Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.


28.11.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Nařízení je prováděcím předpisem k zákonu o technických požadavcích na výrobky a ukládá povinnosti výrobcům, případně zplnomocněným zástupcům, tedy i například prodejcům. Z oblasti zdravotně technických zařízení jsou pod tímto předpisem čerpací stanice na vodu a některé spotřebiče pro domácnost, ale jsou zde i výrobky patřící do oblasti vytápění. Článek připomíná povinnosti, které pro prodejce vyplynou při dovozu výrobků ze zemí, které nejsou členy EU.

22.11.2005
Ing. Dagmar Kopačková, TZB-info

Článek rekapituluje soutěž "Zlatý@TZB-info 2005". Pro vítěze letošního ročníku jsou připraveny 3 skleněné plastiky - originály výtvarníka Davida Wünsche, jehož práce obdivovali i v Nizozemí, Belgii, Německu, Jihoafrické republice a Itálii. V letošním roce odměníme i hlasující čtenáře.

14.11.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Rozhovor s Ing. Petrem Cankařem z firmy Atmos přináší odpovědi na otázky okolo spalování dřeva a biomasy, které si nyní klade mnoho majitelů rodinných domů i starostů. Například komu se vyplatí zapomenout na nedávnou plynofikaci, jaký vliv má kvalita peletek, co se stává hitem poslední doby nebo co s kotlem na dřevo v zatepleném domě.

11.10.2005
Colt International, s.r.o., Ing. Dagmar Kopačková, z tiskové konference a firemních materiálů

Firma Colt nabízí komplexní služby v oblasti návrhu, dodávek, montáže, servisu a údržby zařízení pro větrání, klimatizaci, chlazení, rekuperaci, čištění vzduchu, osvětlení, fasádních prvků a MaR. Článek přináší informace z tiskové konference u příležitosti založení nového českého zastoupení včetně výběru z diskuse.

7.10.2005
LG Electronics CZ, s.r.o., Ing. Dagmar Kopačková

Nano-technologie čistí domácnost - LG nabízí spotřebitelům technologii budoucnosti, dříve známou jen ze sci-fi, a představuje koncept domácnosti 21. století. Podobná hesla se nesla tiskovou konferencí českého zastoupení koncernu LG. Článek je věnován základním tezím směru dalšího vývoje a zaměřuje se na aktuální nabídku klimatizace se značkou LG.

26.9.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Kanalizace slouží výhradně pro odvádění a zneškodňování odpadních vod a nelze připustit, aby do tohoto sytému byly odváděny odpady - např. rozmělněný kuchyňský odpad. Při instalaci drtiče kuchyňského odpadu odpadní voda významně překračuje povolený limit znečištění a vypouštění do kanalizace je podmíněno dodatkem ke smlouvě s provozovatelem kanalizace, jinak vzniká důvod pro přerušení dodávky vody a odvádění odpadních vod.

12.9.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Povinnost platit za odvod srážkových vod do kanalizace mají až na pár výjimek všichni majitelé nemovitostí, ve kterých je prováděna podnikatelská činnost. Platba se vypočítává součinem plochy nemovitosti, koeficientu odtokovosti, hodnotou dlouhodobého srážkového úhrnu lokality a cenou stočného.

1.8.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Úkolem architektů nebylo vybudovat rozlehlý zábavní aquapark, ale naopak do přírodní lokality začlenit objemově úsporný objekt s výhledem na město. V prvním dílu reportáže najdete kromě informací z tiskové konference i zajímavosti k rekonstruovanému venkovnímu bazénu.

8.7.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Při rozhovoru s p. Richardem Pospíšilem z firmy POR jsou patrné jeho velké zkušenosti v oblasti návrhu a provozu bazénů. Řadu zajímavých postřehů jsme zaznamenali v následujícím článku. Nápady jak vložit vyhláškou požadované měření do stávajícího potrubí, kdy zpracovat provozní řád a mnohé další mohou být inspirací pro projektanty, investory i provozovatele. 
 
Reklama