Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Archiv článků autora: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D.


12.4.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D. s využitím informací MMR, redakce

Monitorovací systém evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF) pro programové období 2014–2020 (MS2014+) má usnadnit přípravu a podávání žádostí o podporu a realizaci projektů hrazených z evropských dotací. Plně nahrazuje 3 systémy pro žadatele v dotačním období 2007–2013 spadající pod MMR, MPO a MŽP.

19.3.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Srdečně Vás zveme k účasti na 6. ročníku charitativní akce UNICEF „Fronta na záchod“, kterou při příležitosti Světového dne vody pořádá v neděli 22. března v Praze UNICEF. Každý, kdo se 22. března do akce zapojí, podpoří projekty UNICEF, zajišťující strádajícím dětem a jejich rodinám přístup k pitné vodě, hygieně a sanitaci.

Ilustrační foto D.Kopačková
13.3.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Teplárny v České republice se chystají na plnění nových emisních limitů odvozených z nejlepších dostupných technik (BAT), které vyžaduje směrnice o průmyslových emisích. Ekologizace většiny z nich bude hotová již do konce příštího roku, tedy se značným předstihem oproti závaznému termínu v roce 2020.

4.3.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Počet falešných obchodníků z Číny roste. Cílem podvodů se stále častěji stávají české firmy. Na černém seznamu se ocitlo téměř třicet podvodných firem. Podvodné firmy například rozešlou e-mail s údajně výhodnou nabídkou a vyžadují platbu předem. Jenže po zaplacení materiál nedorazí. Podobné případy se už objevily v loňském roce.

12.2.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

17. ročník veletrhu Aquatherm Nitra 2015 již zná své oceněné a vystavovatelé nabídnou své novinky na výstavišti Agrokomplex v Nitře návštěvníkům až do pátku 13. února 2015.

8.2.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Premiér zdůraznil obnovení schopnosti státu stavět, avizoval změny legislativy a zmínil rovněž prioritu čerpání evropských fondů, nejdříve pro dopravní infrastrukturu, školky a školy a sociální bydlení.

2.2.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Čínský trh sice přináší řadu rizik pocházejících z nedostatečně rozvinutých právních nástrojů a nesmíme zapomenout, že trh je přímo ovlivňován státem. Na druhou stranu panuje značná jistota v tom, co se dá od čínského stabilního systému pod vedením pevné vlády očekávat a najít strategické uplatnění na trhu třeba právě v rámci podporovaných oborů (pětiletý plán).

21.1.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D. podle ČTK, redakce

Vládou řízený odklon od důrazu na průmysl se projevil i v investicích. Objem přímých zahraničních investic do čínského průmyslu klesl o 12,3 %, zatímco investice do sektoru služeb vzrostly o 7,8 % a tvořily přes 55 % celkového objemu těchto investic.

Stánek TZB-info a ESTAV.cz na Infothermě 2015 v Ostravě
20.1.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Srdečně Vás zveme na právě probíhající výstavu Infotherma. Včera byly na slavnostním zahájení předány ceny soutěže čtenářů NOVINKA PRO INFOTHERMU 2015. Dnes Vás zveme i na doprovodný program. Aktuální ceny energií v Moravskoslezském kraji jsou tradičním tahákem našeho stánku na Infothermě.

4.1.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Váda chce novelou zamezit vyplácení nepřiměřených doplatků na bydlení v nevyhovujících prostorách. Novela také zmírňuje stavebně-technické požadavky na rekreační objekty, aby na doplatek dosáhli vlastníci, kteří je užívají k trvalému bydlení. Zajímavý je i výpočet úhrady prokazatelné nezbytné spotřeby energií.

22.12.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Stát chce od ledna firmám zvýšit cenu za přístup k technickým normám. Novela též navrhuje omezení možnosti tisku počtu stran, přičemž pásmuje od 50 stran. Zákonodárce si však evidentně není vědom, že tisk do 50 stran je prakticky nereálný - drtivá většina norem má totiž výrazně větší počet stran.

6.12.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Češi se do rekonstrukcí pouští, až když není vyhnutí. Nejčastěji modernizují obytné prostory, jako je koupelna, kuchyně nebo obývací pokoj. Málo pozornosti ale věnují okolí domu, balkonu, garáži či zabezpečení. Podle 88 % Čechů je běžné vzít si na rekonstrukci úvěr.

3.12.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Redakce zpracovávala, tak jako každoročně, vyhodnocení prodejů otopných těles na území ČR vycházející z dat poskytnutých APTT. Z vyhodnocení období 2005 až 2013 je patrné, že prodej otopných těles neustále klesá, a to překvapivě i v době, kdy rostly prodeje tepelných zdrojů.

28.11.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

ERÚ oznámil snížení regulované složky ceny elektřiny. Konečnou cenu ale určí až dodavatelé. Podrobnosti k cenám elektřiny a plynu v pořadu Ekonomika ČT24 řekl Ing. Jan Schindler, analytik Kalkulátoru cen energií TZB-info.

14.11.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Kanadská společnost Westinghouse Plasma Corporation (WPC) v Česku plánuje prostřednictvím ostravské společnosti PGP Terminal investovat do výstavby plazmových reaktorů, které komunální odpad přemění na elektrickou energii.

1.11.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Už od 1. 1. 2015 čekají české prodejce domácích spotřebičů i jejich zákazníky další změny. Odsavače par a elektrické i plynové trouby s energetickými štítky a zavedení povinného používání energetických štítků jako grafického souboru i při internetovém prodeji

25.10.2014
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Česko je poprvé nad průměrem EU ve výdajích na výzkum. Na vysokých školách se věda a výzkum (VaV) orientuje nejvíce na technické vědy. Z jedné spolupráce vzniklo i upřesnění TNI pro elektricky vytápěné budovy. Přečtěte si komentář ke spolupráci ohledně hodnocení elektrického vytápění. 
 
Reklama