Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Oční vymývačky pro místa s rizikem zamrznutí

Datum: 10.9.2018 4:42  |  Autor: Ing. Milena Valíčková  |  Organizace: BangCo s.r.o.  |  Firemní zpráva

Na každém pracovišti, kde by mohlo dojít k poškození nebo i jen ohrožení zdraví člověka, je nutné, aby v dosahu bylo centrum záchrany – tělní či oční sprcha nebo alespoň vymývačka.

Oční sprchy BangCo
Masná 463/7A
60200 Brno

tel.:777 038 197
e-mail:
web:www.OcniSprchy.cz

Oční vymývačky pro místa s rizikem zamrznutí

V poslední době se stále rozšiřuje nutnost instalovat centra záchrany také v provozech, kde nelze zajistit temperování v zimních měsících. V halách bez vytápění, na venkovních pracovištích, všude kde obsluha manipuluje s nebezpečnými látkami, je nezbytné instalovat vhodnou a kvalitní mrazuvzdornou bezpečnostní sprchu. Pokud není na pracovišti přívod vody, lze využít alespoň oční sprchu se zásobníkem nebo vyhřívaný box s vymývačkami.

Vyhřívaná skříň se sprchou se zásobníkem:

Součástí je oční sprcha se zásobníkem 60 l, dostačující pro 15minutový výplach očí. Plní se běžnou pitnou vodou. Vzhledem ke stárnutí vody v zásobníku je nutné ji kvůli nebezpečí množení zárodků pravidelně měnit, nebo použít stabilizační přísadu nebo tkaninu. Prodlouží se tak interval výměny náplně. Vyhřívaná skříň je určena i pro zóny EX 1 & 2.

Nástěnné vyhřívané boxy na vymývačky dodává firma BangCo ve 2 variantách:

  1. Mrazuvzdorné skříňky z nerezové oceli. Vhodné také pro pracoviště s požadavky na zóny EX 1 & 2. Elektricky vyhřívané, odolné proti zamrznutí obsahu, prachotěsné. Lze je vybavit běžnými typy vymývaček.
  2. Prachotěsné nástěnné skříňky z odolného polystyrenu vybavené topnou fólií. K dispozici jsou ve 2 velikostech, menší pro vymývačky o objemu 200 - 500 ml a větší pro vymývačky 500 – 1 000 ml. Do obou velikostí boxů lze umístit vymývačky pro 1 oko i s nástavcem DUO pro současný výplach obou očí, s obsahem sterilního roztoku NaCl nebo fosfátového pufru.

Oční vymývačky i tankové sprchy odpovídají normám ČSN EN 15154-4:2009.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

BIM © LaCozza - Fotolia.com

Nová softwarová řešení na podporu BIM jsou na vzestupu

7.12.2018 | tisková zpráva
Informační modelování staveb BIM se stalo hlavní hnací silou inovací a efektivity ve stavebnictví. Navíc zásadně ovlivňuje také facility management a šetří náklady na něj. Pojem „digitální dvojče“ staveb se na BIM World 2018 skloňoval v mnoha příspěvcích zahraničních účastníků, a není tudíž pochyb, že je vnímán jako hlavní správná cesta pro BIM.

M2C uvádí na trh elektronickou recepční

6.12.2018 | Mark2 Corporation Czech a.s.
Česká společnost M2C, která nabízí služby integrovaného facility managementu v 11 zemích Evropy, vyvinula produkt M2C E-Reception. Jde o unikátní technologii s non-stop provozem, která nabízí výrazné zefektivnění obslužnosti budov. Představuje širokou možnost využití v administrativních budovách, nemocnicích, hotelích, logistických centrech nebo státních úřadech a ve školách.
Zasedačka roku 2017 - interiéry vítěze SAP, zdroj článek TZB-info

Požadavky na kancelářské prostory

28.11.2018 | redakce, Ing. arch. Petr Brandejský
Na Týdnu facility managementu v Brně zaujala i přednáška kolegy Ing. arch. Petra Brandejského o vybavení kanceláří jako odpověď na trend, kdy vliv administrativních budov na zdraví, produktivitu a komfort uživatelů je pro klienty hodně atraktivní a má velký vliv na hodnotu nemovitosti.
Týden facility managementu 2018, foto redakce

BIM je pro facility manažery již zajímavé téma

25.11.2018 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
Na Týdnu FM zaujal BIM - nejvíce problémové místo využití BIM pro facility management je dokumentace skutečného provedení. Zaujala i bezpečnost - jedna nakoupená věc může sloužit dvakrát, pro svůj primární účel a navíc bezpečnosti. Zaujala i tradiční témata - ceny a právo v FM.

Čistota toalet - achilova pata

25.11. 2:40   Plzeňský Prazdroj, který letos v létě spustil už druhý program na podporu malých hospod. V programu je i časté bolavé místo, a to toalety. více >>>

Témata 2018

Tabulky a výpočty

Normy

Knihovna FM

Odborné semináře TZB-info

Odborné semináře - Správa a provoz nemovitostí, FM v praxi
Správa budov, úspory energií a správa technického zařízení od předních odborníků. Témata přizpůsobíme vašim potřebám. Školení vícedenní i na 1 den na vybrané téma. Máte dotazy nebo zájem o školení?
Přečtěte si reakce účastníků 5 denních seminářů 3+ 2 dny s certifikátem:
Podzim 2013: Praha 6 Petřiny
Únor 2014: Hotel Golf, Praha
Podzim 2014: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2015: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2016: Aquapalace Hotel Prague
Březen 2017: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2017: Aquapalace Hotel Prague


účastníci semináře FM

Spolupráce

Česká pobočka mezinárodní asociace Facility managementu (IFMA CZ) www.ifma.cz

Odborný garant

Petra Gütterová