Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Kdo je kdo ve světě BIM

V BIM projektu se kromě množství zkratek (které popisujeme zde https://www.bim-point.com/blog/bim-zkratky) setkáte se spoustou nových pracovních pozic. Níže vám přiblížíme ty základní z nich. Pozice jsou řazeny vzestupně dle nároků na zkušenosti a míru zodpovědnosti osob. (Při popisu pozic jsme vycházeli z našich odborných zkušeností; nejedná se o normou definované charakteristiky.)

BIM SPECIALISTA

BIM specialista má velmi dobré zkušenosti se softwarem pro realizaci BIM projektu. Chápe firemní BIM standardy a postupy a umí v souladu s nimi vytvářet BIM modely a dokumentaci. Nemusí mít až tak bohaté zkušenosti v samotném projektování, může působit ve spolupráci se zkušenějším projektantem, který třeba naopak nemá takové zkušenosti s BIM softwarem. Často jsou na této pozici např. studenti.

BIM KOORDINÁTOR

BIM koordinátor řídí a koordinuje BIM projekt podle dohodnutých standardů a postupů firmy. Dle vytíženosti a rozsahu projektu může jeden BIM koordinátor působit na více projektech ve firmě zároveň. BIM koordinátor je pozice, která kombinuje znalosti správy modelu, správy projektových informací a řízení procesů. Sestavuje BEP – výkonný plán BIM pro daný projekt. Během projektových fází dohlíží na správnost tvorby BIM modelu v souladu s předem nastavenými standardy (stanoveny v BEP). ..

(BIM koordinátor, BIM manager, CDE manager a BIM konzultant)

více na www.bim-point.com
Bim.Point
logo Bim.Point

Společnost z České republiky, která vznikla s cílem využít dvacetiletých zkušeností s projektováním a vytvořit intuitivní nástroj pro práci s informacemi obsaženými v BIM modelech. Její vizí je, aby každá budova měla své digitální dvojče, aby každý BIM ...

 
 
Reklama