Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.


12.2.2007
Ing. Dagmar Kopačková

Článek například uvádí, na čem záleží, zda platit za dešťové vody z garáží, jaký je rozdíl plateb u bytových a nebytových prostor objektů využívaných k trvalému bydlení a jaký význam mají pojmy trvalé bydlení, domácnost, součást a příslušenství stavby a jak platit v případě pronájmů nemovitostí.

8.2.2007
Ing. Dagmar Kopačková

Seminář se koná v Praze a v Brně a přednášet budou zpracovatelé nových norem, které zásadním způsobem ovlivňují navrhování vnitřních rozvodů studené i teplé vody.

5.2.2007
Ing. Dagmar Kopačková

Pro výběr zařizovacích předmětů by kromě vkusu měly být dalším kritériem vlastnosti, které jsou označovány celou řadou odborných termínů a mnohdy jsou pro další spokojenost s výrobkem velmi důležité. Článek přináší vysvětlení některých termínů, které se pro označování vlastností a novinek používají.

29.1.2007
Ing. Dagmar Kopačková

V médiích proběhla zpráva, že pitná voda ve veřejně přístupných barelech většinou nevyhovuje normám. Článek uvádí doporučení péče o watercoolery a upozorňuje na skutečnost, že je zbytečně opomíjena voda ve vodovodech. Je až na výjimky velmi kvalitní, pod permanentní kontrolou a v potrubí i optimálně "skladována".

15.1.2007
Ing. Dagmar Kopačková

Vybrali jsme zajímavé komentáře některých regionálních dodavatelů, které ukazují nejen důvody zdražení, ale i různorodost místních vlivů. V závěru upozorňujeme, že nový příspěvek na bydlení lze čerpat i na zaplacení vodného.

26.12.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Název článku je z projevu Ing.Pavla Kafky, generálního ředitele a reprezentanta Siemens ČR při příležitosti slavnostního udílení Ceny Siemens 2006 v Praze v Betlémské kapli a nejen pro tato jeho slova následující článek zveřejňujeme záměrně o svátcích.

7.12.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Seminář přinesl velmi zajímavé informace o výrobcích a řešeních pro nakládání s dešťovými vodami včetně legislativy k hospodaření s dešťovou vodou. Článek přináší 2. díl zajímavostí - informace z čerpací techniky, sanace zdiva a zavlažovacích systémů.

6.12.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Výrobky a řešení pro nakládání s dešťovými vodami včetně legislativy, sanace vlhkého zdiva a zavlažovací systémy - to byla témata velmi zajímavého semináře.

21.10.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Mezinárodní den technické normalizace přinesl zajímavé informace i možnost nákupu norem s 50% slevou. Normy závazné uvedením v právních předpisech zdarma asi nebudou, i když to mnozí čtenáři nového stavebního zákona očekávali.

2.10.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Článek přináší rekapitulaci informací k této problematice včetně výběru zajímavostí z firemních informací dodavatelů. Podnětem ke zpracování článku byly četné dotazy čtenářů, na které článek odpovídá. Dále zde naleznete i hlediska důležitá pro výběr zařízení jak z pohledu investora, tak montážní firmy a projektanta.

25.9.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Výrobky jsou určeny jak pro běžné použití v koupelnách a WC, tak pro tělesně postižené spoluobčany. V zahraničí je jejich používání při výstavbě bytových jednotek a veřejně právních budov běžné a je součástí nejen bezbariérových staveb.

18.9.2006
Ing. Dagmar Kopačková; výběr informací z přehledu v časopisu Computer Design

Nad většinou obecných CAD programů lze provozovat specializovanou nadstavbu a pomocí specializovaných funkcí si uživatelé vytvářejí knihovny a systémy na míru. Článek přináší přehled SW, zajímavé podrobnosti, odkazy na demoverze a kontakty.

28.8.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Článek informuje o změnách pohledu na některé typy nerezové oceli v systémech pro pitnou vodu, ukazuje na legislativní procesy, kterými se řídí certifikace mimo EU, uvádí porovnání s ČR a přináší vybrané údaje o používání nerezového potrubí.

31.7.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Umělý mramor neboli mramor litý je materiál vhodný pro výrobu sanitárních zařízení a stavebních prvků. Protože má kromě jiných výhod i vysoké tepelně-izolační vlastnosti, jsou z něj dokonalé vany, umyvadla, sprchové kouty i koupelnový nábytek a doplňky do koupelen.

26.6.2006
Ing. Dagmar Kopačková, Adéla Bystřická

I v letošním roce se jistě během léta odehrají plánované odstávky krytých bazénů, které provozovatelé využijí k údržbě zařízení a modernizaci stavby a provozu. V článku se vracíme k odstávce bazénu v Rokycanech, tak jak se konala v loňském roce a ukazuje na jednotlivé kroky prací.

20.6.2006
Ing. Dagmar Kopačková

V letošním roce si připomínáme kulaté výročí pražského novodobého kanalizačního systému. Na konci června uplyne 100 let od zahájení provozu tohoto unikátního a životně důležitého technického díla. I současnost však vyvolává silné emoce. 
 
Reklama