Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.


Izolace okna VELUX ThermoTechnologyTM
26.4.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Je to nejlepší okno, jaké jsme kdy měli, zaznělo na představení nové generace střešních oken VELUX. U nové generace střešních oken VELUX došlo k zúžení okenního rámu i křídla. Výsledkem je až o 10 % větší prosklená plocha při stejné velikosti okna a tím pádem více denního světla v interiéru.

růst
8.4.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Jako pozitivní označilo vliv intervencí ČNB pouze 6 % stavebních firem. Vyplývá to ze specializované analýzy společnosti CEEC Research realizované na základě rozhovorů s více jak stovkou ředitelů stavebních společností.

Seniorské bydlení v Praze - Cohousing Plus
5.4.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Pilotní projekt Cohousing Plus bude představen na veletrhu FOR SENIOR, který se koná v Praze Letňanech do 6. 4. 2014. Návrh i celý koncept Cohousingu Plus v sobě propojuje individuální a komunitní bydlení a může tak výrazně přispět ke zkvalitnění života seniorů - vytváří prostor pro fungující společenství.

5.4.2014
Ing. Jan Schindler, Ing. Miroslav Hořejší, Ing. Zdeněk Reinberk, Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Podpisem Memoranda o podpoře informovanosti zákazníků a spotřebitelů v energetických odvětvích mezi Energetickým regulačním úřadem a společností Topinfo s.r.o. byl ukončen přes 1 rok trvající proces ověřování objektivity a nezávislosti Kalkulátoru cen energií TZB-info ze strany ERÚ. Kalkulátor cen energií TZB-info je jako jediné komerční porovnání dodavatelů energií umístěn na webových stránkách Energetického regulačního úřadu.

4.4.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce, Ivan Bohata, prezident AOVV, Jiří Tesák, víceprezodent AOVV

Vývoj v oboru technických zařízení budov a jeho dopady na velkoobchodní distribuci ve všech členských zemích, modely nákupního chování a vývoj obchodních formátů, tradiční trh versus nové distribuční modely. To vše na konferenci Tribuna českého obchodu TZB 9. dubna 2014 v Top Hotelu Praha.

21.3.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Světový den vody je mezinárodní akcí a koná se každoročně již od roku 1992, kdy byla na jednání UNCED v Rio de Janeiru vyhlášena organizací OSN. V letošním roce je tématem "Voda a energie". Již tradičně se zapojila např. stará čistírna odpadních vod v Praze 6, letošní zajímavostí je akce Voda pro Kamerun.

2.3.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Redaktory TZB-info najdete jako moderátory a přednášející ve většině bloků doprovodného programu. Stánek TZB-info č. 240 najdete v hale č. 2. Těšíme se na Vás. Vstup na veletrh je zdarma.

Renovace bytu
6.2.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Od 13. ledna 2014 jsou přijímány žádosti na úvěry od fyzických osob do 36 let na opravy a modernizace bytu či domu ve výši 150 000 Kč v rámci Programu 150.

skleněné sálavé panely ECOSUN G na stěnu i strop
6.2.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., Ing. Jan Blažíček, redakce

Zdrojem tepla v případě elektrického vytápění může být elektrický přímotopný zdroj, elektrický akumulační zdroj nebo tepelné čerpadlo. Výhodný tarif na odebíranou elektřinu je využíván i pro všechny ostatní spotřebiče. Při stále se zvyšující spotřebě elektřiny v domácnostech tak dochází k zajímavým úsporám.

3.2.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Cílem podpory je zkvalitnění bytového fondu výměnou domovních olověných rozvodů. Tím se docílí snížení obsahu olova v pitné vodě. Dotace je poskytována fyzickým i právnickým osobám, a to v maximální výši 20 tis. Kč na 1 bytovou jednotku.

2.2.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Vybrali jsme zajímavé informace z tiskových prohlášení nových ministrů. Co řekli ministr průmyslu, životního prostředí a školství k tématům jako je energetika, dostavba Temelína, těžba uhlí, zlata, břidlicového plynu a uranu, dotace pro stavebnictví, vodní hodpodářství, odpady a jmenování vysokoškolských profesorů?

Staveniště
24.11.2013
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Čeští malí a střední podnikatelé v průběhu měsíce září hodnotili 1. pololetí roku 2013 a predikovali výsledky svých aktivit pro budoucí období. Výhled firem pro příští pololetí se oproti minulému měření výrazně zlepšil, a to z původních 20,5 % na 35,7 %.

seminář TZB-info Správa a provoz nemovitostí, facility management v praxi
8.11.2013
Petra Gütterová, Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Pětidenní intenzivní vzdělávací seminář účastníci ohodnotili výborně a vzhledem k dalším zájemcům budeme otevírat nový kurz, a to v termínu od 13. – 15.1.2014 a 20. – 21.1.2014.

19.9.2013
Ing. Petr Bohuslávek, Ing. Jan Blažíček, Petra Gütterová, Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Druhým dnem včera pokračoval veletrh For Arch 2013 a souběžné veletrhy For Therm, For Wood, Bazény, sauny a spa, For Waste a FS Days. V druhém článku přinášíme některé zajímavosti a fotogalerii z veletržních hal. Byly uděleny ceny GRAND PRIX a čestná uznání. Portál TZB-info také rozdal ceny ve čtenářské anketě Zlatý@TZB-info.

tekoucí voda z kohoutku
6.8.2013
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Protože je pitná voda základní poživatinou, pro její bezpečnost platí legislativní požadavky neméně přísné jako pro ostatní potraviny, ve skutečnosti dokonce ještě přísnější. Předpokládá se totiž, že ji lidé denně co do množství konzumují více než ostatní potraviny. 
 
Reklama