Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Potkani v době koronaviru

Poslední dobou se v médiích objevují zprávy o návratu zvířat do míst, která jsme jim my lidé odebrali. Následkem koronavirové karantény se snížila doprava, což způsobilo, že se zvířata cítí bezpečněji

Poslední dobou se v médiích objevují zprávy o návratu zvířat do míst, která jsme jim my lidé odebrali. Následkem koronavirové karantény se snížila doprava, což způsobilo, že se zvířata cítí bezpečněji a přirozeně tak svá teritoria rozšiřují.

Není tomu jinak u potkanů. V důsledku toho, že restaurace a jiná zařízeni jejichž odpad zajišťuje hlodavcům bohatý zdroj potravy, musely přerušit provoz, se ve městech napříč světem zvýšil výskyt potkanů v ulicích.

Společnost Anticimex se rozhodla tento fenomén podložit daty a ukázat, jak karanténa pozměnila chování potkanů. Díky informacím získaným pomocí kanalizačních pastí SMART Trap, vypočítaly pomocí algoritmů Pest Development Index (PDI).

Více se dozvíte ve videu zde

RodentCtrl - Saricotex s.r.o.
logo RodentCtrl - Saricotex s.r.o.

Jsme autorizovaným partnerem WiseCon/Anticimex Innovation Center pro ČR. Anticimex SMART je jediný systém na celosvětovém trhu, který bez použití jedu dokáže dlouhodobě, systematicky a efektivně zajistit 24/7 ochranu areálu proti myšovitým hlodavcům.

 
 
Reklama