Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Evropská unie

24.1.2023Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Pro stávající plány snižování emisí CO2 je přechod na LNG místo transportu zemního plynu potrubím nepříjemný. Pokud by byly zahrnuty všechny externality od vrtů až po využití plynu u spotřebitelů, muselo by se počítat se zvýšením emisí CO2. Svědčí o tom údaje z Německa.
PERIMETER PROTECTION 2023
20.12.2022PROveletrhy s.r.o.
Řešíte-li otázky, jak co nejlépe chránit venkovní plochy před vandalismem, krádežemi nebo průmyslovou špionáží, zajistěte si vstupenku zdarma na veletrh Perimeter Protection v lednu v Norimberku.
13.10.2022Frank Bold Advokáti, s.r.o.
Vzrůstající důležitost ESG však vnímají firmy už nyní. Jak se nové evropské směrnice promítnou do praxe a jak zefektivnit byznys ukáže konference Bold Future už 25. října v pražské Spojce Karlín, kde k tématu mimo jiné vystoupí tři eurokomisaři Věra Jourová, Mairead McGuinness a Didier Reynders, kteří se tématu věnovali.
18.9.2022Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
V živém vysílání estav.tv téma teploty v místnostech probereme s prof. Ing. Jiřím Baštou, Ph.D. v pondělí 19. 9. ve 12.15 hod. Šéf Pražské plynárenské Martin Pacovský se vyjadřuje k zastropování cen. A ceny budou v našem živém vysílání ve čtvrtek 22. 9. v 11.45 hod s Ing. Janem Schindlerem, analytikem Kalkulátoru cen energií TZB-info.
20.7.2022SEVEn, The Energy Efficiency Center, z.ú.
Energetickými štítky jsou povinně vybavena TČ od 26. 9. 2015 do jmenovitého tepelného výkonu 70 kW a souběžně od tohoto data musí nové výrobky splňovat minimální hodnoty sezónní energetické účinnosti vytápění, které jsou závazné pro TČ do jmenovitého tepelného výkonu až 400 kW.
2.7.2022Ministerstvo životního prostředí ČR
ČR spoluvyjednala pojistku, že ceny povolenek nebudou raketově růst, jak se stávalo v posledních měsících a letech. Vznikl samostatný systém obchodování s emisemi pro sektor bydlení a kompenzace, které zmírní dopady možného růstu cen energií, především na zranitelné domácnosti.
Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


VIDEA