Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Ing. Jan Schindler


17.10.2013
Ing. Jan Schindler, redakce

Chcete změnit dodavatele? Váháte, koho si vybrat, ale co když po Novém roce budou lepší nabídky? Kalkulátor cen energií TZB-info zaznamenává a porovnává pro Vás první nabídky dodavatelů na příští rok a při tom pracuje s odhadem výše státem regulovaných cen.

13.10.2013
Ing. Jan Schindler, redakce

12. září se v hotelu Exe Iris Conference Hotel konference Energetický management pro veřejnou správu, kterou pořádala agentura b.i.d services. V tomto článku bych chtěl uveřejnit výsledek průzkumu objektů státní správy, kde byla realizována úsporná opatření.

aukce
11.10.2013
Ing. Jan Schindler, redakce, Mgr. Jiří Mach

Přemýšlíte o účasti na e-aukci energií? Ale kdo jsou skuteční organizátoři? Je to město? Máte možnost se seznámit se smluvními podmínkami? Když se Vám nebude zamlouvat vysoutěžená cena, budete moci odstoupit bez manipulačního poplatku?

3.10.2013
Ing. Jan Schindler, redakce

12. září 2013 se konala v pražském hotelu Exe Iris Congress konference pod názvem Energetický management pro veřejnou správu. Účastníci se seznámili s výsledky průzkumu znalostí a využívání možností energetického managementu. Prezentovány byly také možnosti metody EPC, stav podpory projektů Fondem životního prostředí, či financování a provoz veřejného osvětlení nebo zkušenosti s e-aukcí dodavatelů energií.

14.9.2013
Ing. Jan Schindler, redakce

Podle některých odhadů by mohla cena zemního plynu v Evropě v roce 2014 pozvolna klesat a snížení ceny této komodity by mohlo dosáhnout asi 2%. Hlavní vliv na ceny bude mít pravděpodobně přetlak nabídky před poptávkou zejména vlivem nižší spotřeby.

12.9.2013
Ing. Jan Schindler, redakce

10. září se konala v pražském hotelu Palace pod záštitou Energetického regulačního úřadu tisková konference na téma „Výhody a možná rizika aukcí zemního plynu a elektřiny“. Na otázky odpovídali odborní garanti, zástupci společnosti ENA, Ing. Jiří Gavor, Ing. Vladimír Štěpán a Ing. Michal Eisner.

10.9.2013
Ing. Jan Schindler, redakce

V článku jsem se pokusil o průzkum vlastností kalkulátorů cen energií se zaměřením na jejich schopnost poskytnout kvalifikované informace zájemci o změnu dodavatele. Zaměřil jsem se na celé spektrum kalkulátorů, které se vyskytuje na internetu, tedy od ryze zaměřených na prodej až po nezávislé.

Protesty proti těžbě břidlicového plynu
5.9.2013
Ing. Jan Schindler, redakce

V následujícím článku seznamuji čtenáře se zajímavostmi a komentáři ze světa těžby a využití zemního plynu. V první části se podíváme do Libanonu, pak na problematiku těžby břidlicového plynu v USA a nakonec na počátky jeho těžby ve východní Evropě. Text je volným výtahem původních článků uveřejněných většinou na kanadském portálu naturalgaseurope.com.

27.8.2013
Ing. Jan Schindler, redakce

V souvislosti s posledními zprávami z Energetického regulačního úřadu a parlamentu ČR a zároveň s blížícím se koncem roku bych Vás chtěl seznámit s odhadem vývoje celkových plateb za energie pro domácnosti v následujícím roce.

diskuse nad nabídkou a grafy
21.8.2013
Ing. Jan Schindler, redakce

Článek poskytuje informace o nejdůležitějších vlastnostech, které se skrývají v obchodních podmínkách, v cenících a jiných dokumentech, jejichž význam zákazník často přehlédne nebo jim nevěnuje tolik pozornosti, jež by si zasloužily.

Znamená změna dodavatelů energií pro zákazníky prodělek nebo zisk?
6.7.2013
Ing. Jan Schindler, redakce

Tento článek je reakcí na zprávu ČTK z 25. června, která vyšla pod názvem „Na změně dodavatele energie prodělává stále více lidí“ a ve které byl zveřejněn průzkum agentury IRBS. V ní 300 respondentů odpovídalo na otázky spojené se změnou dodavatelů elektřiny nebo zemního plynu. Výsledek průzkum a i komentář vyšel velmi negativně v neprospěch změny dodavatele energií, a tak jsem se rozhodl přiblížit čtenářům svůj pohled na problematiku.

fotoarchiv RWE
9.6.2013
Ing. Jan Schindler, redakce

V minulém týdnu se uskutečnila neúspěšná jednání mezi ruským Gazpromem a RWE o snížení cen dodávek zemního plynu. Článek shrnuje argumenty RWE a pozici Gazpromu a také upozorňuje na měnící se situaci na trhu se zemním plynem v ČR.

7.6.2013
Ing. Jan Schindler, Ing. Milan Bechyně, redakce

Na konferenci obsazené odborníky z různých oborů souvisejících s energetikou vznikl zajímavý střet názorů na podporu OZE i na trh s emisními povolenkami. Největší zájem ale vzbudila prezentace starosty města Říčany, které jako první uspořádalo aukci dodavatelů elektřiny a plynu pro občany města. 
 
Reklama