Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Pravidelná kontrola – nutná podmínka správné funkce nouzové sprchy

Datum: 24.9.2018 4:23  |  Autor: Ing. Milena Valíčková  |  Organizace: BangCo s.r.o.  |  Firemní zpráva

Bezpečnostní či nouzové sprchy jsou součástí všech pracovišť, kde může dojít k ohrožení zdraví člověka. Aby byla sprcha vždy plně funkční, jsou nezbytné její pravidelné kontroly.

Oční sprchy BangCo
Masná 463/7A
60200 Brno

tel.:541 240 127
e-mail:
web:www.OcniSprchy.cz

Pravidelná kontrola – nutná podmínka správné funkce nouzové sprchy

Při zasažení osob požárem nebo hrozí-li poleptání chemikáliemi na velké ploše, první pomoc zajišťují bezpečnostní tělní sprchy. V případě částečného zasažení je vhodné využití kombinovaných očních a tělních sprch, u kterých je možnost využít jen oční sprchy.

Sprchy se instalují různým způsobem: do omítky, na stěnu, do obložení, nebo mohou být volně stojící s montáží na podlahu. Oblíbené jsou i praktické modely, které se montují nad dveře. Kvalitní nouzové sprchy se vyrábějí z nerezu nebo kombinaci nerezu a mosazi kryté chemicky odolným práškovým lakováním. Nově vyvinuté speciální samovyprazdňovací sprchovací hlavice vyrobené z nerezu nebo chemicky odolného ABS plastu zajistí šetrný oplach díky rozdělení množství vody do jemných proudů a nepoškodí pokožku ani zrak. 

Firma BangCo (OčníSprchy.cz) nabízí ověření funkčnosti všech typů bezpečnostních sprch jako servisní výkon. Součástí této služby je prověření kompletnosti a funkčnosti sprchy, zjištění poškozených a vadných dílů, kontrola varovných symbolů z hlediska viditelnosti a pevnosti. O ověření je vystaven protokol včetně návrhu na náhradu poškozených nebo chybějících dílů a piktogramů, případně návrhu na náhradu starých, opotřebených a nevhodných sprch našimi moderními odolnými sprchami. Taková kontrola se má provádět obvykle jednou ročně.

V případě zájmu o ověření funkčnosti Vašich bezpečnostních sprch nás prosím kontaktujte.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Mohlo by vás také zajímat
Související z oboru

Pardubický kraj ušetřil za energii v loňském roce 22,5 mil. korun

21.10.2018 | ČEZ ESCO, a.s.
Více než čtyři desítky objektů v majetku Pardubického kraje prošly v letech 2007 až 2009 rekonstrukcí vytápění a osvětlení za 83,5 mil. korun. Nyní díky tomu kraj šetří plyn, elektrickou energii a vodu za nejméně 20 mil. korun ročně. Loni byly úspory ještě o 2,5 mil. korun vyšší. Kraj tuto částku použije na modernizaci energetického hospodářství v dalších objektech.
OC Letňany dokončilo rekonstrukci

OC Letňany dokončilo rekonstrukci

14.10. 9:43   Zákazníci ocení převážně přestavbu společných prostor, jako je zóna s restauracemi nebo vybudování nového vstupu do obchodního centra. Rekonstrukce OC Letňany stála téměř půl miliardy Kč. více >>>

Z konference Facility management 2018 – Štrbské pleso

14.10.2018 | Petra Gütterová, redakce
Kritéria veřejných zakázek, BIM pro stávající budovy, Wellbeing trend – i o tom byla letošní konference. Má wellbeing trend vzhledem ke svému ekonomickému vlivu dokonce větší potenciál než environmentální udržitelnost?

Software a procesy facility managementu obcí

11.10.2018 | Ing. Michal Faltejsek, Fakulta stavební, VŠB - TU Ostrava
Chytrý management je velmi důležitou součástí konceptu Smart Cities. Software pokrývající jednotlivé moduly pro komplexní facility management obcí by měl kvalitně a přehledně spravovat jednotlivé procesy. Ty následně vyhodnotit a optimalizovat.
Bytový dům Frýdek -Místek, ilustrační foto D. Kopačková

Akreditované štúdium Facility management

7.10.2018 | redakce
Slovenská technická univerzita, Stavebná fakulta STU po 8 letech otvírá akreditované studium Facility management. Doc. Ing. Viera Somorová PhD., odborný garant, odpovídá na dotazy TZB-info. V článku najdete i informace k samotnému školení.

Témata 2018

Tabulky a výpočty

Normy

Knihovna FM

Odborné semináře TZB-info

Odborné semináře - Správa a provoz nemovitostí, FM v praxi
Správa budov, úspory energií a správa technického zařízení od předních odborníků. Témata přizpůsobíme vašim potřebám. Školení vícedenní i na 1 den na vybrané téma. Máte dotazy nebo zájem o školení?
Přečtěte si reakce účastníků 5 denních seminářů 3+ 2 dny s certifikátem:
Podzim 2013: Praha 6 Petřiny
Únor 2014: Hotel Golf, Praha
Podzim 2014: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2015: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2016: Aquapalace Hotel Prague
Březen 2017: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2017: Aquapalace Hotel Prague


účastníci semináře FM

Spolupráce

Česká pobočka mezinárodní asociace Facility managementu (IFMA CZ) www.ifma.cz

Odborný garant

Petra Gütterová
 
 

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu, děláte PENB nebo audit? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška