Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

CAD Studio - rekordní hospodářské výsledky za fiskální rok 2018

Společnost CAD Studio, největší specializovaný dodavatel CAD, CAM, BIM a GIS řešení ve střední Evropě, uzavírá svůj finanční rok vždy v březnu a hospodářské výsledky za tento rok překonaly dosavadní maxima.

Firma dosáhla celkového obratu 395 milionů korun, což představuje meziroční nárůst přes 38 % a u slovenské divize dokonce 62 %, a posílila v prodeji licencí a služeb pro klíčové oblasti strojírenství a výroby i stavebnictví a architektury.

Rok 2018 završil přechod obchodního modelu prodeje CAD a BIM aplikací od Autodesku. Ty jsou již dodávány výhradně levnější a pro zákazníky pružnější formou pronájmu (subscription) a i většina stávajících zákazníků již využila 3leté akce zvýhodněného přechodu z trvalých licencí na subscription (M2S). Přesto společnost CAD Studio zaznamenala téměř 44% meziroční nárůst obratu v prodeji licencí Autodesk. Na zaznamenala dokonce 71% nárůst obratu z prodeje těchto licencí.

Růst se projevil v oblasti strojírenství (CAD/CAM), ale zejména ve stavebnictví (BIM) a GIS. K růstu obratu přispělo i posílení pozice v oboru designu a multimédií díky loňské akvizici společnosti A|W Graph.

„Vidíme trvající zájem našich zákazníků - projektantů, investorů i výrobců pro stavebnictví - o řešení a implementační služby kolem Informačního modelu budovy (BIM) - tedy především o aplikace Revit a Civil 3D, o knihovny a o nástroje pro spolupráci. Ve výrobním průmyslu pokračuje snaha firem zefektivnit své konstrukční a obchodní procesy propojením CAD, PDM, ERP a web služeb, kde má CAD Studio dlouholeté zkušenosti. Těší nás také rostoucí zájem o naše GIS řešení twiGIS. Budeme rovněž pokračovat ve vývoji vlastních aplikací, bonus nástrojů, knihoven, konverzních nástrojů a postprocesorů pro české, slovenské i zahraniční zákazníky.“ říká Jan Binter, výkonný ředitel CAD Studia.

CAD Studio s.r.o.
logo CAD Studio s.r.o.

CAD Studio s.r.o. je největším středoevropským partnerem společnosti Autodesk. Dodáváme CAD/CAM/CAE, GIS/FM a PDM/PLM řešení pro strojírenství, stavebnictví a architekturu, mapování, liniové stavby, 3D vizualizace, správu dokumentů a správu majetku.

 
 
Reklama