Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Oční vymývačky ve vyhřívaných boxech: první pomoc i pro venkovní pracoviště

Oční vymývačky představují jednoduché řešení bezpečnosti pro všechna pracoviště s rizikem zasažení očí nebo i celého těla prachem či chemikáliemi. Pomohou tam, kde není přívod vody.

Oční vymývačky dodáváme ve 2 základních provedeních (podle ČSN EN 15154-4):

  1. S fyziologickým roztokem NaCl - odpovídá přirozené salinitě oka, pro výplach prachu, třísek a jiných nečistot.
  2. S roztokem fosfátového pufru pro rychlou neutralizaci kyselin a zásad při vniku do oka nebo při potřísnění částí těla.

Výhody vymývaček:

  • Sterilně balený roztok zabraňuje dalšímu vnesení částic i mikroorganizmů do postiženého oka, trvanlivost je 2 – 3 roky
  • Ergonomicky tvarovaná oční mušle zajišťuje při výplachu otevřené oko, DUO nástavec je ideální pro výplach obou očí současně
  • Snadná a jednoduchá aplikace
  • Láhev nelze použít opakovaně, aby se zabránilo kontaminaci
  • Vždy po ruce na každém pracovišti i v terénu
  • Vždy se následně doporučuje lékařská pomoc

Novinkou pro umístění vymývaček na místech s rizikem zamrznutí obsahu (haly bez vytápění, venkovní provozy), jsou vyhřívané boxy. Firma BangCo je dodává ve 2 variantách:

  • Mrazuvzdorné skříňky z nerezové oceli vhodné také pro pracoviště s požadavky na zóny EX 1 & 2. Elektricky vyhřívané, odolné proti zamrznutí obsahu, prachotěsné, s průzorem. Lze je vybavit běžnými typy vymývaček.
  • Prachotěsné nástěnné skříňky z odolného polystyrenu vybavené topnou fólií. S integrovaným piktogramem a zrcátkem. K dispozici jsou ve 2 velikostech, do obou lze umístit vymývačky pro 1 oko i s nástavcem DUO pro současný výplach obou očí. V případě první pomoci je lze snadno a rychle otevřít. Obzvláště vhodné tam, kde se práší. 
Oční sprchy BangCo
logo Oční sprchy BangCo

Oční sprchy, tělní sprchy, bezpečnostní sprchy, tankové oční sprchy, tankové tělní sprchy. Dekontaminační bezpečnostní sprchy a stanice. Oční vymývačky. Soupravy pro přepravu ADR. Bezpečnostní nádoby. Bezpečnostní skříně pro chemikálie, hořlaviny. ...

 
 
Reklama