Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zákonné povinnosti při správě budov

Datum: 2.8.2018 1:08  |  Autor: Bc. Linda Petrová  |  Organizace: Katedra Městského inženýrství, stavební fakulty Vysoké školy báňské - Technické univerzity v Ostravě

Staráte se o budovu nebo budovy? A jak jste na tom se znalostí zákonných povinností? Vyplněním dotazníku se to dozvíte a navíc pomůžete při zpracování diplomové práce.

Brno, orloj, domy. Foto D.Kopačková, redakce
Brno, ilustrační obrázek, foto D.Kopačková, redakce
Dotazník pro potřeby diplomové práce

S provozem nemovitostí, technického a provozního zařízení budov souvisí často plnění několika stovek legislativních povinností, které v aktuálním stavu nejsou mnohdy společnosti podrobně schopny systematicky zmapovat a následně zkontrolovat jejich řádné plnění.

"Smyslem diplomové práce je pomoci organizacím nastavit systémy vytvářející primárně jejich ochranu. Ohrožení společností lze vnímat např. v udělení pokut za propadlé revize a kontroly, nevyplacení pojistných plnění při škodných událostech, ale hlavně trestně právní odpovědnost statutárních představitelů firem a odpovědných zaměstnanců," říká Bc. Linda Petrová z katedry Městského inženýrství, stavební fakulty Vysoké školy báňské - Technické univerzity v Ostravě.

Dotazník k vyplnění bude k dispozici do 31.08.2018

Zadáním údajů získáte dobrý nástroj pro zjištění aktuálního stavu u vás

"V případě zanechání kontaktu a základních informací o vaší organizaci (obor, počet zaměstnanců, počet provozoven) Vám následně zašlu kompletní vyhodnocení provedeného porovnání, benchmarkingu. Získáte tím velice dobrý nástroj pro zjištění vašeho aktuálního stavu ochrany organizace před možnými riziky v oblasti správy nemovitostí a budete se moci porovnat s organizacemi obdobné velikosti a typu zaměření," ukazuje benefit proč dotazník vyplnit Bc. Linda Petrová

"Vyhodnocení bude zcela anonymní. Vyplnění tohoto dotazníku Vám zabere asi 10 minut. Předem Vám děkuji za jeho vyplnění a těším se na Vaše odpovědi," říká L. Petrová s tím, že výsledky dotazníku budou také zpracovány a uveřejněny formou článku i na TZB-info.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Stavebnictví a riziko nemoci z povolání, nemocnosti, pracovního úrazu a úmrtí

8.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Četnost běžných nemocí i nemocí z povolání, pracovních úrazů není mezi odvětvími ekonomických činností rozdělena rovnoměrně. Stavebnictví přes často nestandardní podmínky na stavbách na tom není nejhůř. Připadá však na něj bohužel nejvíc pracovních úrazů končících smrtí, ale je to dáno i závažnými nehodami na silnicích.

Obliba informačního modelování budov rok od roku stoupá, vloni vzrostla o více než 20 procent

30.1.2019
Informační modelování budovy (BIM) umožňující detailní vizualizaci stavebního projektu se v tuzemsku těší rostoucí oblibě. Dokumentují to i poskytovatelé speciálního softwaru, podle nichž byl zájem o speciální programy loni o více než pětinu vyšší.

Využití CDE v kontextu smíšené reality

27.1.2019 | Ing. et Ing. Martin Maťašovský, MBA
Jak využít Common Data Enviroment (CDE) jako společného koordinačního prostředí k zefektivnění stavebních procesů? Smíšená realita umožňuje přenesení digitálních modelů staveb do reality.
Stav nájemního bytu by měli nájemce a pronajímatel řešit ještě před jeho předáním,  ilustrační obrázek, zdroj ESTAV.cz

Kdo řeší a kdo platí opravu závad v nájemním bytě

20.1.2019 | časopis dTest 1/2019
Mezi drobné opravy se počítají opravy kamen na tuhá paliva, plyn a elektřinu, kotlů etážového topení na pevná, kapalná a plynná paliva, včetně uzavíracích a regulačních armatur a ovládacích termostatů etážového topení. Nepovažují se však za ně opravy radiátorů a rozvodů ústředního vytápění.

Zavádění BIM u již existujících staveb

7.1.2019 | doc. Ing. František Kuda, CSc., Ing. Eva Wernerová, Ph.D., Fakulta stavební VŠB-TU Ostrava
Předmětem příspěvku je proces zavádění BIM do již existujících staveb. BIM model vzniká buďto při přípravě nové investiční zakázky, anebo jej lze dodatečně implementovat ve fázi provozu a užívání. Cílem příspěvku je přiblížit tento složitý a náročný proces a definovat důležité faktory ovlivňující jeho úspěšné zavedení.

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Normy

Knihovna FM

Partneři - Facility management

Odborné semináře TZB-info

Odborné semináře - Správa a provoz nemovitostí, FM v praxi
Správa budov, úspory energií a správa technického zařízení od předních odborníků. Témata přizpůsobíme vašim potřebám. Školení vícedenní i na 1 den na vybrané téma. Máte dotazy nebo zájem o školení?
Přečtěte si reakce účastníků 5 denních seminářů 3+ 2 dny s certifikátem:
Podzim 2013: Praha 6 Petřiny
Únor 2014: Hotel Golf, Praha
Podzim 2014: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2015: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2016: Aquapalace Hotel Prague
Březen 2017: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2017: Aquapalace Hotel Prague


účastníci semináře FM

Spolupráce

Česká pobočka mezinárodní asociace Facility managementu (IFMA CZ) www.ifma.cz

Odborný garant

Petra Gütterová