Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Bezpečnost budov
Archiv článků od 4.2.2022 do 15.5.2022

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

12.5.2022
SOMFY, spol. s r.o.

Nesluší vašim domovním dveřím bílá? Zdá se vám, že bílá venkovní kamera příliš upoutává pozornost? Zkuste tmavou antracitovou! Somfy nově nabízí řadu produktů, které se starají o vaše bezpečí a pohodlný přístup do domu, v novém elegantním hávu.

Mikuláš Melena, předseda Asociace provozovatelů PCO u HZS, foto redakce TZB-info
11.5.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

EPS s dvoumužnou obsluhou je například v Praze finančně o 2 řády výše než připojení k HZS. Ve hře je i lidský faktor. Nasazení EPS a napojení na HZS samozřejmě vítají hasiči, ale měli by to uvítat ve větší míře i majitelé budov, facility manažeři i pojišťovny. Poslechněte si celý rozhovor.

10.5.2022
Eaton Elektrotechnika s.r.o.

Eaton přichází s novou řadou nouzových svítidel a bezpečnostních značek RoundTech, která dělá montáž nouzového osvětlení rychlejší a jednodušší.

Mgr. Michal Drážďanský, jednatel MDL EXPO, pořadatel veletrhu Aquatherm Praha, foto redakce ESTAV.tv
28.4.2022
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

K mikrofonu ESTAV.tv jsme pozvali Mgr. Michala Drážďanského, jednatele MDL EXPO, pořadatele veletrhu Aquatherm Praha. Rozhovor vznikl přímo na výstavišti, když ubíhaly poslední chvíle letošního veletrhu. Na ohlédnutí to ještě není, ale na první dojmy ano.

Nový videoportál ESTAV.tv představíme na Aquathermu Praha 2022
19.4.2022
redakce

ESTAV.tv je nový portál pro videa, audia, podcasty, webináře, živá vysílání. Zařadí se tak k ostatním redakčním projektům, tedy k TZB-info, ESTAV.cz a Kalkulátoru cen energií TZB-info. Zajímají vás podrobnosti? Přijďte se nás zeptat osobně na veletrh.

16.4.2022
Bach corporation, s.r.o.

Bývate v staršom bytovom dome bez signalizácie požiaru či úniku horľavých a výbušných plynov? Chcete byť včas informovaný o vzniknutom riziku? Moderným riešením pre vás je elektronický požiarny a plynový signalizačný systém SVB TECH od firmy Bach corporation, s.r.o. V prípade hroziaceho nebezpečenstva požiaru či úniku plynu tento systém pošle upozorňujúcu SMS správu na telefónne čísla obyvateľov bytového domu a umožní tak včasný zásah na ochranu životov a majetku.

Ilustrační obrázek chráněné únikové cesty © Fotolia.com
9.4.2022
ČKLOP, redakce TZB-info

Zástupců České komory lehkých obvodových plášťů (ČKLOP) se ptáme na základní pravidla pro úspěšnou realizaci lehkých obvodových plášťů a otvorových výplní. Souhrn odborných znalostí se tentokrát týká certifikace.

4.4.2022
SOMFY, spol. s r.o.

Je uklidňující odjet na dovolenou a nebát se, že si zloději všimnou vaší nepřítomnosti. Je příjemné usnout u televize a nestarat se o to, že je třeba zhasnout, ztlumit topení, zkontrolovat, zda je zamčeno. Je pohodlné, když se žaluzie samy stahují podle počasí… Takový klid a pohodlí nabídnou chytrá řešení od Somfy.

28.3.2022
Ing. Jakub Holan, ČVUT Praha, Fakulta stavební, katedra betonových a zděných konstrukcí

Algoritmus programu TeDisOn pro řešení problému vedení tepla v betonové desce vystavené požáru je založen na metodě konečných diferencí a je implementován v programovacím jazyku JavaScript. Grafické uživatelské rozhraní pro zadávání uživatelem definovaných parametrů a pro interpretaci výsledků je vytvořeno pomocí jazyka HTML. Článek dále stručně představuje algoritmus použitý ve vytvořené aplikaci a prezentuje použití webové aplikace na třech různých příkladech. Z prezentovaných výsledků je zřejmé, že nově vyvinutá webová aplikace je uživatelsky přívětivá, lehce dostupná a velmi rychlá.

11.3.2022
Veletrhy Brno, a.s.

Další ročník Stavebního veletrhu Brno, veletrhu Dřevo a stavby Brno a veletrhu nábytku a interiérového designu MOBITEX se bude konat 21.–23. dubna 2022. Jedním z hlavních témat, které se bude prolínat jak výstavními expozicemi, tak i doprovodným programem a nezávislým poradenstvím, budou úspory.

8.3.2022
Merxu s.r.o.

Mezinárodní on line tržiště pro firmy – merXu, se za pouhý rok fungování stalo vyhledávaným místem pro obchodování firem a živnostníků. Je to dáno především pandemií covid 19, která spustila dlouho vyhlíženou digitalizaci. Obliba merXu jako prostoru pro profesionály si vyžádala také zařazení služeb pro firmy.

8.2.2022
Ing. Klára Masnicová, Ing. Jiří Chaloupek, Ph.D., Technická univerzita v Liberci (TUL), Ing. Jan Karl, MV-GŘ HZS ČR, Technický ústav požární ochrany

Výsledky na pracovišti KNT FT TUL ukazují, že při určitých směsových poměrech různých vlákenných surovin, popsaných v níže uvedené studii, je vztah rychlosti hoření a objemové hmotnosti netkaných textilií nelineární. Je tedy možné u takových směsí najít objemovou hmotnost, při které hoří netkaná textilie pomaleji než v okolních objemových hmotnostech. Cílem studie bylo ověření těchto výsledků pomocí kvantitativních metod a rozšíření studie v oblasti termoplastických vláken. Výzkum na dané téma stále na Katedře netkaných textilií a nanovlákenných materiálů pokračuje.

zdroj Fotolia_©_Monthly_M
6.2.2022
Cech topenářů a instalatérů ČR

Dne 1. 1. 2022 vstoupily v platnost novelizace zákona č. 406/2000 Sb. a změny požadavků na výstavbu nových budov s téměř nulovou spotřebou energie. Od 1. 7. 2022 pak nový zákon o bezpečnosti práce v souvislosti s provozem vyhrazených technických zařízení.

4.2.2022
GSM CITY s.r.o.

Potřebujete efektivní řešení vstupních a vjezdových prostor k vám do firmy? Hledáte způsob, jak automatizovat procesy spojené s pohybem a autorizací osob i aut v objektu, snížit mzdové náklady spojené s ostrahou a zároveň zvýšit bezpečnost v celém objektu?


zpět na aktuální články
 
 
Reklama