Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Ceny energií a paliv
Archiv článků od 21.2.2024 do 2.5.2024

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

2.5.2024
Energetický regulační úřad

Stále více spotřebitelů mění dodavatele energií. Řada z nich se přitom o proces přechodu mezi obchodníky prakticky nezajímá – pouze „novému“ dodavateli či zprostředkovateli podepíší plnou moc v domnění, že za ně vše vyřídí. Taková praxe však může být riziková, jak ukazují i příklady zákazníků, kteří se obracejí na Energetický regulační úřad (ERÚ).

1.5.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

Centropol a Armex nově nabízí produkty s fixní cenou na měsíc. E.ON zlevňuje nabídky elektřiny a plynu pro nové zákazníky. Ceny energií nerostou, ale obchodníci zvyšují stálý plat. Nabídky E.ONu znovu mezi tarify, které doporučujeme. Ceny energií na burze začaly mírně klesat.

Foto © Bacho Foto, Fotolia.com
24.4.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

Přinášíme přehled nových nabídek na trhu s elektřinou a s plynem. Vítězové a poražení, kdo získal nejvíce odběrných míst v prvním čtvrtletí. Žebříček osmi nejvíce úspěšných dodavatelů v součtu za obě komodity vede Pražská plynárenská. Z jakých nejvýhodnějších nabídek elektřiny a plynu můžete vybírat? Jak se pohybují ceny energií na burzách v ČR.

Foto © Fotolia.com
18.4.2024
Energetický regulační úřad

Spotřebitelé reagují na oživení energetického trhu a ve zvýšené míře mění dodavatele, jejichž nabídky se liší až o desítky tisíc ročně. Přesun mezi obchodníky s sebou ovšem nese některá rizika, zejména v podobě náhrady škody tzv. ušlým ziskem, který si někteří dodavatelé účtují. ERÚ radí, na co všechno myslet před podpisem nové smlouvy a jak se vyhnout potenciálním problémům.

Foto © Eisenhans, Fotolia.com
17.4.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

Nové nabídky na energetickém trhu pro domácnosti obsahují možná poslední zlevněné ceníky pro nové zákazníky. Jaké jsou nyní nejlepší nabídky pro ty, kteří hledají levnější elektřinu nebo plyn. Ceny energií na burzách v ČR se měsíc téměř nehýbaly, před polovinou dubna však ceny plynu a elektřiny začaly prudce stoupat.

Dodavatel elektřiny. Zdroj: ARMEX ENERGY
17.4.2024
ARMEX ENERGY a.s.

Český dodavatel ARMEX ENERGY se silně hlásí o slovo a přináší elektřinu a plyn za ceny, které odběratelům ušetří tisíce korun na výdajích za energie. Cenu elektřiny stanovil na 3 255 Kč s DPH (2 690 Kč bez DPH) a plyn je od 1 271 Kč s DPH (1 050 Kč bez DPH). Zákazník si přitom může vybrat, jak dlouhý kontrakt zvolí.

Foto © Aldeca Productions, stock.adobe.com
10.4.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

Novinky na energetickém trhu pro domácnosti ukazují začátkem dubna 2024 silný konkurenční cenový boj několika velkých obchodníků s elektřinou a plynem. Jak se liší Kalkulátor cen energí TZB-info od srovnávače ERÚ. Jaká cena energií vstupuje do porovnávače nákladů na topení. Nejlepší nabídky dodávek elektřiny a plynu ke sjednání za uplynulý týden. Ceny energií na burzách v ČR stagnují.

10.4.2024
Yello

Zálohy na elektřinu a plyn jsou důležitou součástí procesu dodávky energií. V zájmů odběratelů je, aby je měli nastaveny optimálně, a tak se vyhnuli nepříjemným situacím. Co zálohy jsou, z čeho se skládají, kdo je může měnit a jaký je jejich význam pro každého z nás?

Foto © Fotolia.com
27.3.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

Jak se vyvíjí ceny energií na jaře 2024? Podívejte se na aktuální doporučení nejvýhodnějších nabídek elektřiny a plynu pro sjednání. Dvacet úspěšných a dvacet nejméně úspěšných dodavatelů – koho se v únoru nejvíce dotkly změny počtu odběrných míst. Ceny energií se na burzách v ČR příliš nehýbou. Z měsíční zprávy o trhu s elektřinou a plynem Operátora trhu.

21.3.2024
Yello

Většina z nás jednou za rok s napětím očekává vyúčtování za energie. Z něj se snadno dozvíme, zda máme za odběr elektřiny a případně plynu přeplatek, nebo naopak nedoplatek, který musíme uhradit. Většinou nás zajímá především jedno nejtučnější a největší číslo. Těm ostatním totiž dost často moc nerozumíme. Patříte i vy mezi ty, kteří při odběru energií vlastně nevědí, za co platí? Udělejte si v tom jasno!

Foto © Gut Feeling, Fotolia.com
20.3.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

Přinášíme přehled nových ceníků na trhu s elektřinou a plynem pro domácnosti. Ceny energií na burzách sice neklesají, ale i tak je z čeho vybírat. Podívejte se na nejvýhodnější nabídky na trhu. Lidovou energii potrestal Energetický regulační úřad pokutou jeden milion korun. Operátor trhu v roce 2024 pokračuje v odběru elektřiny z obnovitelných zdrojů.

Foto © HandmadePictures, Fotolia.com
13.3.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

Jak se aktualizovaly nové ceníky u našich dodavatelů energií. Porovnal jsem ceny elektřiny a plynu v Praze s Drážďanami a Vídní, kde zákazníci nakupují energie nejlevněji. Nechybí přehled nejvýhodnějších nabídek elektřiny a plynu za uplynulý týden. Ceny energií na burzách v ČR přestaly výrazněji růst. Majitelé pozemků zapomínají na povinné ořezy kolem elektrického vedení.

13.3.2024
BlueBen servisní a.s.

Specializované firmy poskytují bytovým domům nové řešení – iKomunitu. Jde o unikátní systém řízeného nabíjení a vybíjení baterií, který umožňuje většímu počtu odběratelů, již mají obnovitelný zdroj energie a jsou vzájemně propojeni, maximalizovat spotřebu elektrické energie a minimalizovat přetoky do sítě. Chcete se také zapojit?

Foto © weerapat1003, Fotolia.com
6.3.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

Nové ceníky u našich dodavatelů energií. Kdo patří mezi absolutně nejlevnější? Podívejte se na deset nejlepších nabídek elektřiny a plynu. Jak se mění ceny energií na burzách v ČR. Loňská spotřeba plynu byla nejnižší od roku 1992.

Foto © by-studio, Fotolia.com
28.2.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

Pražská plynárenská aktualizovala ceníky zemního plynu i elektřiny a s novými cenami je mezi nejvýhodnějšími nabídkami na trhu. Vítězové a poražení, kdo získal nejvíce odběrných míst a kdo zákazníky ztrácí. Přehled nejvýhodnějších nabídek na trhu s energiemi. Ceny elektřiny a plynu na burzách v ČR stále klesají. Češi loni šetřili s elektřinou, spotřebovali o 4,1 % méně.

Foto © Aldeca Productions, stock.adobe.com
21.2.2024
Ing. Jan Schindler, redakce

MND pokračují ve zlevňování elektřiny a plynu pro stálé zákazníky. Novým zákazníkům nabízí lepší ceny i Centropol, EPET, Vemex. Sjednejte si smlouvu za nejvýhodnější cenu na trhu. Ceny energií na burzách v ČR dále klesají. Nastavte si správně zálohy.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama