Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Archiv článků autora: RNDr. Jana Plamínková


2.12.2006
RNDr. Jana Plamínková

Rozhovor TZB-info s obchodním ředitelem firmy CESARO Ing. Jaroslavem Řehůřkem. O úspěšnosti 15-letého působení firmy na českém trhu asi nejlépe hovoří 24 instalatércenter po celé republice.

28.10.2006
RNDr. Jana Plamínková

Rozhovor TZB-info s Vilémem Měrkou, manažerem prodeje společnosti Solartec - výrobce fotovoltaických solárních článků a fotovoltaických solárních panelů.

23.10.2006
RNDr. Jana Plamínková, Ing. Renata Straková

Rozhovor TZB-info s Ing. Františkem Plecháčem, ústředním ředitelem Státní energetické inspekce o praktických dopadech novely zákona 406/2000 Sb. nejen na odbornou veřejnost.

24.6.2006
RNDr. Jana Plamínková

V roce 2005 uveřejnil portál TZB-info rozhovor s Martinem Michalským, technickým pracovníkem firmy Arnema, která na českém trhu zastupuje italského výrobce systémů pro velkoplošné vytápění a chlazení, firmu Giacomini. Dnes na tento rozhovor navazujeme.

3.6.2006
RNDr. Jana Plamínková

Rozhovor TZB-info s Ing. Milanem Šafářem, jednatelem firmy Čeko elektro s.r.o., exkluzívním dovozcem do ČR, distributorem a garantem servisu výrobků CATA. V současné době patří firma CATA ELECTRODOMÉSTICOS, S.L. k předním světovým výrobcům vzduchotechniky - především v oblasti kuchyňských odsavačů, koupelnových odsavačů, ventilátorů a topidel.

17.4.2006
RNDr. Jana Plamínková

Seminář na téma Elektřina ze Slunce - nastává boom fotovoltaiky (?) se uskutečnil v rámci veletrhu Střechy Praha pod záštitou Ligy ekologických alternativ. O celou akci byl enormní zájem a přeplněný sál naznačuje, že toto téma je dnes žhavě aktuální.

20.2.2006
RNDr. Jana Plamínková

Rozhovor s Ing. Tomášem Chmelíkem, ředitelem odboru změny klimatu MŽP nejen o zasedání smluvních stran Rámcové úmluvy OSN konaném v závěru minulého roku v Montrealu. Dnešní pokračování se vrací k národnímu alokačnímu plánu a k obchodování s emisemi.

6.2.2006
RNDr. Jana Plamínková

Rozhovor s Ing. Tomášem Chmelíkem, ředitelem odboru změny klimatu na Ministerstvu životního prostředí, nejen o zasedání smluvních stran Rámcové úmluvy OSN konaném v závěru minulého roku v Montrealu.

21.11.2005
RNDr. Jana Plamínková

Diskusní seminář s tímto názvem uspořádaly Liga ekologických alternativ a Calla, sdružení pro záchranu prostředí, dne 11. listopadu 2005 v Českých Budějovicích v rámci veletrhu ForArch. Následující článek dokládá, že byl opravdu zajímavý.

27.10.2005
RNDr. Jana Plamínková

Ve dnech 18. - 19. 10. se konala v Kongresovém centru na brněnském Výstavišti první mezinárodní konference Pasivní domy 2005, kterou uspořádaly občanské sdružení Centrum pasivního domu a Pasivní dům, o.p.s. Článek přináší výběr ze zajímavých referátů prvního dne konference.

17.10.2005
RNDr. Jana Plamínková

Fotovoltaická přeměna bude zcela jistě patřit v blízké budoucnosti k běžně využívanému způsobu výroby energie. Pro elektrárny tohoto typu je ale nutné hledat vhodné plochy. Donedávna největší elektrárna na světě s instalovaným výkonem 5 MWp se nachází v Saském Espenheimu na starém úložišti popílku, jehož plocha byla všemi považována za bezcennou. 
 
Reklama