Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Pravidelná kontrola – nutná podmínka správné funkce nouzové sprchy

Datum: 24.9.2018 4:23  |  Autor: Ing. Milena Valíčková  |  Organizace: BangCo s.r.o.  |  Firemní zpráva

Bezpečnostní či nouzové sprchy jsou součástí všech pracovišť, kde může dojít k ohrožení zdraví člověka. Aby byla sprcha vždy plně funkční, jsou nezbytné její pravidelné kontroly.

Oční sprchy BangCo
Masná 463/7A
60200 Brno

tel.:777 038 197
e-mail:
web:www.OcniSprchy.cz

Pravidelná kontrola – nutná podmínka správné funkce nouzové sprchy

Při zasažení osob požárem nebo hrozí-li poleptání chemikáliemi na velké ploše, první pomoc zajišťují bezpečnostní tělní sprchy. V případě částečného zasažení je vhodné využití kombinovaných očních a tělních sprch, u kterých je možnost využít jen oční sprchy.

Sprchy se instalují různým způsobem: do omítky, na stěnu, do obložení, nebo mohou být volně stojící s montáží na podlahu. Oblíbené jsou i praktické modely, které se montují nad dveře. Kvalitní nouzové sprchy se vyrábějí z nerezu nebo kombinaci nerezu a mosazi kryté chemicky odolným práškovým lakováním. Nově vyvinuté speciální samovyprazdňovací sprchovací hlavice vyrobené z nerezu nebo chemicky odolného ABS plastu zajistí šetrný oplach díky rozdělení množství vody do jemných proudů a nepoškodí pokožku ani zrak. 

Firma BangCo (OčníSprchy.cz) nabízí ověření funkčnosti všech typů bezpečnostních sprch jako servisní výkon. Součástí této služby je prověření kompletnosti a funkčnosti sprchy, zjištění poškozených a vadných dílů, kontrola varovných symbolů z hlediska viditelnosti a pevnosti. O ověření je vystaven protokol včetně návrhu na náhradu poškozených nebo chybějících dílů a piktogramů, případně návrhu na náhradu starých, opotřebených a nevhodných sprch našimi moderními odolnými sprchami. Taková kontrola se má provádět obvykle jednou ročně.

V případě zájmu o ověření funkčnosti Vašich bezpečnostních sprch nás prosím kontaktujte.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Mohlo by vás také zajímat
Související z oboru

BIM © LaCozza - Fotolia.com

Nová softwarová řešení na podporu BIM jsou na vzestupu

7.12.2018 | tisková zpráva
Informační modelování staveb BIM se stalo hlavní hnací silou inovací a efektivity ve stavebnictví. Navíc zásadně ovlivňuje také facility management a šetří náklady na něj. Pojem „digitální dvojče“ staveb se na BIM World 2018 skloňoval v mnoha příspěvcích zahraničních účastníků, a není tudíž pochyb, že je vnímán jako hlavní správná cesta pro BIM.

M2C uvádí na trh elektronickou recepční

6.12.2018 | Mark2 Corporation Czech a.s.
Česká společnost M2C, která nabízí služby integrovaného facility managementu v 11 zemích Evropy, vyvinula produkt M2C E-Reception. Jde o unikátní technologii s non-stop provozem, která nabízí výrazné zefektivnění obslužnosti budov. Představuje širokou možnost využití v administrativních budovách, nemocnicích, hotelích, logistických centrech nebo státních úřadech a ve školách.
Zasedačka roku 2017 - interiéry vítěze SAP, zdroj článek TZB-info

Požadavky na kancelářské prostory

28.11.2018 | redakce, Ing. arch. Petr Brandejský
Na Týdnu facility managementu v Brně zaujala i přednáška kolegy Ing. arch. Petra Brandejského o vybavení kanceláří jako odpověď na trend, kdy vliv administrativních budov na zdraví, produktivitu a komfort uživatelů je pro klienty hodně atraktivní a má velký vliv na hodnotu nemovitosti.
Týden facility managementu 2018, foto redakce

BIM je pro facility manažery již zajímavé téma

25.11.2018 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
Na Týdnu FM zaujal BIM - nejvíce problémové místo využití BIM pro facility management je dokumentace skutečného provedení. Zaujala i bezpečnost - jedna nakoupená věc může sloužit dvakrát, pro svůj primární účel a navíc bezpečnosti. Zaujala i tradiční témata - ceny a právo v FM.

Čistota toalet - achilova pata

25.11. 2:40   Plzeňský Prazdroj, který letos v létě spustil už druhý program na podporu malých hospod. V programu je i časté bolavé místo, a to toalety. více >>>

Témata 2018

technická podpora výrobců

Normy

Knihovna FM

Odborné semináře TZB-info

Odborné semináře - Správa a provoz nemovitostí, FM v praxi
Správa budov, úspory energií a správa technického zařízení od předních odborníků. Témata přizpůsobíme vašim potřebám. Školení vícedenní i na 1 den na vybrané téma. Máte dotazy nebo zájem o školení?
Přečtěte si reakce účastníků 5 denních seminářů 3+ 2 dny s certifikátem:
Podzim 2013: Praha 6 Petřiny
Únor 2014: Hotel Golf, Praha
Podzim 2014: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2015: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2016: Aquapalace Hotel Prague
Březen 2017: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2017: Aquapalace Hotel Prague


účastníci semináře FM

Spolupráce

Česká pobočka mezinárodní asociace Facility managementu (IFMA CZ) www.ifma.cz

Odborný garant

Petra Gütterová