Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Oční vymývačky pro místa s rizikem zamrznutí

Datum: 10.9.2018 4:42  |  Autor: Ing. Milena Valíčková  |  Organizace: BangCo s.r.o.  |  Firemní zpráva

Na každém pracovišti, kde by mohlo dojít k poškození nebo i jen ohrožení zdraví člověka, je nutné, aby v dosahu bylo centrum záchrany – tělní či oční sprcha nebo alespoň vymývačka.

Oční sprchy BangCo
Masná 463/7A
60200 Brno

tel.:541 240 127
e-mail:
web:www.OcniSprchy.cz

Oční vymývačky pro místa s rizikem zamrznutí

V poslední době se stále rozšiřuje nutnost instalovat centra záchrany také v provozech, kde nelze zajistit temperování v zimních měsících. V halách bez vytápění, na venkovních pracovištích, všude kde obsluha manipuluje s nebezpečnými látkami, je nezbytné instalovat vhodnou a kvalitní mrazuvzdornou bezpečnostní sprchu. Pokud není na pracovišti přívod vody, lze využít alespoň oční sprchu se zásobníkem nebo vyhřívaný box s vymývačkami.

Vyhřívaná skříň se sprchou se zásobníkem:

Součástí je oční sprcha se zásobníkem 60 l, dostačující pro 15minutový výplach očí. Plní se běžnou pitnou vodou. Vzhledem ke stárnutí vody v zásobníku je nutné ji kvůli nebezpečí množení zárodků pravidelně měnit, nebo použít stabilizační přísadu nebo tkaninu. Prodlouží se tak interval výměny náplně. Vyhřívaná skříň je určena i pro zóny EX 1 & 2.

Nástěnné vyhřívané boxy na vymývačky dodává firma BangCo ve 2 variantách:

  1. Mrazuvzdorné skříňky z nerezové oceli. Vhodné také pro pracoviště s požadavky na zóny EX 1 & 2. Elektricky vyhřívané, odolné proti zamrznutí obsahu, prachotěsné. Lze je vybavit běžnými typy vymývaček.
  2. Prachotěsné nástěnné skříňky z odolného polystyrenu vybavené topnou fólií. K dispozici jsou ve 2 velikostech, menší pro vymývačky o objemu 200 - 500 ml a větší pro vymývačky 500 – 1 000 ml. Do obou velikostí boxů lze umístit vymývačky pro 1 oko i s nástavcem DUO pro současný výplach obou očí, s obsahem sterilního roztoku NaCl nebo fosfátového pufru.

Oční vymývačky i tankové sprchy odpovídají normám ČSN EN 15154-4:2009.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Pardubický kraj ušetřil za energii v loňském roce 22,5 mil. korun

21.10.2018 | ČEZ ESCO, a.s.
Více než čtyři desítky objektů v majetku Pardubického kraje prošly v letech 2007 až 2009 rekonstrukcí vytápění a osvětlení za 83,5 mil. korun. Nyní díky tomu kraj šetří plyn, elektrickou energii a vodu za nejméně 20 mil. korun ročně. Loni byly úspory ještě o 2,5 mil. korun vyšší. Kraj tuto částku použije na modernizaci energetického hospodářství v dalších objektech.
OC Letňany dokončilo rekonstrukci

OC Letňany dokončilo rekonstrukci

14.10. 9:43   Zákazníci ocení převážně přestavbu společných prostor, jako je zóna s restauracemi nebo vybudování nového vstupu do obchodního centra. Rekonstrukce OC Letňany stála téměř půl miliardy Kč. více >>>

Z konference Facility management 2018 – Štrbské pleso

14.10.2018 | Petra Gütterová, redakce
Kritéria veřejných zakázek, BIM pro stávající budovy, Wellbeing trend – i o tom byla letošní konference. Má wellbeing trend vzhledem ke svému ekonomickému vlivu dokonce větší potenciál než environmentální udržitelnost?

Software a procesy facility managementu obcí

11.10.2018 | Ing. Michal Faltejsek, Fakulta stavební, VŠB - TU Ostrava
Chytrý management je velmi důležitou součástí konceptu Smart Cities. Software pokrývající jednotlivé moduly pro komplexní facility management obcí by měl kvalitně a přehledně spravovat jednotlivé procesy. Ty následně vyhodnotit a optimalizovat.
Bytový dům Frýdek -Místek, ilustrační foto D. Kopačková

Akreditované štúdium Facility management

7.10.2018 | redakce
Slovenská technická univerzita, Stavebná fakulta STU po 8 letech otvírá akreditované studium Facility management. Doc. Ing. Viera Somorová PhD., odborný garant, odpovídá na dotazy TZB-info. V článku najdete i informace k samotnému školení.

Témata 2018

CAD a BIM knihovny

Normy

Knihovna FM

Odborné semináře TZB-info

Odborné semináře - Správa a provoz nemovitostí, FM v praxi
Správa budov, úspory energií a správa technického zařízení od předních odborníků. Témata přizpůsobíme vašim potřebám. Školení vícedenní i na 1 den na vybrané téma. Máte dotazy nebo zájem o školení?
Přečtěte si reakce účastníků 5 denních seminářů 3+ 2 dny s certifikátem:
Podzim 2013: Praha 6 Petřiny
Únor 2014: Hotel Golf, Praha
Podzim 2014: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2015: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2016: Aquapalace Hotel Prague
Březen 2017: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2017: Aquapalace Hotel Prague


účastníci semináře FM

Spolupráce

Česká pobočka mezinárodní asociace Facility managementu (IFMA CZ) www.ifma.cz

Odborný garant

Petra Gütterová
 
 

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu, děláte PENB nebo audit? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška