Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program
Archiv článků autora: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.


3.7.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Česká televize v hlavní zpravodajské relaci 2.7.2015 v souboru informací k energetickým průkazům, dotacím SFŽP a úsporám zařadila ve zkratce i informaci k výrazné změně v sortimentu plynových kotlů. Od září budou výrobci na trh EU dodávat jen kondenzační kotle. Při výměně kotle se tak musíme připravit na nutné stavební úpravy a dražší kotle.

Ilustrační obrázek, foto Dagmar Kopačková
22.6.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Žádosti budou přijímány od 14. srpna na projekty v oblastech čistota vody, kvalita ovzduší, zpracování odpadu a ochrana přírody. V prvních výzvách je pro žadatele připraveno 9 miliard korun.

foto MPO ČR
15.6.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Výstavy Čína-SVE se zúčastnily tisíce představitelů vlád a zástupců firem z Číny a z 16 zemí střední a východní Evropy. Zúčastnil i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, který návštěvu považuje za přelomovou.

Zleva: Bohuslav Hamrozi, prezident CTI ČR, Ing. Petr Holeček, jednatel KERMI
3.6.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Do soutěže Vědomostní olympiáda 2014-2015 se přihlásilo 40 škol z 13 krajů ČR. Koná se pod záštitou Asociace krajů České republiky a Hospodářské komory České republiky, hlavním partnerem je společnost KERMI s.r.o. Soutěž už zná své vítěze.

30.5.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Kontrolní projekt České obchodní inspekce byl zaměřen na povinné značení vodovodních baterií u distributorů těchto výrobků, a to na základě důvodných stížností některých spotřebitelů na jejich nízkou kvalitu. Výsledky plošné kontroly distributorů vodovodních baterií prokázaly, že stížnosti spotřebitelů na tyto výrobky jsou do značné míry oprávněné.

23.5.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

V přednáškách se střídala praxe s výsledky výzkumů a zajímavé byly nejen úplné novinky, ale i prolínání oborů a témat. Mezi novinkami byl například nový systém řízení kotlů malých výkonů na tuhá paliva.

22.5.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Právě zahájený běh dotačního titulu Nové zelená úsporám komentovala Česká televize v pořadu Události v pátek 15.5.2015. Komentář si redakce ČT vyžádala i v redakci TZB-info a na otázky odpovídal Ing. Petr Bohuslávek.

21.5.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Jednání konference včera probíhalo ve třech sekcích – Energetická náročnost budov, Soustavy, zdroje tepla a otopné plochy a Využití obnovitelných zdrojů energií. Na konferenci se prezentovalo 26 firem a my přinášíme výběr z firemních zajímavostí.

20.5.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.

Společnost pro techniku prostředí – odborná sekce Vytápění pořádá prestižní setkání topenářů v prostorách kongresového centra Roháč v Třeboni. Konference Vytápění probíhá v Třeboni do čtvrtka 21. května.

18.4.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Redakce TZB-info natáčela realizaci elektrického vytápění v rodinných domech, které se stavěli v Ostravě Třebovicích a hrubá stavba 6 rodinných domů ze systému YTONG byla hotova do 25 pracovních dnů. Otázky k elektrickému podlahového vytápění jsme položili dodavateli i montážní firmě.

Ilustrační foto  z webu autora
18.4.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Do rukou čtenářů se dostává kniha, která je určena přímo odběratelům. Provádí zákazníka všemi taji energetického trhu a poskytuje ucelené informace, které pomohou snížit účty za elektřinu nebo plyn.

12.4.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D. s využitím informací MMR, redakce

Monitorovací systém evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF) pro programové období 2014–2020 (MS2014+) má usnadnit přípravu a podávání žádostí o podporu a realizaci projektů hrazených z evropských dotací. Plně nahrazuje 3 systémy pro žadatele v dotačním období 2007–2013 spadající pod MMR, MPO a MŽP.

19.3.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Srdečně Vás zveme k účasti na 6. ročníku charitativní akce UNICEF „Fronta na záchod“, kterou při příležitosti Světového dne vody pořádá v neděli 22. března v Praze UNICEF. Každý, kdo se 22. března do akce zapojí, podpoří projekty UNICEF, zajišťující strádajícím dětem a jejich rodinám přístup k pitné vodě, hygieně a sanitaci.

Ilustrační foto D.Kopačková
13.3.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Teplárny v České republice se chystají na plnění nových emisních limitů odvozených z nejlepších dostupných technik (BAT), které vyžaduje směrnice o průmyslových emisích. Ekologizace většiny z nich bude hotová již do konce příštího roku, tedy se značným předstihem oproti závaznému termínu v roce 2020.

4.3.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Počet falešných obchodníků z Číny roste. Cílem podvodů se stále častěji stávají české firmy. Na černém seznamu se ocitlo téměř třicet podvodných firem. Podvodné firmy například rozešlou e-mail s údajně výhodnou nabídkou a vyžadují platbu předem. Jenže po zaplacení materiál nedorazí. Podobné případy se už objevily v loňském roce.

12.2.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

17. ročník veletrhu Aquatherm Nitra 2015 již zná své oceněné a vystavovatelé nabídnou své novinky na výstavišti Agrokomplex v Nitře návštěvníkům až do pátku 13. února 2015.

8.2.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Premiér zdůraznil obnovení schopnosti státu stavět, avizoval změny legislativy a zmínil rovněž prioritu čerpání evropských fondů, nejdříve pro dopravní infrastrukturu, školky a školy a sociální bydlení. 
 
Reklama