Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Pravidelná kontrola – nutná podmínka správné funkce nouzové sprchy

Datum: 24.9.2018 4:23  |  Autor: Ing. Milena Valíčková  |  Organizace: BangCo s.r.o.  |  Firemní zpráva

Bezpečnostní či nouzové sprchy jsou součástí všech pracovišť, kde může dojít k ohrožení zdraví člověka. Aby byla sprcha vždy plně funkční, jsou nezbytné její pravidelné kontroly.

Oční sprchy BangCo
Masná 463/7A
60200 Brno

tel.:777 038 197
e-mail:
web:www.OcniSprchy.cz

Pravidelná kontrola – nutná podmínka správné funkce nouzové sprchy

Při zasažení osob požárem nebo hrozí-li poleptání chemikáliemi na velké ploše, první pomoc zajišťují bezpečnostní tělní sprchy. V případě částečného zasažení je vhodné využití kombinovaných očních a tělních sprch, u kterých je možnost využít jen oční sprchy.

Sprchy se instalují různým způsobem: do omítky, na stěnu, do obložení, nebo mohou být volně stojící s montáží na podlahu. Oblíbené jsou i praktické modely, které se montují nad dveře. Kvalitní nouzové sprchy se vyrábějí z nerezu nebo kombinaci nerezu a mosazi kryté chemicky odolným práškovým lakováním. Nově vyvinuté speciální samovyprazdňovací sprchovací hlavice vyrobené z nerezu nebo chemicky odolného ABS plastu zajistí šetrný oplach díky rozdělení množství vody do jemných proudů a nepoškodí pokožku ani zrak. 

Firma BangCo (OčníSprchy.cz) nabízí ověření funkčnosti všech typů bezpečnostních sprch jako servisní výkon. Součástí této služby je prověření kompletnosti a funkčnosti sprchy, zjištění poškozených a vadných dílů, kontrola varovných symbolů z hlediska viditelnosti a pevnosti. O ověření je vystaven protokol včetně návrhu na náhradu poškozených nebo chybějících dílů a piktogramů, případně návrhu na náhradu starých, opotřebených a nevhodných sprch našimi moderními odolnými sprchami. Taková kontrola se má provádět obvykle jednou ročně.

V případě zájmu o ověření funkčnosti Vašich bezpečnostních sprch nás prosím kontaktujte.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Mohlo by vás také zajímat
Související z oboru

Úloha facility managementu při tvorbě pracovního prostředí – 1. část

18.2.2019 | doc. Ing. Viera Somorová, PhD., Katedra technológie stavieb Stavebná fakulta STU BA
Facility management prispieva k plynulému priebehu hlavnej činnosti organizácie a pomáha vytvárať pre pracovníkov kvalitné pracovné prostredie, ktoré je predpokladom k zvyšovaniu výkonu, zlepšovaniu kvality práce, znižovaniu výskytu zdravotných obtiaží a stresových faktorov.

Stavebnictví a riziko nemoci z povolání, nemocnosti, pracovního úrazu a úmrtí

8.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Četnost běžných nemocí i nemocí z povolání, pracovních úrazů není mezi odvětvími ekonomických činností rozdělena rovnoměrně. Stavebnictví přes často nestandardní podmínky na stavbách na tom není nejhůř. Připadá však na něj bohužel nejvíc pracovních úrazů končících smrtí, ale je to dáno i závažnými nehodami na silnicích.

Obliba informačního modelování budov rok od roku stoupá, vloni vzrostla o více než 20 procent

30.1.2019
Informační modelování budovy (BIM) umožňující detailní vizualizaci stavebního projektu se v tuzemsku těší rostoucí oblibě. Dokumentují to i poskytovatelé speciálního softwaru, podle nichž byl zájem o speciální programy loni o více než pětinu vyšší.

Využití CDE v kontextu smíšené reality

27.1.2019 | Ing. et Ing. Martin Maťašovský, MBA
Jak využít Common Data Enviroment (CDE) jako společného koordinačního prostředí k zefektivnění stavebních procesů? Smíšená realita umožňuje přenesení digitálních modelů staveb do reality.
Stav nájemního bytu by měli nájemce a pronajímatel řešit ještě před jeho předáním,  ilustrační obrázek, zdroj ESTAV.cz

Kdo řeší a kdo platí opravu závad v nájemním bytě

20.1.2019 | časopis dTest 1/2019
Mezi drobné opravy se počítají opravy kamen na tuhá paliva, plyn a elektřinu, kotlů etážového topení na pevná, kapalná a plynná paliva, včetně uzavíracích a regulačních armatur a ovládacích termostatů etážového topení. Nepovažují se však za ně opravy radiátorů a rozvodů ústředního vytápění.

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Normy

Knihovna FM

Partneři - Facility management

Odborné semináře TZB-info

Odborné semináře - Správa a provoz nemovitostí, FM v praxi
Správa budov, úspory energií a správa technického zařízení od předních odborníků. Témata přizpůsobíme vašim potřebám. Školení vícedenní i na 1 den na vybrané téma. Máte dotazy nebo zájem o školení?
Přečtěte si reakce účastníků 5 denních seminářů 3+ 2 dny s certifikátem:
Podzim 2013: Praha 6 Petřiny
Únor 2014: Hotel Golf, Praha
Podzim 2014: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2015: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2016: Aquapalace Hotel Prague
Březen 2017: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2017: Aquapalace Hotel Prague


účastníci semináře FM

Spolupráce

Česká pobočka mezinárodní asociace Facility managementu (IFMA CZ) www.ifma.cz

Odborný garant

Petra Gütterová