Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Mít doma zdravý vzduch nikdy nebylo jednodušší

Ekologické a ekonomické řešení pro čištění vzduchu

99 procent lidí ve městech dýchá znečištěný vzduch. Miliony lidí ročně kvůli tomu zemřou. Pojďme s tím něco dělat!

Česko je velmoc ve světě nanotechnologií a velice často objevuje jejich nové možnosti. Materiály v nanoformě zásadně zvyšují svůj povrch. Toho využívají i produkty, které díky fotokatalýze čistí vzduch. Český vědec Ing. Jan Procházka, Ph.D. vyvinul a patentoval fotokatalytické nátěry s tak velkou fotokatalytickou účinností, že by lidi kdekoliv na světě mohli doma dýchat čistý vzduch bez ohledu na to, jak znečištěný je ten venkovní.

Ze stropů svých místností si můžete vytvořit vysoce účinnou ekologickou čističku vzduchu, která vydrží více než 10 let.  Fotokatalytické nátěry FN NANO® vám zajistí čištění vzduchu, rozdíl rozhodně pocítíte.

Nejvíc to oceníte při smažení, úklidu prachu či pohledu na své pokojové rostliny, kterým se bude lépe dařit.

Fyzikální jev fotokatalýzy využívá skutečnosti, že na povrchu stěn a stropů lze vytvořit vrstvu, která se aktivuje působením přirozeného nebo umělého UVA světla. Molekuly organických látek, včetně alergenů či pachů, tak dokonale rozloží na neškodné látky. K tomu všemu stačí přirozené proudění vzduchu.

UVA vlnová délka, přítomná ve slunečním záření, vám aktivuje fotokatalýzu, ta následně rozloží molekuly pachu apod. Díky aktivačním UVA světlům si můžete čistit vzduch i když slunce zrovna nesvítí. Světlo svítí na povrch stropu, který ho kompletně pohltí a veškerou jeho energii využije k čištění vzduchu.

Více informací


FN-NANO s.r.o.
logo FN-NANO s.r.o.

FN NANO® je technologie 21. století, která dokáže čistit vzduch a zajišťuje vysokou sanitárnost prostředí. S touto technologií zůstávají povrchy dlouhodobě čisté bez virů, bakterií či plísní. Z ovzduší odstraňuje jedovaté látky, alergeny i zápachy.

 
 
Reklama