Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Společnost Wilo je připravená na BIM

Datum: 30.12.2018 04:00  |  Organizace: WILO CS, s. r. o.  |  Firemní zpráva

Společnost Wilo je prvním světovým výrobcem čerpadel, který pro vaše projekty BIM co nejjednodušším způsobem poskytuje svá data BIM.

WILO CS, s. r. o.
Obchodní 125
251 01 Čestlice

tel.:234 098 711, NON STOP linka 810 555 555
e-mail:
web:wilo.com

Plugin Wilo Revit

Jako odborný projektant s přístupem k objektové knihovně MagiCAD již můžete použít ucelenou, aktualizovanou databázi Wilo. Pomocí pluginu Wilo Revit můžete používat naše inteligentní Revit Families s informacemi o produktu ETIM přímo ve vašich projektech BIM. Toto „tlačítko Wilo“ lze nainstalovat přímo v rámci Revit. Funguje nezávisle na kreslicím programu, který používáte v souvislosti s BIM.

Zavedení pluginu Wilo Revit pro BIM je součástí komplexní služby, která slouží k podpoře instalatérů, projektantů, velkoobchodů, služeb údržby a partnerů OEM.

Toto ucelené řešení nabízíme pod názvem Wilo Competence. Uvedená služba kromě podpory BIM zahrnuje i technickou podporu, katalog výrobků Wilo a Wilo-Select, Wilo služby při výměně a nástroje, školicí koncept Wilo Brain a podporu při zajišťování spojek čerpadel GBS.

  • Jednoduchý přístup k datům BIM společnosti Wilo prostřednictvím
  • Wilo CLAB v Revit Wilo CLAB funguje ve všech verzích Autodesk Revit
  • Aktuální data díky přímému napojení na webový server
  • Kompaktní modely CAD s malým objemem dat
  • Integrované informace o produktu v souladu s mezinárodními standardy
  • Připraveni k podpoře v průběhu celé životnosti budovy

Nová řešení pro digitální budoucnost

Digitalizace pracovního prostředí a složitost navrhování budov způsobuje tvorbu velkého množstvím dat. Možná řešení musejí data snadno zpřístupnit a umožnit všem zúčastněným stranám, aby spolupracovaly efektivně. Cílem je spojit všechna důležitá data v průběhu životního cyklu výrobku a budovy do jednoho digitálního modelu a propojit je v rámci sítě.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Súbor bytových domov a jeho navrhovanie s využitím BIM procesov

18.3.2019 | Ing. Kamil Laco, PhD., Stavebná fakulta STU v Bratislave, Katedra betónových konštrukcií a mostov
BIM procesy priniesli do projekcie zlepšenú koordináciu medzi jednotlivými profesiami a v prípade profesie statiky uľahčenie prác pri vytváraní modelu nosnej konštrukcie. Odstránila sa duplicitná robota, kde museli byť tie isté konštrukčné prvky byť modelované dvoma kanceláriami, ako architektonickou, tak aj statickou. Naviac sú teraz tieto modely prepojené a zároveň koordinované. Celý proces si v tomto článku predstavíme na projekte nosnej konštrukcie súboru bytových domov so spoločným podzemným podlažím. Je navrhovaný na základe platných európskych noriem s využitím BIM procesov pri jeho návrhu aj výkresovej dokumentácie. Štvorica bytových domov je delená na 4 bloky (každý blok pre príslušný bytový dom), delený na 4 dilatačné celky. Bloky A a B vytvárajú 1 spoločný celok, blok C a blok D osobitné celky a 1 podzemný blok prepája bloky C a D. Počas celej projekčnej fázy projektu pre stavebné povolenie bol 3D model nosnej konštrukcie prepojený s architektonickým modelom, čo zabezpečovalo koordináciu medzi architektonickou kanceláriou a projektantom statiky.
© Fotolia.com

HK ČR se ostře vymezuje proti schválené podobě zákona o zpracování osobních údajů

17.3.2019 | redakce s využitím tiskové zprávy HK ČR
Podle Hospodářské komory se jedná o další z řady příkladů, kdy stát podnikatele znevýhodňuje oproti ostatním právním subjektům v České republice.

Úloha facility managementu při tvorbě pracovního prostředí – 2. část

4.3.2019 | doc. Ing. Viera Somorová, PhD., Katedra technológie stavieb Stavebná fakulta STU BA
Facility management prispieva k plynulému priebehu hlavnej činnosti organizácie a pomáha vytvárať pre pracovníkov kvalitné pracovné prostredie, ktoré je predpokladom k zvyšovaniu výkonu, zlepšovaniu kvality práce, znižovaniu výskytu zdravotných obtiaží a stresových faktorov.

Facility manager a poplachové systémy - jednodenní školení jaro 2019

1.3.2019 | redakce
TZB-info ve středu 22. května 2019 opět pořádá jednodenní tématický seminář pro facility managery na téma poplachové zabezpečovací a tísňové, kamerové a přístupové systémy a jejich kombinace. Jak to je s výběrem podle ceny a jak si v praxi poradit při výběru nejvhodnějšího řešení?

Práce ve výškách v průmyslu a ochrana proti pádu

27.2.2019 | Ing. Petr Kurtin, inspektor oddělení inspekce BOZPOblastní inspektorát práce pro Ústecký kraj a Liberecký kraj
Polohovací systémy zaměstnance nejen ochrání, ale usnadní jim i samotnou práci (systém je drží a pracovníci mají volné ruce). Vedle nich správně navržené a správně používané zádržné systémy zajistí, aby v případě pádu nebyly následky pro zaměstnance fatální.

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Normy

Knihovna FM

Partneři - Facility management

Odborné semináře TZB-info

Odborné semináře - Správa a provoz nemovitostí, FM v praxi
Správa budov, úspory energií a správa technického zařízení od předních odborníků. Témata přizpůsobíme vašim potřebám. Školení vícedenní i na 1 den na vybrané téma. Máte dotazy nebo zájem o školení?
Přečtěte si reakce účastníků 5 denních seminářů 3+ 2 dny s certifikátem:
Podzim 2013: Praha 6 Petřiny
Únor 2014: Hotel Golf, Praha
Podzim 2014: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2015: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2016: Aquapalace Hotel Prague
Březen 2017: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2017: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2018: Aquapalace Hotel Prague


účastníci semináře FM

Spolupráce

Česká pobočka mezinárodní asociace Facility managementu (IFMA CZ) www.ifma.cz

Odborný garant

Petra Gütterová