv, jak problematickému stavu na území obce předejít nebo jak tento stav napravit.

Metodika řeší čtyři oblasti:

  • ochranu veřejného pořádku a bezpečnosti,
  • poskytování ubytování pro pracovníky průmyslových zón,
  • poskytování zdravotní péče
  • průmyslové zóny z pohledu územního plánování
Obsahuje tak například základní informace o konkrétních preventivních programech Ministerstva vnitra, popisuje možnosti obce zřídit obecní policii a její pravomoci v oblasti silničního provozu a ochrany veřejného pořádku. Dále také popisuje právní rámec kontroly zahraničních pracovníků a ubytoven.

Metodická příručka pro města a obce sousedící s průmyslovými zónami
 

Hodnotit:  

Datum: 26.5.2017
Autor: redakce podle MV ČRSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (žádný příspěvek, přidat nový)


Témata 2018

Normy

Knihovna FM

Partner - Facility management

logo Mark2 Corporation

Odborné semináře TZB-info

Odborné semináře - Správa a provoz nemovitostí, FM v praxi
Správa budov, úspory energií a správa technického zařízení od předních odborníků. Témata přizpůsobíme vašim potřebám. Školení vícedenní i na 1 den na vybrané téma. Máte dotazy nebo zájem o školení?
Přečtěte si reakce účastníků 5 denních seminářů 3+ 2 dny s certifikátem:
Podzim 2013: Praha 6 Petřiny
Únor 2014: Hotel Golf, Praha
Podzim 2014: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2015: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2016: Aquapalace Hotel Prague
Březen 2017: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2017: Aquapalace Hotel Prague


účastníci semináře FM

Spolupráce

Česká pobočka mezinárodní asociace Facility managementu (IFMA CZ) www.ifma.cz

Odborný garant

Petra Gütterová
 
 

Aktuální články na ESTAV.czDalší plavební komora na Vltavě? Povodí chce oživit debatu o stavběDvoupatrový hausbót: Dům na vodě poskytuje komfortní bydleníS cihlou Heluz Family 2in1 s integrovanou izolací protopíte méněChcete komfort i během horkého léta? Využijte modul CoolBreeze