Konference TZB-info Energetická náročnost budov 2013

Datum: 29.9.2012  |  Autor: Ing. Renata Straková a redakce  |  Firemní článek

Poslanecká sněmovna přehlasovala prezidentské veto a schválila zákon 406/2000 Sb. o hospodaření energií, prováděcí vyhláška je rovněž hotova a tak internetový portál TZB-info potvrzuje konání mimořádné odborné konference 8.11.2012 v Praze.

V tématech odborné konference Energetická náročnost budov bude např. novela zákona č. 406/2000 Sb. a vyhlášky č. 148/2007 Sb. ve vazbě na aktuální dotační tituly a energetický management budov, reakce na rozdíly v energetickém hodnocení budov podle stávající a nové legislativy, komentář konkrétních příkladů.

Pozvánka a přihláška na konferenci Energetická náročnost budov 2013

Konferenci připravujeme již celý rok, precizujeme témata tak, aby byla skutečným přínosem pro praxi. Když v červenci prezident novelu zákona 406/2000 Sb. vetoval, začali jsme zvažovat konání konference, jelikož bez schváleného zákona bychom se pohybovali s přednáškami jen v roli hypotéz.
Ing. Renata Straková, odborný garant konference, již tehdy k situaci řekla: "Zákon pravděpodobně v současné podobě projde schválením poslaneckou sněmovnou a dojde tak k pouhému prodlení legislativního procesu." Situace se dále komplikovala, jelikož opakované projednání a hlasování ve svěmovně bylo několikrát odloženo, když byla upřednostněna jednání o jiných tématech.

19.9.2012 v rámci doprovodného programu veletrhu For Arch jsme pořádali tiskovou konferenci, kde jsme chtěli novináře, odbornou veřejnost i ostatní zájemce seznámit s aktuálním stavem novely zákona i navazující legislativy, možnostmi schválení i s případnými dopady v případě neimplementace evropské směrnice. Shodou okolností právě na tento den bylo na jednání Poslanecké sněmovny dodatečně zařazeno i projednání a hlasování o této novele.

Přímo v průběhu tiskové konference se zúčastnění dozvěděli o schválení novely zákona.

Během tiskové konference a i v následující živé diskusi se jasně ukázalo, jak veřejnost tento zákon rozděluje. Když pomineme výhrady z neznalosti zákona a souvislostí, lze veřejnost rozdělit do dvou skupin. Zastánci zákona se dívají se na direktivu z globálního pohledu ochrany životního prostředí a zákon chápou jako jeden z kroků snižování potřeby energie. Odpůrci zákona jej považují za nadbytečný zásah do osobních svobod o rozhodování o vlastním majetku a navrhují jiné cesty k motivaci k energetickým úsporám.

Nicméně obě skupiny se připojily k potlesku při schválení zákona během tiskové konference. Zákon implementuje evropskou směrnici a na protesty je již nyní pozdě. Hrozící sankce při neiplementaci směrnice jsou zbytečným luxusem. Podstatné je to, že zákon podle evropské směrnice je pouze rámec. V článku Směrnice EPBD II konkrétní čísla nedává, ta se generují v národních legislativách jsme přinesli zajímavosti z přednášky předsedy Pracovní skupiny EPBD KH ČR a rovněž předsedy správní rady SEVEn Ing. Jaroslava Marouška CSc., který upozornil, že všechna konkrétní čísla se generují dále v národních legislativách.

Podrobně o legislativě čtěte v článcích:

 

Datum: 29.9.2012
Autor: Ing. Renata Straková a redakce   všechny články autoraSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (1 příspěvek, poslední 29.09.2012 18:56)


Témata 2018

Normy

Knihovna FM

Partner - Facility management

logo Mark2 Corporation

Odborné semináře TZB-info

Odborné semináře - Správa a provoz nemovitostí, FM v praxi
Správa budov, úspory energií a správa technického zařízení od předních odborníků. Témata přizpůsobíme vašim potřebám. Školení vícedenní i na 1 den na vybrané téma. Máte dotazy nebo zájem o školení?
Přečtěte si reakce účastníků 5 denních seminářů 3+ 2 dny s certifikátem:
Podzim 2013: Praha 6 Petřiny
Únor 2014: Hotel Golf, Praha
Podzim 2014: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2015: Aquapalace Hotel Prague
Podzim 2016: Aquapalace Hotel Prague
Březen 2017: Aquapalace Hotel Prague
Říjen 2017: Aquapalace Hotel Prague


účastníci semináře FM

Spolupráce

Česká pobočka mezinárodní asociace Facility managementu (IFMA CZ) www.ifma.cz

Odborný garant

Petra Gütterová
 
 

Aktuální články na ESTAV.czSTRONGER TOGETHER: Fermacell a James Hardie se stávají jednou společnostíVítězný pasivní rodinný dům je promyšlená dřevostavba se skromným vzhledemŘízené větrání: Přísun čerstvého vzduchu jako nezbytnostPět věcí, které byste měli vědět o plastových oknech