Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.


29.10.2007
Ing. Dagmar Kopačková

Článek se věnuje problematice dvou dříve běžných materiálů, které se dnes v nových rozvodech již nepoužívají. V případě olova se dokonce starých rozvodů chceme co nejdříve zbavit.

16.9.2007
Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize Bosch Junkers, Ing. Dagmar Kopačková

Praktická učebna nového školícího centra JUNKERS je vybavena kompletním sortimentem výrobků Junkers prodávaných v ČR, včetně starších spotřebičů. Všechny kotle lze testovat v provozu na 6 plně vybavených zkušebních stolicích. Teoretická učebna je vybavena nejmodernější technikou pro interaktivní výuku.

18.7.2007
Ing. Dagmar Kopačková

Grafy uvádějí poměr používání kovového a plastového potrubí pro studenou a teplou vodu v r.2006 - systémy vytápění s otopnými tělesy (modré pole), vodovodní potrubí (vínové pole) a systémy podlahového vytápění (žluté pole).

9.7.2007
z firemních materiálů LAUFEN CZ, s. r. o. Ing.Dagmar Kopačková

Článek uvádí výsledky výzkumu, jehož cílem bylo identifikovat tržní trendy, životní styl a roli koupelen. V tomto prvním dílu je uvedeno například srovnání významu vybavení koupelny, kritéria při rozhodování o nákupu a oriantace respondentů ve značkách koupelnové keramiky.

18.6.2007
Ing. Dagmar Kopačková

Lze povolit vypouštění odpadních vod do vod podzemních přes půdní vrstvy např. ze septiku společného pro dva i více rodinných domů, v případě domovní čistírny odpadních vod lze povolit jednu společnou až pro 50 EO, bez ohledu na počet připojených domácností.

4.6.2007
Ing. Dagmar Kopačková z firemních materiálů

Dospělí mohou v bazénu plavat i odpočívat, děti musí viset na okrajích bazénů. Zejména malé děti si v bazénu nemohou hrát tolik, jako třeba na mělčině u moře. Následující článek představuje řešení, které nás zaujalo na veletrhu Bazény, sauny, solária a wellness, kde TZB-info bylo mediálním partnerem.

31.5.2007
Ing. Dagmar Kopačková

V úterý 29. května otevřely brány Ekologické veletrhy - společný projekt 13.mezinárodní vodohospodářské výstavy Vodovody a kanalizace a 13. mezinárodní veletrh techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí ENVIBRNO na brněnském výstavišti.

16.5.2007
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce, Ing. Renata Straková, Entech-Group

Článek přináší shrnutí prvního dne konference Vytápění 2007 v Třeboni. Čtenářům nabízíme informace z průběhu konference včetně informace o příspěvcích a prezentujících se firmách.

7.5.2007
Ing. Dagmar Kopačková

Platné povolení musí mít každý, kdo odebírá podzemní nebo povrchovou vodu u rodinného domu, na chatě, či jiném objektu, nebo ten, kdo do těchto vod vypouští odpadní vodu. Tito odběratelé by si měli ohlídat dva důležité termíny, a sice 1. červenec 2007 a 1. leden 2008.

10.3.2007
Ing. Dagmar Kopačková

Novinka v zastřešení bazénů umožní využití celého odkrytého bazénu v sezóně, nemá vodicí kolejnice na zemi, ale má i celou řadu dalších výhod, například: plochy jsou průhledné, uzamykatelné dveře lze zajistit v poloze otevřeno i zavřeno, čela jsou demontovatelná... 
 
Reklama