Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Byty musí být podle zákona od r. 2015 vybaveny indikátory tepla

Jde o povinnost vybavit vnitřní tepelná zařízení budov přístroji regulujícími a registrujícími dodávku tepelné energie konečným uživatelům v rozsahu stanoveném prováděcím právním předpisem. Co to ale přesně znamená?

Zákon č. 318/2012 Sb., kterým se mění zákon č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií v § 7 odst. 4 obsahuje zvláštní povinnost pro stavebníky, vlastníky budov nebo společenství vlastníků jednotek.

"Je třeba konstatovat, že předpokládaný prováděcí právní předpis nebyl dosud přijat. Podle pracovníků ministerstva průmyslu a obchodu se tak stane pravděpodobně až v závěru roku 2014. Nedá se však předpokládat, že povinnost výše uvedená bude odložena a bude platit počínaje rokem 2015," zveřejnil portalobydleni.cz stanovisko právníků ministerstva pro místní rozvoj.

Konečný uživatel pak má povinnost umožnit instalaci, údržbu a kontrolu těchto zařízení.

K tématu na TZB-info

 
 
Reklama