Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.


6.6.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Na semináři v Galerii koupelen Laufen byly představeny novinky firem Ravak, Lasselsberger a Laufen. U moderních sérií Ravak je důležitá variabilita, zajištěná možností kombinovat různé prvky a nové detaily pro delší životnost, bezporuchový provoz, vyšší komfort pro eliminaci nepřesností stavebních prací.

30.5.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Komentář upozorňuje na možnosti rozdílů ve fakturaci u jednotlivých distributorů, rekapituluje položky faktury a odkazuje na pravidelně aktualizované ceny na TZB-info.

19.5.2006
Ing. Dagmar Kopačková, z tiskových materiálů Veletrhy Brno a.s.

Článek je věnován blížícím se veletrhům, které vznikly spojením výstav VODOVODY A KANALIZACE a ENVIBRNO. S rekordní velikostí výstavní plochy i počtem vystavovatelů nabízejí i bohatý doprovodný program.

11.5.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Začátkem dubna se konala konference AOV, ze které jsme Vám jako mediální partneři přinesli zajímavé informace. Na konferenci zaznívaly především otázky k dalšímu vývoji stavebnictví. Dnešní článek informace z konference doplňuje o další zajímavé skutečnosti, které jsme vybrali z tisku.

15.4.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Společnost HET s.r.o. slaví 15. výročí založení. Díky neustálému růstu výroby a prodejů se z firmy stal jeden z nejvýznamnějších výrobců interiérových a fasádních nátěrů u nás s velmi širokým výrobkovým portfoliem. O společnosti i obchodní strategii hovoří marketingový ředitel společnosti HET Mgr. Jiří Sokol.

13.4.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Konference byla součástí plnění základního cíle AOV poskytnout svým členům informace k vývoji trhu a pomoci v dalším rozvoji a tvorbě konkurenčních výhod. Nastíněné možnosti dalšího rozvoje velkoobchodů jako například nutnost strukturovat nabídky pro skupiny zákazníků a definování nabízených hodnot pro tyto skupiny určitě přinesou zajímavé efekty.

10.4.2006
Ing. Dagmar Kopačková

V článku najdete například: jaké uvažovat hodnoty potřeby vody pro bytový dům, jaký je stav přípravy další části nové normy pro vnitřní vodovody, kritéria pro volbu baterie, návrh nerezového potrubí. Je úkolem projektanta zpracovat provozní řád?

8.4.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Bezplatné rozbory vody po záplavách, co dělat po povodni - praktické kroky, pravidla hygieny po záplavách, podzemní voda říčních náplavů, odolnost studní proti znečištění, sanace studní, jak dlouho bude studna nepoužitelná, desinfekce odpadních sifónů a žump, desinfekční prostředky...

27.3.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Stavem své studny by se měl zabývat dobrovolně a periodicky každý uživatel, a to i domovní studně. "Periodicky" znamená podle místní situace, ale jednou do roka je minimum. V článku je uveden postup asanace i navazující informace k odběrům vzorků, jsou uvedeny i základní informace pro komerčně využívané studně.

20.2.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Výrobek určený pro pitnou i teplou vodu musí splňovat velmi přísná kritéria. Pokud zákazník požaduje například potrubí, nádrž, armaturu... pro teplou užitkovou vodu, může mu být nabídnuto i zboží mnohem levnější, které například z hlediska výluhů dopravě vody pro lidskou spotřebu neodpovídá.

25.1.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Zveme Vás srdečně na výstavu Střechy Praha 2006, která se koná 26.-28.1.2006 na Výstavišti v Holešovicích. Poprvé na této výstavě najdete i stánek TZB-info č. 316 a to ve střední hale Průmyslového paláce. Těšíme se na viděnou.

23.1.2006
Ing. Dagmar Kopačková

V současné době je v připomínkovém řízení novela vyhlášky o hygienických požadavcích na pitnou a teplou vodu. Požadavky vyhlášky jsou závazné, proto je třeba jim věnovat náležitou pozornost. Z toho důvodu jsme požádali o připomínky Dr. Pospíchala, soudního znalce, který se problematice věnuje v praxi.

9.1.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Na zvyšování ceny vody jsme si zvykli tak jako na zvyšování cen energií. I v letošním roce si ve většině měst a obcí lidé a firmy budou muset připlatit za dodávky pitné vody. Fixní náklady spojené s údržbou a provozem zařízení rostou, avšak vyfakturovaná spotřeba nikoliv a pokles spotřeby vody je tak paradoxně i letos uváděn v důvodech pro zvyšování ceny vody.

7.1.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Rozhovor s Ing. Semirem Boughattasem, jednatelem společnosti IVAR CS s.r.o., která je obchodním a technickým zastoupením výrobců armatur VODA-TOPENÍ-PLYN-ČERPADLA. Rozhovor je nejen o společnosti IVAR, ale i o čínské konkurenci a nutnosti nabízet zákazníkům více než zboží.

21.12.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Článek popisuje dálkové sledování středotlakých regulačních stanic v Pražské plynárenské a novou komunikaci regulačních stanic a obchodních míst Jihomoravské plynárenské. Popisuje nejen technické řešení, ale i skutečnosti, které vedou k rozhodnutím pro nové technologie. 
 
Reklama