Konference BOZP v roce 2017: čím bude žít bezpečnost a ochrana zdraví při práci v následujícím období?

Datum: 19.11.2016  |  Organizace: BOZPprofi  |  Firemní článek

Legislativa pro oblast bezpečnosti a ochrany zdraví při práci ukládá zaměstnavatelům řadu povinností. Doplnit si informace o tom, co je v současné bezpečnosti práce nejdůležitější, setkat se s podobně zaměřenými kolegy, ale také potkat a vidět přednášet přední osobnosti oboru – to vše budou moci účastníci druhého ročníku Konference BOZP, která se chystá na druhou polovinu listopadu do Prahy.

První ročník vzbudil skvělé ohlasy a lze očekávat, že druhý ročník Konference BOZP v roce 2017 na jeho úspěch po všech směrech naváže.

Během rozhovoru o přestávce prvního ročníku řekl Robert Křepinský, předseda Stálého výboru pro legislativu při Radě vlády pro BOZP, který celou akci moderoval: Myslím, že ČR má historicky velmi dobrý základ v bezpečnosti a ochraně zdraví při práci. České země byly nejprůmyslovější částí Rakousko-Uherska. Tato vysoká úroveň je u nás přítomna dodnes. Co je však pro zaměstnavatele i odborně způsobilé osoby těžké, je vyznat se v přívalu legislativy. Předkladatelé návrhů by jistě mohli dělat více, aby předpisy byly srozumitelnější …

V Česku tak máme zakořeněný jakýsi cit pro bezpečné chování při práci, avšak dobrá úroveň bezpečnosti jako takové trochu kontrastuje s nedodržováním konkrétních předpisů. To není uspokojivé, přestože podíl na něm mají i předkladatelé ne zcela srozumitelných předpisů.

Možnost vybraným ustanovením lépe a v širších souvislostech porozumět skýtá zaměstnavatelům a odborně způsobilým osobám konference BOZP v roce 2017. Kromě přehledu legislativních novinek a informací o poznatcích z činnosti orgánů státního dozoru na ní zazní přednášky o kategorizaci prací, pravidlech pro nakládání s chemickými látkami a směsmi, novele zákona č. 309/2006 Sb., nebo o tom, jak správně pracovat s osobními údaji zaměstnanců. Kromě přednášejících, je řada významných osobností oboru zvána také jako hosté do pléna. Své zkušenosti si účastníci samozřejmě budou moci vyměnit také s podobně zaměřenými kolegy.

Na závěr zmíněného rozhovoru pan Křepinský všem zainteresovaným vzkázal: Chovejme se bezpečně. Nerozumíme-li něčemu, nějakému pokynu, nějakému pravidlu, předpisu, ptejme se. A komunikujme mezi sebou!

Konference BOZP v roce 2017 k tomu jistě bude skvělou příležitostí.

Doplňující informace

O konferenci BOZP v roce 2017

Konference přinese přehled o zásadních tématech BOZP v ČR na konci roku 2016. Akce účastníkům poskytne jedinečnou příležitost setkat se s podobně zaměřenými kolegy a vyměnit si s nimi zkušenosti, ale také vyslechnout výklad klíčových témat bezpečnosti a ochrany zdraví při práci od předních odborníků na BOZP v České republice. Loňský první ročník sklidil dobré ohlasy napříč oborem a druhý ročník slibuje na tento úspěch navázat. Akce má podporu řady významných institucí, jejichž činnost souvisí se zajištěním bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Konference si postupně buduje renomé významné oborové akce, na jejím druhém ročníku byste proto rozhodně neměli chybět!

Více na http://www.kursy.cz/konference-bozp-v-roce-2017-productskbozp/

O portálu BOZPprofi

BOZPprofi je odborný portál pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci. Navazuje na dříve vydávané odborné příručky nakladatelství Verlag Dashöfer věnované oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci s pravidelným aktualizačním servisem. Předplatitelská sekce portálu obsahuje v současnosti více než 1500 textů s garancí aktuálnosti. Kromě toho přináší portál každý týden volně přístupné informace o novinkách v oboru, nabídce výrobků a služeb pro BOZP a odpovědi na čtenářské dotazy.

 

Datum: 19.11.2016
Organizace: BOZPprofiSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Normy

Knihovna FM

Partner - Facility management

logo Mark2 Corporation

Odborné semináře TZB-info

Odborné semináře - Správa a provoz nemovitostí, FM v praxi
Správa budov, úspory energií a správa technického zařízení od předních odborníků. Témata přizpůsobíme vašim potřebám. Školení vícedenní i na 1 den na vybrané téma. Máte dotazy nebo zájem o školení?
Přečtěte si reakce účastníků 5 denních seminářů 3+ 2 dny s certifikátem:
Podzim 2013: Praha 6 Petřiny
Únor 2014: Hotel Golf, Praha
Podzim 2014: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2015: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2016: Aquapalace Hotel Prague
Březen 2017: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2017: Aquapalace Hotel Prague


účastníci semináře FM

Spolupráce

Česká pobočka mezinárodní asociace Facility managementu (IFMA CZ) www.ifma.cz

Odborný garant

Petra Gütterová
 
 

Aktuální články na ESTAV.czDo 3. ročníku České ceny za architekturu se přihlásilo 145 realizacíDveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiérSpolečnost HELUZ byla oceněna na veletrhu ConecoNa chatě po zimě zkontrolujte navlhlé zásuvky či prodlužovací kabely