Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Ing. Jan Schindler


17.4.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Čtvrtý ročník konference Obchodování s energií, konaný 8. a 9. dubna, se vyznačoval velmi zajímavými příspěvky. Jaký je názor odborníků a jaké jsou reakce jejich oponentů? Na co by se měli dodavatelé i zákazníci připravit?

1.4.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Německý a český energetický trh mají jedno společné, jednotnou startovní čáru. Liberalizovaný trh pro konečné spotřebitele začal platit v obou zemích v roce 2006. Obě země musely zavést v průběhu téměř deseti let stejná pravidla Evropské unie. Přesto se při detailnějším pohledu zdá, že obě země šly jinam.

18.3.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Kalkulátor cen energií TZB-info nyní nabízí unikátní službu, kterou nelze nikde jinde získat. Tou novou službou je zasílání zpráv – informací o tom, co se změnilo v cenách, v podmínkách, jaké bonusy dodavatel nově nabízí nebo co o sobě dodavatelé píší.

9.3.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Klesající prodej a padající ceny energií oslabují nejen příjmy ruského státního dodavatele plynu, společnost Gazprom, ale tím Gazprom také nedává rozpočtu Ruska tolik potřebné finanční prostředky. Oslabení rozpočtu přitom přichází v nejméně vhodnou dobu. V době, kdy by krizí zmítané Rusko nutně potřebovalo prostředky na její překonání a i na překonání hospodářských sankcí Západu.

26.2.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

10. února uspořádal Energetický regulační úřad tiskovou konferenci, na které uvedl, že se kvůli mnoha často protichůdným pozměňovacím návrhům rozhodl vypracovat svůj vlastní návrh Energetického zákona. Jaké jsou největší změny? Pokud by byl návrh přijat, ochrání lépe spotřebitele? Zabrání odčerpávání peněz ze státního rozpočtu?

25.2.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Ceny plynu dodávaného na základě dlouhodobých kontraktů klesají díky levné ropě, klesají ceny derivátů na burzách i ceny na spotovém trhu. Proč tedy ceny plynu našich dodavatelů, lépe řečeno, ceny pro většinu spotřebitelů zůstávají delší dobu stejné? Dočkáme se také zlevnění?

4.2.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Vztah Ruska a EU se mění. Vladimír Putin 1. prosince v Ankaře řekl, že se záměrem vybudovat plynovod South Stream končí. Zároveň oznámil, že plánuje stavbu plynovodu Turk Stream, který má být náhradním řešením. Co za tím vězí, kdo z toho bude profitovat? Co na to Evropská unie a co státy jihovýchodní Evropy?

31.1.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Již tradičně se v polovině ledna Ostrava stává centrem informací o vytápění a celého oboru TZB. Náš portál byl tak jako v&předchozích letech při tom. Které exponáty nejvíce zaujaly a jak dopadlo hlasování na našem portálu o Prémierovou novinku pro Infotermu 2015? Jaký dojem zanechala tato výstava?

21.1.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Leden je obdobím bilancování, obdobím statistik, ve kterých se hodnotí předcházející rok. Na trhu s energiemi je takovou zajímavou statistikou statistika změn dodavatelů elektřiny a zemního plynu. Tento údaj poskytuje informaci o tom, jak je náš trh vyspělý. Jaký byl tedy vývoj počtu změn dodavatelů v roce 2014?

5.1.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Česká vláda má za za úkol vybrat projekty, které by podle Junckerova investičního balíčku byly financovány dílem Evropskou unií a dílem soukromými investory. Které projekty to jsou a mají naději na úspěch?

22.12.2014
Ing. Jan Schindler, redakce

Kvantitativní výzkum exkluzivně zpracovaný pro společnost MND zjišťoval názory zákazníků z řad domácností na to, co si myslí o energetickém trhu u nás: Jak snadno lze změnit dodavatele? Jaké mají zkušenosti? Uvádějí prodejci pravdivé údaje? Znají zákazníci srovnávače a co si o nich myslí, který z nich je nejznámější?

18.12.2014
Ing. Jan Schindler, redakce

Již od roku 1994 připravuje Agentura NKL Žofín s.r.o. Žofínská fóra. V loňském roce vstoupili do druhé stovky těchto prestižních akcí. 12. prosince 2014 se fórum zaměřilo na problematiku trhu s energiemi pro domácnosti. I když náš trh patří k nejrozvinutějším v Evropě, není všechno v pořádku. Cílem diskuze odborníků bylo pojmenovat nejvýznamnější problémy a hledat možnosti nápravy.

12.12.2014
Ing. Jan Schindler, redakce

Konečně jsme se dočkali, po týdnech odhadů jsou zveřejněny ceny energií na příští rok. Je tedy čas na první detailnější rekapitulaci, při níž lze odpovědět na otázky: Jak se změnily ceny u jednotlivých dodavatelů? Kdo a o kolik zlevnil a naopak, kteří dodavatelé zdražovali nebo ceny neměnili? U koho zákazníci zaplatí v roce 2015 nejméně a kde si připlatí?

27.11.2014
Ing. Jan Schindler, redakce

18. listopadu 2014, v areálu PVA EXPO Letňany se konala za účasti osobností veřejného života a odborníků konference nazvaná ENERGO SUMMIT, a to v rámci odborného veletrhu FOR ENERGO. Tématem akce byl především pohled do blízké budoucnosti. Přednášky byly rozděleny do třech bloků, které se dotýkaly témat, jako jsou obnovitelné zdroje, elektromobilita nebo trendy světové energetiky.

21.11.2014
Ing. Jan Schindler, redakce

Dne 11. 11. 2014 se v Mramorovém sále Clam-Gallasova paláce v Praze konal již 5. ročník mezinárodní konference Trendy evropské energeticky, a to za účasti významných českých i zahraničních hostů ze 14 států.

16.11.2014
Ing. Jan Schindler, redakce

6. listopadu 2014 se v budově krajského úřadu Středočeského kraje, v Praze konala konference se zaměřením, jak již název odpovídá, na hospodaření měst s energiemi. Náklady na energie tvoří jednu z největších položek, které města platí. Proto informace, které se účastníci dozvěděli, jistě využijí ve svých městech. 
 
Reklama