Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zákonné povinnosti při správě budov

Datum: 2.8.2018 1:08  |  Autor: Bc. Linda Petrová  |  Organizace: Katedra Městského inženýrství, stavební fakulty Vysoké školy báňské - Technické univerzity v Ostravě

Staráte se o budovu nebo budovy? A jak jste na tom se znalostí zákonných povinností? Vyplněním dotazníku se to dozvíte a navíc pomůžete při zpracování diplomové práce.

Brno, orloj, domy. Foto D.Kopačková, redakce
Brno, ilustrační obrázek, foto D.Kopačková, redakce
Dotazník pro potřeby diplomové práce

S provozem nemovitostí, technického a provozního zařízení budov souvisí často plnění několika stovek legislativních povinností, které v aktuálním stavu nejsou mnohdy společnosti podrobně schopny systematicky zmapovat a následně zkontrolovat jejich řádné plnění.

"Smyslem diplomové práce je pomoci organizacím nastavit systémy vytvářející primárně jejich ochranu. Ohrožení společností lze vnímat např. v udělení pokut za propadlé revize a kontroly, nevyplacení pojistných plnění při škodných událostech, ale hlavně trestně právní odpovědnost statutárních představitelů firem a odpovědných zaměstnanců," říká Bc. Linda Petrová z katedry Městského inženýrství, stavební fakulty Vysoké školy báňské - Technické univerzity v Ostravě.

Dotazník k vyplnění bude k dispozici do 31.08.2018

Zadáním údajů získáte dobrý nástroj pro zjištění aktuálního stavu u vás

"V případě zanechání kontaktu a základních informací o vaší organizaci (obor, počet zaměstnanců, počet provozoven) Vám následně zašlu kompletní vyhodnocení provedeného porovnání, benchmarkingu. Získáte tím velice dobrý nástroj pro zjištění vašeho aktuálního stavu ochrany organizace před možnými riziky v oblasti správy nemovitostí a budete se moci porovnat s organizacemi obdobné velikosti a typu zaměření," ukazuje benefit proč dotazník vyplnit Bc. Linda Petrová

"Vyhodnocení bude zcela anonymní. Vyplnění tohoto dotazníku Vám zabere asi 10 minut. Předem Vám děkuji za jeho vyplnění a těším se na Vaše odpovědi," říká L. Petrová s tím, že výsledky dotazníku budou také zpracovány a uveřejněny formou článku i na TZB-info.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Automatizovaná kontrola provozu TZB

11.4.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Automatizovaná kontrola provozu TZB je moderní nástroj k analýze velkého množství dat ze zařízení TZB, který připravuje podklady pro rozhodování správce budovy, na jaké procesy se zaměřit, kde lze očekávat největší úspory.
diskuse: 1 příspěvek, 14.04.2019 20:13
© Fotolia.com

Soupis prací a informační modelování staveb (BIM)

10.4.2019 | Ing. Stanislav Vitásek, Skanska a.s., Fakulta stavební ČVUT
Jakým způsobem se dají data z BIM použít už dnes k tvorbě soupisu prací za pomoci navrhnutého schématu postupu? Co vše se musí stát, abychom zde dosáhli absolutní využitelnosti metody BIM?

Efektivní a bezpečné nákupy energií pro veřejnou a státní správu

9.4. 10:17   Konference se zkušenostmi z nákupů energií a praktické otázky nákupu energií v režimu zákona o zadávání veřejných zakázek (ZZVZ) a zákona o komoditních burzách (ZKB). více >>>

Pracovní úraz: Letos náleží zaměstnancům větší odškodné

24.3. 1:09   Uznaný úraz či nemoc je nezbytným předpokladem pro čerpání náhrad za ztrátu výdělku. Za základ výpočtu se bere průměrný výdělek před vznikem škody. více >>>

Súbor bytových domov a jeho navrhovanie s využitím BIM procesov

18.3.2019 | Ing. Kamil Laco, PhD., Stavebná fakulta STU v Bratislave, Katedra betónových konštrukcií a mostov
BIM procesy priniesli do projekcie zlepšenú koordináciu medzi jednotlivými profesiami a v prípade profesie statiky uľahčenie prác pri vytváraní modelu nosnej konštrukcie. Odstránila sa duplicitná robota, kde museli byť tie isté konštrukčné prvky byť modelované dvoma kanceláriami, ako architektonickou, tak aj statickou. Naviac sú teraz tieto modely prepojené a zároveň koordinované. Celý proces si v tomto článku predstavíme na projekte nosnej konštrukcie súboru bytových domov so spoločným podzemným podlažím. Je navrhovaný na základe platných európskych noriem s využitím BIM procesov pri jeho návrhu aj výkresovej dokumentácie. Štvorica bytových domov je delená na 4 bloky (každý blok pre príslušný bytový dom), delený na 4 dilatačné celky. Bloky A a B vytvárajú 1 spoločný celok, blok C a blok D osobitné celky a 1 podzemný blok prepája bloky C a D. Počas celej projekčnej fázy projektu pre stavebné povolenie bol 3D model nosnej konštrukcie prepojený s architektonickým modelom, čo zabezpečovalo koordináciu medzi architektonickou kanceláriou a projektantom statiky.

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Normy

Knihovna FM

Partneři - Facility management

Odborné semináře TZB-info

Odborné semináře - Správa a provoz nemovitostí, FM v praxi
Správa budov, úspory energií a správa technického zařízení od předních odborníků. Témata přizpůsobíme vašim potřebám. Školení vícedenní i na 1 den na vybrané téma. Máte dotazy nebo zájem o školení?
Přečtěte si reakce účastníků 5 denních seminářů 3+ 2 dny s certifikátem:
Podzim 2013: Praha 6 Petřiny
Únor 2014: Hotel Golf, Praha
Podzim 2014: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2015: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2016: Aquapalace Hotel Prague
Březen 2017: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2017: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2018: Aquapalace Hotel Prague


účastníci semináře FM

Spolupráce

Česká pobočka mezinárodní asociace Facility managementu (IFMA CZ) www.ifma.cz

Odborný garant

Petra Gütterová