Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.


29.6.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Virtuální exkurze do zázemí bazénu v Přerově ukazuje, jak lze díky promyšlené koncepci za provozu v jednotlivých etapách vylepšit komfort a zefektivnit provoz u stávajícího zařízení. Bazén po 27 letech potřebuje řadu změn, ale vzhledem k tomu, že návštěvníkům dobře slouží, je možnost postupné rekonstrukce za plného provozu velmi vítána.

28.6.2005
Ing. Dagmar Kopačková

V článku je uveden přepis zvukového záznamu příspěvku JUDr. Žaludové, který zazněl v rámci doprovodného programu výstavy Vodovody a kanalizace 2005. Představenstvo SOVAK doporučilo poslancům v zastoupení vodovodů a kanalizací, aby novela zákona ve znění, v jakém ji předložilo ministerstvo, nebyla schválena.

27.6.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Následující text je úryvkem z knihy Projektujeme bez bariér Ing. arch. Daniely Filipiové. Publikace, která by neměla chybět na pracovním stole každého projektanta, byla v České komoře architektů rozebrána pouhé dva dny po oznámení její nabídky, ale následující článek nabízí nejen výběr z této nadmíru užitečné knihy.

26.6.2005
Ing. Dagmar Kopačková

V diskusích často chybí to, co je vlastně opravdu cílem stavby, která by měla právo na přívlastek inteligentní. Nejvíce se hovoří o úsporách, ty jsou bezesporu na vrcholu hitparády. Úspory nám šetří kapsu, životní prostředí a podobně, to je v pořádku. Ale nám chybí to, že cílem je také příjemné a hospodárné bydlení. Rozhovor s Ing. Františkem Štefanem z firmy Nowire.

25.6.2005
Ing. Dagmar Kopačková, foto: Adéla Bystřická

Pořadatelé připravili profi podmínky, krásnou trasu, perfektní počasí a výkony cyklistů byly skvělé. Nebyli jste na Houšteckém cyklomaratonu na kolech a ani jako doprovod? Podívejte se, kdo tam byl, co se dělo a přijďte určitě za rok. Kategorie TZB bude opět vyhlášena.

21.6.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Článek je přepisem zvukového záznamu přednášky Ing. Radky Huškové (manažerka útvaru kvality vody v PVK a.s.), kterou přednesla na doprovodném programu výstavy Vodovody a kanalizace 2005. Závazná právní úprava udává co, kde a jak se kontroluje u studené i teplé vody a jsou uvedeny rovněž konkrétní příklady při zásobování vodou například ze studny i problematika výjimek.

17.6.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Sešit projektanta je praktickou pomůckou, obsahuje konkrétní příklady řešení, popis kritických míst a je určen pro všechny, kteří navrhují nebo provozují vnitřní vodovod nebo jakékoliv zařízení, které je na něj napojeno. Mnoho užitečných zásad v něm najdou i majitelé objektů, energetičtí auditoři a výrobci.

15.6.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Dubnový seminář Společnosti pro techniku prostředí měl tři hlavní priority: vyjasnit terminologii pro teplou vodu, zdůraznit priority přípravy teplé vody a vedle novinek v technologii ohřevu vody umožnit diskusi na téma stanovení potřeby teplé vody.

5.6.2005
Ing. Dagmar Kopačková

K aktivní prezentaci kvalitního zboží patří i podpora kvalitního způsobu života, ke kterému sport bezesporu patří, říká v rozhovoru Zdeněk Fučík z firmy Procom Bohemia k pořádání cyklomaratonu, zajímavé jsou však i jeho odpovědi k vývoji trhu kondenzačních kotlů.

23.5.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Článek popisuje problém budov s olověnými rozvody, kde je podle nových požadavků na pitnou vodu přímo doporučena výměna rozvodů. U budov, kde materiál rozvodů není jistý, je stanoven postup zjišťování. Článek díle upozorňuje na projekt Ministerstva pro místní rozvoj, ze kterého lze žádat dotaci na rekonstrukci olověných rozvodů.

3.5.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Použití jiných výrobků, než které byly projektantem navrženy, je praxe běžná na mnoha stavbách. Požádali jsme JUDr. Jana Kužela, advokáta renomované pražské právní kanceláře, o vyjádření k problematice zodpovědnosti projektanta v takovém případě.

28.4.2005
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce, Ing. Renata Straková, Entech-Group

Článek přináší shrnutí prvního dne konference Vytápění 2005 v Třeboni. Čtenářům nabízíme informace z průběhu konference včetně informace o příspěvcích a prezentujících se firmách.

24.4.2005
Ing. Dagmar Kopačková

O využívání solární energie, regulaci, trendech v otopných plochách, srovnání našich projektantů se světem, problematice prostředí v průmyslových objektech, chladicích stropech, NED, novém SW, výhodách kompletních dodávek a dalších zajímavostech si s námi povídali zástupci sponzorů konference Vytápění 2005 v Třeboni.

21.4.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Novinky ve svém výrobním sortimentu představily firmy na tiskových konferencích ve stáncích hal Z a V brněnského výstaviště. Představeny byly například zařizovací předměty LAUFEN, které vynikají absolutní jednoduchostí, čistotou a praktickými tvary, originalní sprchové kouty Whitewater od RAVAKu a obklady LASSELSBERGER včetně novinky - odvlhčovací omítky.

16.4.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Článek je netradiční pozvánkou na prestižní setkání topenářů, které se uskuteční v prostorách kongresového centra v Třeboni 26.-28. dubna 2005.

15.4.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Pět dní před zahájením se konala tisková konference Stavebních veletrhů Brno a byla pozvánkou na veletrhy plné novinek a zajímavostí. Stavební veletrhy se konají 19.-23.4.2005. Přinášíme výběr, zaměřený především na TZB.

30.3.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Společnost pro techniku prostředí pořádá seminář, který je reakcí na aktuální situaci - zvýšení významu správného návrhu ohřevu teplé vody v souvislosti se snižující se spotřebou tepla na vytápění.

28.2.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Tak, jako je samozřejmé, že se před zahájením prací dělá nabídka, dohodne se rozsah prací, materiály a cena, je samozřejmé předání hotové práce investorovi. Bohužel, ten mnohdy právě akt předávání podceňuje a montážní firmy to bohužel velmi často využívají. Předávání se tak zúží do podpisu papíru, který je podkladem pro fakturaci práce.

16.2.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Druhý díl informace o exponátech na výstavách Pragotherm, Frigotherm, Pragoregula/Elexpo a nově Coneco Praha představuje přístroje pro zjištění úniku plynu a přístroje pro lokalizaci vodovodu. 
 
Reklama