Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Ing. Jan Schindler


4.2.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Vztah Ruska a EU se mění. Vladimír Putin 1. prosince v Ankaře řekl, že se záměrem vybudovat plynovod South Stream končí. Zároveň oznámil, že plánuje stavbu plynovodu Turk Stream, který má být náhradním řešením. Co za tím vězí, kdo z toho bude profitovat? Co na to Evropská unie a co státy jihovýchodní Evropy?

31.1.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Již tradičně se v polovině ledna Ostrava stává centrem informací o vytápění a celého oboru TZB. Náš portál byl tak jako v&předchozích letech při tom. Které exponáty nejvíce zaujaly a jak dopadlo hlasování na našem portálu o Prémierovou novinku pro Infotermu 2015? Jaký dojem zanechala tato výstava?

21.1.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Leden je obdobím bilancování, obdobím statistik, ve kterých se hodnotí předcházející rok. Na trhu s energiemi je takovou zajímavou statistikou statistika změn dodavatelů elektřiny a zemního plynu. Tento údaj poskytuje informaci o tom, jak je náš trh vyspělý. Jaký byl tedy vývoj počtu změn dodavatelů v roce 2014?

5.1.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Česká vláda má za za úkol vybrat projekty, které by podle Junckerova investičního balíčku byly financovány dílem Evropskou unií a dílem soukromými investory. Které projekty to jsou a mají naději na úspěch?

22.12.2014
Ing. Jan Schindler, redakce

Kvantitativní výzkum exkluzivně zpracovaný pro společnost MND zjišťoval názory zákazníků z řad domácností na to, co si myslí o energetickém trhu u nás: Jak snadno lze změnit dodavatele? Jaké mají zkušenosti? Uvádějí prodejci pravdivé údaje? Znají zákazníci srovnávače a co si o nich myslí, který z nich je nejznámější?

18.12.2014
Ing. Jan Schindler, redakce

Již od roku 1994 připravuje Agentura NKL Žofín s.r.o. Žofínská fóra. V loňském roce vstoupili do druhé stovky těchto prestižních akcí. 12. prosince 2014 se fórum zaměřilo na problematiku trhu s energiemi pro domácnosti. I když náš trh patří k nejrozvinutějším v Evropě, není všechno v pořádku. Cílem diskuze odborníků bylo pojmenovat nejvýznamnější problémy a hledat možnosti nápravy.

12.12.2014
Ing. Jan Schindler, redakce

Konečně jsme se dočkali, po týdnech odhadů jsou zveřejněny ceny energií na příští rok. Je tedy čas na první detailnější rekapitulaci, při níž lze odpovědět na otázky: Jak se změnily ceny u jednotlivých dodavatelů? Kdo a o kolik zlevnil a naopak, kteří dodavatelé zdražovali nebo ceny neměnili? U koho zákazníci zaplatí v roce 2015 nejméně a kde si připlatí?

27.11.2014
Ing. Jan Schindler, redakce

18. listopadu 2014, v areálu PVA EXPO Letňany se konala za účasti osobností veřejného života a odborníků konference nazvaná ENERGO SUMMIT, a to v rámci odborného veletrhu FOR ENERGO. Tématem akce byl především pohled do blízké budoucnosti. Přednášky byly rozděleny do třech bloků, které se dotýkaly témat, jako jsou obnovitelné zdroje, elektromobilita nebo trendy světové energetiky.

21.11.2014
Ing. Jan Schindler, redakce

Dne 11. 11. 2014 se v Mramorovém sále Clam-Gallasova paláce v Praze konal již 5. ročník mezinárodní konference Trendy evropské energeticky, a to za účasti významných českých i zahraničních hostů ze 14 států.

16.11.2014
Ing. Jan Schindler, redakce

6. listopadu 2014 se v budově krajského úřadu Středočeského kraje, v Praze konala konference se zaměřením, jak již název odpovídá, na hospodaření měst s energiemi. Náklady na energie tvoří jednu z největších položek, které města platí. Proto informace, které se účastníci dozvěděli, jistě využijí ve svých městech.

7.11.2014
Ing. Jan Schindler, redakce

Energetický regulační úřad zveřejnil návrh státem regulovaných cen elektřiny a zemního plynu. Oficiální verze bude k dispozici pravděpodobně, tak jako v minulých letech, ke konci listopadu. Jak se změní ceny distribuce a jak to ovlivní platby domácností? Co zdraží a naopak, co bude levnější?

elektroměr
31.10.2014
Ing. Jan Schindler, redakce

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) navrhuje zásadní změnu systému výběru poplatku od spotřebitelů elektrické energie na podporu obnovitelných zdrojů energie. Podstatou změny je výběr poplatku založený na rezervovaném příkonu. Výše poplatku tedy nebude odvislá od množství spotřebované elektřiny.

28.10.2014
Ing. Jan Schindler, redakce

Připravovaná novela energetického zákona se pro své „revoluční změny“ stává častým předmětem diskuzí. Hovoří se o změnách ve vedení Energetického regulačního úřadu, o větší svobodě distributorů při tvorbě cen za distribuci. Jak je to ale s právy spotřebitelů?

20.10.2014
Ing. Jan Schindler, redakce

Konec roku je spojen se změnou státem regulovaných cen elektřiny a plynu. Na tuto změnu navazuje vyhlášení prodejních cen dodavatelů energií. Co lze očekávat? Bude cenový vývoj podobný tomu loňskému? Zaplatí zákazníci méně nebo si budou muset připlatit? 
 
Reklama