Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

CAD Studio a AIW Graph se spojují

Akciová společnost CAD Studio, největší specializovaný dodavatel CAD, CAM, GIS a BIM řešení ve střední Evropě, a další autorizovaný partner firmy Autodesk, společnost A|W Graph (AWG), se dohodly na společné budoucnosti.

CAD Studio a A|W Graph se spojují
CAD Studio a A|W Graph se spojují

CAD Studio přebírá veškeré aktivity A|W Graphu a posiluje tak pozici na trhu softwarových řešení Autodesku pro CAD/CAM, média a zábavu.

Společnosti CAD Studio a AWG uzavřely dohodu o společné budoucnosti a CAD Studio a.s. se stává vlastníkem 100% podílu v A|W Graph s.r.o. Kombinovaný roční obrat obou společností je 333 mil. Kč. Pro AWG a jeho zákazníky tento krok znamená možnost využití zázemí a odbornosti CAD Studia v oblasti strojírenské správy dat, BIM technologií ve stavebnictví, v oblasti GISu nebo dalších oborů. Získávají také přístup ke všem nástrojům technické podpory a zakázkového vývoje software společnosti CAD Studio. Pro CAD Studio jde o významné rozšíření kompetencí pro oblasti filmového a herního průmyslu – aplikace 3ds Max, Maya a jiné. Společnost A|W Graph byla dodavatelem technologií např. pro známé animované filmy Lichožrouti a Hurvínek a kouzelné muzeum, nebo pro počítačovou hru Kingdom Come.

Další oblastí s velkými odbornými zkušenostmi AWG je oblast průmyslového designu, zejména pro automobilový průmysl – především aplikace rodiny Autodesk Alias, VRED (virtuální realita) a další.

Na 22letou tradici firmy A|W Graph bude navazovat nová divize CAD Studia M&E a Design pod vedením jednatele a zakladatele AWG, Karla Hibaly. Strojírenská část společnosti přejde do divize strojírenství CAD Studia.

A|W Graph přináší do CAD Studia důležité rozšíření kompetencí do oblastí, které bychom rádi využili u některých našich stávajících zákazníků a zároveň to společnost posouvá do nových zajímavých oblastí. Pro CAD Studio představuje tato akvizice další krok na cestě v růstu na úroveň evropského hráče v oblastech CAx technologií navrhování a správy technických dat,“ říká Jan Binter, výkonný ředitel CAD Studia.

CAD Studio s.r.o.
logo CAD Studio s.r.o.

CAD Studio s.r.o. je největším středoevropským partnerem společnosti Autodesk. Dodáváme CAD/CAM/CAE, GIS/FM a PDM/PLM řešení pro strojírenství, stavebnictví a architekturu, mapování, liniové stavby, 3D vizualizace, správu dokumentů a správu majetku.

 
 
Reklama